Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Каква евтина Мидеа за отопление?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #1

    Каква евтина Мидеа за отопление?

    Здравейте! Изчетох почти всички теми във форума, и съвсем се обърках, затова моля за помощ
    Климатикът ще се ползва предимно за отопление, а бюджетът е малък, защото ще го монтирам в квартира под наем. Помещението е около 40-41 м3 (16кв), с PVC дограма с външни щори, без изолация?
    Бюджетът е около 500-550лв с монтажа. Доколкото разбрах, по-добре е с фреон 410? Мога ли по буквите на модела (например HRN1/HRN2), да определя какъв е фреона, или означават друго? Като модели - какво ще кажете за MSG-09AR, MSG-09HRN1 / HRN2, MSR-09HRN1? Или нещо друго?

    Предполагам, че ще кажете, че 9-ка е слабо, но в не планувам да живея повече от 2-3г в тази квартира, а през този период климатика ще е в гаранция..

  2.  
     
  3. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #2

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    AR- на фреон 22- не се предлагат вече
    HRN2- на фреон 407 - не се предлагат вече
    HRN1- на фреон 410
    Аз бих ти препоръчал MSV1 09HRN1- той е с голяма двойна външна питка( и супер дизаин) и по план трябва да топли повече и да е по икономичен

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #3

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    С конвенционална девятка под -4-5 ще мръзнеш много яко.За 100тен път ще кажа климатика не е печка и ОСЪРЕЗМЕРЯВАНЕТО е най-важното нещо за безпроблемната работа на един климатик.При твоите условия по-добре да караш с духалка.

  5. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #4

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Аз пък ще кажа че със конвенционална Мидея само че на фреон 407, или още по добре на фреон 22, не само че няма да мръзне но ще се топли много по по-яко в сравнение поне с 50% от предлаганите инвертори. Човекът все пак говори за б/джет, и в момента освен на 410 фреон няма друго какво да се предложи.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #5

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    http://www.midea-bg.com/bg/products/...i/msg_12_hrn1/ Това е климатика със които ще се отоплява(срещу компромис с ежемесечната си сметка),но му надхвърля бюджета с 100тина лева.С девятка му гарантирам високи сметки и студ.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #6

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    AR съм намерил, и ми казаха, че е с r22, но мислех, че са се объркали. Ако е така, и това е най-добрият вариант, да взимам него? 9-ката с монтажа ми излиза 500лв.
    Проблема с бюджета идва от това, че не се знае колко ще живея в тази квартира, все пак съм под наем. Другата възможност е да взема по-скъп 12 инвертор, който като си тръгна да си взема, но монтаж/демонтаж/монтаж, пренасяне ми казаха, че не е добре, затова се спрях на първият вариант..

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #7

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Цитат Първоначално публикувано от lavsho
    http://www.midea-bg.com/bg/products/...i/msg_12_hrn1/ Това е климатика със които ще се отоплява(срещу компромис с ежемесечната си сметка),но му надхвърля бюджета с 100тина лева.С девятка му гарантирам високи сметки и студ.
    +1 за климатика който си показал колега lavsho.Потвърждавам изказването, че с 9-ка няма да можеш да се стоплиш под -4 гр. и ще консумира повече от 12-ката.Климатик не се купува всяка година.Аз ако бях на твое място щах да събера още някой лев и да си купя този : http://www.midea-bg.com/bg/products/.../msv1_12_hrn1/
    Оттук нататък си преценявай сам.
    Успех!!!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    15
    #8

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Относно мощността - в момента една духалка на 1кв поддържа около 19 градуса в стаята, а навън температурата е около и под нулата. Така че си мисля, че 9-ката ще може да се справи чудесно. А за модела - може би ще прежаля още някой лев, и ще взема MSV1-09HNR1, след като толкова хвалите този модел . Още повече, че е и с 5г гаранция, докато другите модели са с по 3.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Всички нови модели са с 5 годишна търговска гаранция.

  12. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #10

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Бе човек взимай 12-ка .

  13. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #11

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Трябва ли всяка година да плащаш за профилактика за да важи гаранцията от 5 години за тези Мидеи? 4 години да им цакаш по 40-50 лева не ми се струва добра идея! Плащаш им още половин климатик!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #12

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Ако не искаш ползваш си само законовата. Никой не те задължава да ползваш тази гаранция затова се казва търговска навсякъде за да получаваш нещо като услуга се заплаща. Предполагам не ходиш на работа за спорта само.

  16. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #13

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Какво значи "Законова " гаранция на МИДЕЯ................по смисъла на гаранционните им карти това означава една година????????

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    2 години за всички ел. уреди на територията на България.

  18. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #15

    Re:Каква евтина Мидеа за отопление?

    Значи монтира се Мидея, като се попълни гаранционната карта( с подписи и печати), но по една или друга причина не се изпрати отрязъка за извършен монтаж (разбира се не е изпратен после и първия отрязък за извършена профилактика)......и на 23-ия месец въпросната мидеята изгори компресор...................и после какво ..........отиваме в МАГНУМ- Д на Суходолска 54 и.................какво ще ни признаят гаранцията ли...............щото аз си мисля че няма

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Евтина IP камера за 100-150 лв.
    От ilhanbg във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 2
    Последно: 04-11-14, 20:09
  2. На отопление каква да е скоростта на вътрешния вентилатор?
    От todor_l във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 17-02-14, 00:59
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-04-12, 23:49
  4. Мидеа MSG-12HRN1 или Мидеа MSV1-12HRN1.
    От valerko във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 12-06-10, 01:26
  5. Каква евтина видеокарта да си зема
    От fox във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 55
    Последно: 22-07-02, 14:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе