Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Въпрос за MSG-12HRDN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #1

    Въпрос за MSG-12HRDN1

    Здравейте! Имам проблем с гореспоменатия климатик. В режим на отопление през 90% от времето духа слабо все едно е на low, а е нагласен на high. Това става даже когато сутрин вдигна температурата от 17* на 21*. Защо може да става това? Другото е, че даже при 17* в стаята температурата стои около 20*, но и на 23* като го вдигна пак не засилва духането. Другото, което забелязах е, че откакто температурите поспаднаха вече почти не капе от външното тяло Махнал съм отводнителния маркуч, за да не замръзва, но когато температурите бяха около 15-16* си капеше нормално. Не съм забелязал да е замръзнал, а и си влиза в дефрост - тази вечер ми се струва, че е доста често.. за последните 2-3 часа е размразявал поне 3 пъти. След дефрост вентилатора почва да духа на макс топъл въздух и след няколко минути пак минава на low.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от bronc Виж публикацията
    Здравейте! Имам проблем с гореспоменатия климатик. В режим на отопление през 90% от времето духа слабо все едно е на low, а е нагласен на high. Това става даже когато сутрин вдигна температурата от 17* на 21*. Защо може да става това? Другото е, че даже при 17* в стаята температурата стои около 20*, но и на 23* като го вдигна пак не засилва духането. Другото, което забелязах е, че откакто температурите поспаднаха вече почти не капе от външното тяло Махнал съм отводнителния маркуч, за да не замръзва, но когато температурите бяха около 15-16* си капеше нормално. Не съм забелязал да е замръзнал, а и си влиза в дефрост - тази вечер ми се струва, че е доста често.. за последните 2-3 часа е размразявал поне 3 пъти. След дефрост вентилатора почва да духа на макс топъл въздух и след няколко минути пак минава на low.
    Това е така при новите серии на Мидея аз спрях да ги предлагам щом изкараха тия куци модели. Просто климатика му спада драстично температурата и датчика спира турбината докакто затопли и така духа на талази.
    За съжаление си изгорял със едни 1000лв да беше добавил още 300 и да беше взел едно Фуджицу.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Аз знам какво да си взема, но съм на квартира, в която няма да живея повече от още година и половина, така че ще трябва да го преживея.. Нещо може ли да се направи от сорта на преместване на датчика и т.н.? А и имаш ли идея колко често трябва да прави дефрост, че ми се струва доста честичко.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Тествал съм го този модел миналата зима и няма оправия. Помагаш с духалка.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #5

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Това е така при новите серии на Мидея аз спрях да ги предлагам щом изкараха тия куци модели. Просто климатика му спада драстично температурата и датчика спира турбината докакто затопли и така духа на талази.
    Точно с това и аз се занимавам сега. Това е много неприятно и реалнио моят започва да сменя скоростта на перката чак на 27 градуса. под 27 градуса колкото и да му задам не си сменя спокостта . имате ли идеи какво може да се направи по въпроса . на каква стоиност на тръбният датчик горе доло развърта перката . примерно ако сложа в паралел още един рзистор за да бутна стоиността на съпротивлението на тръбният датчик какво ли ще се получи . примерно ако докарам стоиност на тръбният 6 ком ?
    даите акъл ,че е в стаята на детето и наистина не се държи както трябва . но иначе си топли . само тази перка ме .....

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    9
    #6

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Тествал съм го този модел миналата зима и няма оправия. Помагаш с духалка.
    Абе той си топли просто така му отнема повече време да достигне нужната температура. Простотия.. Утре се прибирам за месец, та ще го мисля пак като се върна чак.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #7

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    колега VeleV.Klima какво ще се случи ако заменя моят тръбен датчик 10 ком с друг на 5 ком . турбината ще започне да променя скоростите си , но какво ще стане с дефроста и с режим на охлаждане . къде мога да прочета каква е ролята на тръбният датчик . иначе моят поддържа 18 градиса с температура на изходящ въдух 30 градуса.
    моят е MSR-09HRDN1

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    най вероятно,ще започне да духа по рано от колкто трябва и ще усещаш студена струя,колкото до градусите с тези модели на мидея нестават

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    С 30 изходяща си е студ. Днес пикапа духаше парното със 42 и си беше хладно добре че си монтирах отопление на седалките.
    А като сложиш 5ком датчик нямам идея какво ще се обърка но ще се обърка със сигурност ще почне да духа студено просто вътрешното тяло изстива много бързо и затова вентилатора спира.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Като преохладиш отвътре топлообменника, климатика за момент ще топли повече, но и ще разскрежава по-често, защото отвън ще заскрежава повече. Положителният ефект е = 0, защото с натрупването на скрежта топлината намаля и отделно честото спиране да разскрежава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #11

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    наистина е малко хладно , ако го пусна на 27 градуса обаче започва да вкарва около 50 градуса . тогава е супер ама на 27 градуса детето неможе да спи .
    а някаква идея как да коригирам изтиването на вътрешното тяло или по конкретно датчика .
    първото което ми идва на ум е да сложа нещо около тръбният датчик за да акумулира топлина и оторе да лепна една мека изолация. дали ще се получи . тъпото е че е в детската и нямам много време за експерименти ..........
    сигурен съм че нещо може да се направи . въпроса е какво .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #12

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    можеш да го "излъжеш"за малко ,ако покриеш вътрешното тяло на входа на въздуха,така ще качи малко по бързо налягане и ще духн епо топло но това няма да те спаси за дълго

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Изглежда kurdamon не можа да обясни добре проблема в началото. До колкото разбирам оплакването, е че при малка разлика между стайната и зададената температура, климатика не реагира веднага, както вероятно се очаква от него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    Я да споделя какво ме мъчи та някои да даде инфо как да се спася. Климатика основно работи на 18 градуса - приблизително 20 часа и на 20 градуса - 4 часа .часовете са точни до 1 час разлика. Дразни ме факта че немога да контролирам скороста на перката както ми е кеф при зададена температура под 27 градуса. за над 27 градуса проблеми нямам . Основната идея е когато работи през деня на 18 градуса да го пусна на по средна перка за да отдава по бързо температурата (така бил и по икономичен някои сподели . яко не е вярно ме коригираите). а и с по -висока скорост на перката температурата в стаята ще е по актуална към заданието (повече въздух ще превърта за ).две години го ползваме така и не съм му обръщал внимание до сега.иначе мащината топли прилично и нямам никакви забелешки освен късото време на дефроста. и с него ще се занимая някои слънчев ден ама не и днес . как се мери налягането и за този модел колко е приличното налягане. MSR-09HRDN1
    Споделете за налягането зашото утре в 9 имам уговорка да идват да го мерят а незнам колко трябва да е

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #15

    Отговор: Въпрос за MSG-12HRDN1

    мисля ,че на мах трябва да е около 35бара на средна скорост трябва да подържа 27-30 бара

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MSG-12HRDN1 - проблеми с обезскрежаването
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 18
    Последно: 01-06-16, 15:37
  2. MFA-12HRDN1
    От flamme_froide във форум Климатици Midea
    Отговори: 55
    Последно: 24-04-14, 16:35
  3. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  4. MS9A-12HRDN1 налягане
    От kriso.3206 във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 31-01-12, 21:23
  5. Оферта за MSG-12HRDN1
    От suicidal във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 03-10-10, 10:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе