След смяна на релето,климатика заработи. Алекс да си жив и здрав![]()
При правилна диагноза и правилно лечение има добър резултат.
Здравейте. Климатикът при майка ми отказва да работи. Мига бързо индикаторът за defrost. Свалих и двата датчика и показват към 7.5к ома при 28С и се покачват до към 7.8к ома при понижаване на температурата за кратко в хладилника. Не реагират като диод(и двата пропускат ток и в двете посоки), а по-скоро като съпротивление. Почуках релета, но не бързам да сглобявам, без да съм наясно дали датчиците са ОК.
Може ли малко помощ?
Охладих ги отново до 5С за тест и измерих показанията. И двата ми показват над 1 мега ом и съответно над 3 мега ом, което според таблицата изобщо не би трябвало да е така. Въпросът е как до скоро е работил нормално и изведнъж и двата не са ОК? Също така от къде мога да купя датчици? Предполагам основният проблем е тръбния датчик...
В крайна сметка съпротивленията на датчиците се оказаха долу-горе според таблицата. След почистване, почукване по релетата и сглобяване климатикът тръгва до етап вътрешен вентилатор. Външният се завърта леко и след малко спира. Не чувам изобщо компресор. Нещо друго мога ли да проверя или направо да търся сервизен?![]()
Сменете пусковия кондензатор.
Здравейте,
Това чудо от заглавието беше свалено преди няколко дни, заменено с друго "чудо". Работеше нормално без да е имал проблеми до свалянето му, като се е ползвал 99% само за охлаждане.
Та въпросите са:
Мисля да го монтирам (не аз!) в селска къща, но се чудя дали си заслужава разхода за монтажа като се има в предвид годините му?
Беше инсталиран с около 4.5 метра тръбен път, който може ли да се ползва отново при инсталацията му?
Как стоят нещата с фреона който ползва- при нужда от добавяне, има ли от къде да се вземе и струва ли си?
Благодаря за някакви евентуални насоки/размисли.