Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree2Одобрявам

Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #16

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Цитат Първоначално публикувано от nikito535
    Дефорс при мен се получава при по-топло време. Когато температурата падне под плюс 10 г надолу дефорс не се получава. При натрупване на лед от сняг или мьгла сьм го наблюдавал в продьлжение на два дена за да включи дефорс но не се включва изключение направи вчера сутринта направи само един единствен дефорс. РАЗМРАЗЯВАНЕТО ГО ПРАВЯ АЗ С ТОПЛА ВОДА. Дори и при замрьзнал топлообменник изходящата температура е около 45г, при входяща е около 22 - 23г. И при през ноща сьм го наблюдавал да работи с 1 - 2 почивки.
    Не е ти наред климатика в момента моите нямат и помен от скреж а на отсрещния блок една мидея я гледам как е побеляла но при нея това е защото като я наблюдавам перката и включва за 10-20 секунди и спира предполагам е поради наличие на въздух в системата гледах как я зареждаха на око.
    Твоя вакумаран ли беше при монтажа и перката ти работи ли постоянно сега?
    В момента вентилатора външния спира ли често и заскреажава ли ти питата?

    Възможно е ако не са отворили крана да влезне фрон и да вдигне налягането при отвиване на накрайника да се развакумира.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #17

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Климатика е вакумиран при монтажа. Перката спира на вьншното тяло прави около минута пауза и пак трьгва. Като идваха техниците пьрвия пьт закачиха манометьр видях го манометьра при 36 бара спря перката при 32бара трьгна. Питах ги и казаха че това е идеално. Климатика при сухо време , дори и при минус 15г. питата е суха, единствено заскрежава когато има мьгла и вали сняг.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #18

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Идеален си,да почерпиш!Това дали размразява или не си е негова работа,става твоя,ако видиш натрупан лед(не скреж,а лед) по питата.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #19

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Цитат Първоначално публикувано от nikito535
    Климатика е вакумиран при монтажа. Перката спира на вьншното тяло прави около минута пауза и пак трьгва. Като идваха техниците пьрвия пьт закачиха манометьр видях го манометьра при 36 бара спря перката при 32бара трьгна. Питах ги и казаха че това е идеално. Климатика при сухо време , дори и при минус 15г. питата е суха, единствено заскрежава когато има мьгла и вали сняг.
    Еми наистина си е супер с тия показания.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #20

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Нещо с топлообмена при вътрешния топлообменник не е наред. Може вътрешното тяло да е забито до тавана на стаята, може пред него да има препятствия или може външното тяло да е монтирано в постоянно топло помещение.

    С тези данни направо ударихте всички скъпи инвертори в земята. Значи при външна температура -5° поддържате без проблем 25° в помещението, вътрешният топлообменник се загрява до 57° (36 bar) като външният вентилатор изключва, защото ако не изключи климатика дори ще качи още температурата.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #21

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Е-е,Вален,не е казал човекът,че при -5 прави 36 бара.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Blagoevgrad, Bulgaria
    Мнения
    22
    #22

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    На 14см от тавана е нормал но ли е ? има и корниз от гипсовите. Дали да не го махна? Днес сутринта направи дефорс, но не можа да изчисти напьлно питата, остана малко скреж по долната част.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #23

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Стигат му, не махай корниза.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    40
    #24

    Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Имам две такива MSV1hrn1 и 12ка на фреон 22 и 9ка на фреон410,дефроста им е много здрав,но махни задължително тръбичката за размразяване от външното тяло и лед няма да имаш никога на дъното на климатика,друг съвет нагласи го на 24 или 26 гр. но без folow me вентилатор на макс и не го барай повече.Този климатик най много го тормози влажното време около -1до5градуса.Иначе и аз съм забелязъл и мога да го докажа и покажа че и при -15 при зададени 23градуса подържа 22 в стаята и питата отвън е суха и климатика си изключва и вклчючва съвсем нормално,но важното е че в стаята ти е топло
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1326123021[/time]_________________________________________________

    колега забравих да добавя,че освен да махнеш щуцера(тръбичката )от външното тяло да може да се изтича водата свободно,редовно изчиствай и филтрите на около 7дена нищо че изглеждат чисти,нагласи клапата на вътрешното тяло да е макс.отворена с посока леко надолу,или да се рее нагоре надолу и не го включвай и изключвай често илед няма да има

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #25

    Отговор: Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Цитат Първоначално публикувано от nikito535 Виж публикацията
    Да изключва вентилатора на вьншното тяло при 36 бара включва перката при 32 бара видях го. Вьтре вентилатора е на три топлообменника е чист
    Ще ми обясни ли като на лаик защо вентилатора на външното тяло изключва на 36 бара и включва на 32 ?

    Тоест защо работи така на отопление и нормално ли е ?
    Този пост е редактиран от kossis; 12-02-13 в 17:10.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #26

    Отговор: Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Ще ми обясни ли като на лаик защо вентилатора на външното тяло изключва на 36 бара и включва на 32 ? Тоест защо работи така на отопление и нормално ли е ?
    напълно нормално е,вентилатора спира за да може налягането да спадне до нормалните барове

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #27

    Отговор: Re:Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Е тука се бъркам нещо- нали като се обдухва питата, тогава спада налягането ? Или тук е обратно защото питата е студена от вън ? Нещо не го разбирам.
    Този пост е редактиран от kossis; 13-02-13 в 10:57.

  16. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #28

    Отговор: Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Колегата zvqara ти е отговорил кратко ,точно и ясно.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #29

    Отговор: Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Е аз що не разбрах нищо, аз не съм майстор за да го разбера по подразбиране ! А и точно това което знам ме бърка в случая- за мене за да пада налягане трябва обдухване с по ниска температура.
    А де ?!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #30

    Отговор: Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?

    Компресора нагнетява фреона+ обдухването на външния топлообменник с по-топъл от фреона въздух което води до допълнително изпарение на фреон= по-голямо налягане(защото при газ и течност на едно и също вечество, газообразното състояние е винаги с по-голям обем от течното състояние на това вещество).Оттук следва, че когато това вещество е ограничено/затворено в еднакъв обем(цялата климатична система която е херметически затворена) газоообразното му състояние винаги ще води до по-голямо налягане.
    Температурата при която се изпарява фреона и преминава от течно в газообразно състояние е около -50 градуса под нулата, такива температури в Бг нямаме, така че околният въздух дори да е с температура -30 градуса под нулата пак е по-топъл от фреона, тоест обдухвайки ламелите, той го нагрява.
    Когато се спре вентилатора на външното тяло = по-малко течен фреон се превръща/изпарява в газообразен фреон...
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Има ли проблем моя MSV1-12HRN1 ето и снимка
    От zaho_cool във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 09:24
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе