Резултати от 1 до 5 от общо 5

MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #1

    MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

    Здравейте! Моля, ви за помощ! Купихме си климатик MSV1 12 HRN1 преди 3 месеца.Монтираха ни го без да вакуумират системата. В момента се чува едно бръмчене от вътрешното тяло - вибрацията от външното тяло се предава на вътрешното- според мен.Когато техниците размърдат тръбите шума временно спира.Те се чешат умно по главите и не знаят какво да правят.Климатика топли много добре и при -12 градуса и не е замръзвал. Предложих им друг да го поправи, но за тяхна сметка - естествено не желаят.Ако някой има представа за какво става въпрос моля, да ми отговори!!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

    Колко къс е тръбният път? Да не е монтаж тип сандвич - тяло в тяло?

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #3

    Re:MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

    Около 2 метра
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296215161[/time]_________________________________________________

    Тръбите минават през колона в която има арматурна тел. Не знам дали има значение. Не съм компетентна по въпроса аз съм икономист, а мъжа ми е юрист. Но след като и монтажниците не знаят какво да правят... Направо съм отчаяна

  5. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #4

    Re:MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

    Е чак отчаяна недей.
    Тръбите в отвора на колоната дали са уплътнени? Напълно е възможно да опират в арматура, но щом, като шума спира след разместване на тръбите, проблема би трябвало лесно да се реши, вероятно с донаместването им.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #5

    Re:MSV1-12HRN1 вибрации във вътрешното тяло

    Сега вибрира в началото и в края на всяка фаза - както ги наричам аз, когато започва да духа топъл въздух. Освен това, при завъртане на малкото панелче скърца отвратително. Току що от форума разбрах, че може би трябва да се смаже с някаква бяла грес. Мъжа ми каза, че от фирмата му отговорили, че не разполагат с такава.Имат магазини във Варна, Шумен и Добрич, а нямат грес!!! Какво ли правят в този бизнес!!??
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296461871[/time]_________________________________________________

    А относно наместването на тръбите ми казаха, че те били изолирани с онова черно тиксо и има пяна там.Не знам дали биха могли да ги мръднат.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 330
    Последно: 10-09-18, 20:06
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Има ли проблем моя MSV1-12HRN1 ето и снимка
    От zaho_cool във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 12-02-13, 09:24
  4. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28
  5. Midea MSR5-12HRN1 - резонанс/шум от вътрешното тяло
    От wall във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 02-07-10, 12:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе