Страница 51 от 52 ПърваПърва ... 4149505152 ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #751

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Масово на конвенционалните Мидеи им залепва релето.След подчукване по корпуса му се оправя временно.
    Нямах представа за съществуването на такова реле, но още първия път естествената ми реакция беше да почукам по корпуса на вътрешното тяло. Първо почуках с двете ръце от двете страни, след това отгоре, а накрая отпред. Нямаше никакъв ефект.

    Цитат Първоначално публикувано от bobovo Виж публикацията
    Масово на конвенционалните Мидеи им залепва релето. Сменя се на място без проблем.
    Не съм човек който ще предприеме какъвто и да е ремонт. Възможностите ми стигат до това да извадя филтрите за да се измият и да напръскам пипатата със спрей. Обаче този път се изложих и с това. На другите ми климатици захранването е включено директно, а тези две Мидеи са с контакти. След като ги почистих, без да искам на единия климатик съм включил захранването наобратно (размених фазата и нулата). Затова климатика започна да издава този звук (шум). Сега обърнах в контакта щепсела на захранващият кабел и всичко се оправи. Неприятният звук изчезна. Всичко е точно към този момент. Надявам се по времето по което щепсела е бил обърнат (два пъти по около 2 часа), нищо необратимо не се е случило за по-нататъшната безаварийна работа на Мидей-ката.
    ______________

    Благодаря за включването със съвети на Rumb@ta и bobovo !!!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #752

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от polki Виж публикацията
    ...без да искам на единия климатик съм включил захранването наобратно (размених фазата и нулата).
    Не мога да повярвам, че климатика го интересува как ще го включиш в контакта. Едното е фаза другото е работна нула, а заземяването е защитна нула.
    Има проблем когато свържеш погрешно кабелите вътре към клемите на вътрешното тяло, ама проблема е от друго естество.
    polki одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #753

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Добре, че климатикът е на щепсел, а не на твърда връзка. Ще дойде момент, когато няма да спре от дистанционното и тогава просто ще издърпаш щепсела. А този момент ще дойде. Сега релето се е "размагнитило" и котвата е отпуснала, след изключването на щепсела, но все някога няма да отпусне и няма да го спреш от дистанционното.
    polki одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #754

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Както вече писах тези Мидеи работят много рядко. Никога не са пускани да работят зимата. Последните 2-3 години не са пускани да работят и през лятото. Не предвиждам следващото лято да работят повече от 2-3 часа на ден за около 3-4 седмици.

    Какво ще препоръчате? Сега ли да се смени релето или когато откаже (запецне напълно)...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #755

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Цитат Първоначално публикувано от polki Виж публикацията
    Както вече писах тези Мидеи работят много рядко. Никога не са пускани да работят зимата. Последните 2-3 години не са пускани да работят и през лятото. Не предвиждам следващото лято да работят повече от 2-3 часа на ден за около 3-4 седмици.

    Какво ще препоръчате? Сега ли да се смени релето или когато откаже (запецне напълно)...
    Както казват колегите по добре е да смениш релето за компресора, докато е рано защото може да залепне и като спреш климатика компресора да продължава да работи и да ти прегори платката. (Извинявам се ако не говорим за това реле но поне по четене мисля че говорим по него :D )

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    27
    #756

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Здравейте, колеги. Имам мидеата от 2007 средата и съм нямал никакви проблеми с нея. Понеже не бях на мястото където е поставен климатика не беше пускан с месеци. Днес като си дойдох го пуснах на режим охлаждане за да пробвам дали всичко му е наред. Поработи нормално 2 часа и спря да духа като хората. Отворих капака и какво да видя, цялата пита на вътрешното тяло в скреж. Погледнах външното тяло и видях че и двете тръби бяха замръзнали. Пуснах го отново и пак поработи 2 часа нормално и пак същия проблем. Предполагам че фреона му е недостатъчен, затова питам тук.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2023
    Мнения
    1
    #757

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Здравейте някой може ли да ми каже как действа опцията икономичен режим на midea msg12hr и на какво се отразява никъде не намерих в нета в упътване и за какво служи никога не съм го пускал? Благодаря предварително.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    239
    #758

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Здравейте,
    Искам да преправя Мидея MSR-18HRN1 конвекционален климатик в термопомпа за подгряване на 200 литра бойлер. Ще я ползвам само лятото и искам да спра ненужните дефрости по време. Ще стане ли ако прекъсна управлението на четирипътния вентил от вътрешното тяло, като му подам 220 волта от клемата на компресора?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #759

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Колеги Мидейката нещо иска да ме оставя. Компресора се гаси само от контакта. Дистанционното не му въздейства изобщо и работи само на студено. Дори и да достигне зададената темп,компресора не се изключва,а вътрешното тяло се гаси само. Може ли да ме ориентирате какъв е проблема?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #760

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Във вътрешния електронен блок има едно реле. То е за смяна. Това е за компресора да спре. А за другото... Една нова дроселираща система и машината работи като часовник.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-04-23 в 11:17.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #761

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Благодаря за бързото включване. Дроселиращата система най вероятно е четирипътния вентил [emoji846]

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #762

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Не, дроселиращата система си е дроселираща система, 4-way вентил си е четирипътен вентил... Визирам първото...
    HiDefinition одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #763

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Всъщност докато работи на студено и обърна на топло от дистанционното,сменя веднага без да се гаси. И по този начин пак духа топло до откат. Дали може да е само това във вътрешното тяло?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #764

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Оправете първо проблема в електронния блок.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 01-04-23 в 20:57.
    HiDefinition одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #765

    Отговор: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

    Алекс кое е въпросното реле? 20230402_110355.jpg

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 52 ПърваПърва ... 4149505152 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе