Страница 11 от 52 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 768
Like Tree59Одобрявам

Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #151

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Ами - утре ще идва техника, който го монтира, и ще го карам да премести вътрешното тяло по-ниско.Дали ще е възможно без разкачване на цялата система?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #152

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    Ами - утре ще идва техника, който го монтира, и ще го карам да премести вътрешното тяло по-ниско.Дали ще е възможно без разкачване на цялата система?
    В такъв случай ще ти дам още съвети:
    1 Така и така ще идват, обади се днес и си поръчай гумени тампони за външното тяло! Като стане по-хладно ще се получат едни леки вибрации...
    2 И аз мисля че вътрешното тяло е високо, можеби не толкова че не може да смуче въздух, колкото че този въздух е по-топъл и климатика спира рано. Насочи въздуха към средата на стаята. Пробвай да отвориш предния панел под който са филтрите но само около 5-6 см (май ще трябва да го подпреш) и го остави така до вечерта

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #153

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    За да смъкнат вътрешното тяло ще трябва да направят нов отвор в стената! Тръбите трябва да имат лек наклон, за да отвеждат кондеза към терасата! Може да се наложи и да режат тръбите.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #154

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Предполагам техника знае номера с местене на датчика да го премести отстрани на пласмасата и няма да изключва така без да е достигнал температурата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #155

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Златни сте
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Предполагам техника знае номера с местене на датчика да го премести отстрани на пласмасата и няма да изключва така без да е достигнал температурата.
    ама климатика може да си достига температурата, но на височинат,а което не ме устройва...... Ще му кажа за датчика!
    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Тръбите трябва да имат лек наклон, за да отвеждат кондеза към терасата! Може да се наложи и да режат тръбите.
    Ами то и сега почти липсва наклон...
    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Насочи въздуха към средата на стаята. Пробвай да отвориш предния панел под който са филтрите но само около 5-6 см (май ще трябва да го подпреш) и го остави така до вечерта
    Още монтажника насочи въздуха към вътрешността на стаята.А каква е целта на отварянето на панела?Какъв резултат трябва да очаквам?
    (ох, май ставам досадна, но много мразя да завися от някой и същевременно да съм в неведение...)

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #156

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    А каква е целта на отварянето на панела?Какъв резултат трябва да очаквам?
    Идеята е просто да смуче въздух от по-ниско. Това е просто експеримент, не е задължително да проработи... Ако това стане, първоначално климатика ще работи малко повече време и постепенно стаята ще се затопли. Сега се сещам че някой ми споменаваше за възможност за настройки на датчика да променя стойностите си, тоест при температура 25* да отчита 22* примерно. Това мисля че те устройва, но не съм много сигурен дали модела има такава "екстра" а и най-добре е да се допиташ до специалист да не би да има странични ефекти от това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #157

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    Аз звънях междувременно на техника, който го монтира, казах му за проблема и той изказа подозвение че му е малко газта....
    Ако това не е така и климатика се зареди с повече фрион отколкото има нужда, това ще доведе до претоварване на компресора и много вероятно да се скапе.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    51
    #158

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от ba4_dido
    Ако това не е така и климатика се зареди с повече фрион отколкото има нужда, това ще доведе до претоварване на компресора и много вероятно да се скапе.
    E неееее- ще се побъркам вече Надявам се че няма по 6-то чувство да прецени количеството фреон, а ще замери по някакъв начин с някакъв уред......

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #159

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от velmar
    E неееее- ще се побъркам вече Надявам се че няма по 6-то чувство да прецени количеството фреон, а ще замери по някакъв начин с някакъв уред......
    Споко - не се шашкай!

    Номера с датчика, който е споменал VeleV.Klima трябва да реши проблема с минималното разстояние от тавана. И не мисля, че имаш проблем с фреона - не си дала индикации за това.
    Тези машинки не са супер ефективни, но са като мулета - работят и топлят при сериозни натоварвания.

    Все пак мисля, че ще е нужно повечко време докато се затоплят стените от няколко дни, което обаче си е в реда на нещата с новото строителство.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #160

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    ако предния панел стои отворен,и работата на климатика не се подобри. то аз не виждам смисъл да се сваля надолу вътрешното тяло!и при мен е монтиран по същия начин на околу 7 сантиметра от тавана само,че моя е стария модел с решетъчен лицев панел и нямам никакви проблеми.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #161

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    7 см е напълно нормално. Няма и от какво да имаш проблеми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #162

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Извинете за глупавия въпрос, но какво се постига с открехване на капака?

    Аз последния път като прах филтрите и не успях да го затворя плътно да щракне и го оставих така - 1 см открехнат?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #163

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    на открехнат капак даваш шанс на климатика да смуче въздух от по ниско ,така имитираш сваляне на вътрешното тяло с около 20см. P.S. за жените 20см.са много относително понятие

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #164

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Velmar, има ли развитие някакво?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    40
    #165

    Re: Midea MSG-12HR - всичко свързано с този модел.

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    на открехнат капак даваш шанс на климатика да смуче въздух от по ниско ,така имитираш сваляне на вътрешното тяло с около 20см. P.S. за жените 20см.са много относително понятие
    Някой друг ще пробва ли да обясни!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 52 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. XBMC Media Center: Настройки и всичко свързано с него
    От jabkata във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 24-05-14, 10:08
  3. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 21:37
  4. Midea MSF-12HR - ремонт
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 27
    Последно: 25-04-10, 17:43
  5. Упътване за Midea STT-12HR
    От dagoburd във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 01-10-09, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе