Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 138
Like Tree71Одобрявам

MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #46

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Да, това съм аз, от лаптопът.

    Сега гледам навън е, около 3 / 7 С.
    Климатикът е пуснат на 23 С и ги поддържа в стаята без проблем, хвърлям око на стайния термометър, показва точно 23 С. Като паднат още температурите навън, ще пиша отзиви.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #47

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Велев разкажи за тези машини KAISAI.
    Признавам си не бях чувал "марката", но от любопитство разгледах сайта ти и ако написаните данни са верни изглеждат не много зле.
    Кой ги произвежда? Кой ги внася, кой държи името?
    Мерси предварително.

    Като гледам дистанционното е чиста Midea:
    http://kaisai.pl/wp-content/uploads/...controller.pdf
    Касетъчните, подовите и таванните са 1към1 с Midea също:
    http://kaisai.pl/wp-content/uploads/...SAI-2016_2.pdf
    На сайта им пише, че са ODM, но не пишат кой ги произвежда, което е нормално де:
    http://kaisai.pl/en/kaisai-brand/
    Ако наистина са Midea, то има шанс да са неорязани за нашия пазар Midea-и, което е добре! Понеже са за западно европейския пазар и килограмите им по каталог са като на истинските Midea по каталог!

    Иначе по темата - Blanc е ниския клас на мидея и не трябва да се очакват чудеса. Високия клас е Premier, но там цените са като на Suzumi, а и не се внасят в БГ.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 18-10-16 в 19:07.

  4. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #48

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Велев разкажи за тези машини KAISAI.
    Признавам си не бях чувал "марката", но от любопитство разгледах сайта ти и ако написаните данни са верни изглеждат не много зле.
    Кой ги произвежда? Кой ги внася, кой държи името?
    Мерси предварително.

    Иначе по темата - Blanc е ниския клас на мидея и не трябва да се очакват чудеса. Високия клас е Premier, но там цените са като на Suzumi, а и не се внасят в БГ.
    Тези kaisai са нищо особено, не бих си поръчал такива. Много елементарни, да не кажа "детски" дистанционни, nippon-ите и те.
    Premier, съм виждал да го предлагат в България за около 1100лв., ама нещо външното тяло дървено ми изглежда...
    Blanc - какъв клас е няма да споря, определено го чувствам за сполучлив модел, почти идентичен е с Mission.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #49

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Интересна тема се е разразила .... прилича ми на тази за Daikin FTXB. Дано да е плодотворна и собственика да сподели обективно мнението си по време на зимата. Ще е в полза на много хора с тесен бюджет. Аз също ще следя темата с интерес!

    Има ли разлика между Fairwind и този Blanc? С риск да се повторя имам наблюдения от Fairwind 12ка и 18ка, но не и преки. За тях знам, че за сега не са оставяли собствениците си на студено зимата. Разхода на ток също не е кой знае колко висок. Ако някой се интересува мога да нахалствам и да помоля да закача един ват метър на 18ката.

  6. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #50

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    На мен ми е малко чудно друго, че тук във форума няма много писано за Mission, Fairwind, Blanc, все пишат за стари модели и то за конкретен проблем за климатици по 6-7 и повече години, дето не съм ги чувал.
    Като минавам по основните булеварди във Варна и като се оглеждам за външни тела - масата са Midea и Осака. Осака не посмях да взема, поради простата причина, че не желая терасата ми да излита и да не смущавам много съседите, за тези Осаки в сайта им не са дадени кой знае какви подробности за тях.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #51

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Fairwind-а е доста стар вече, но ето спецификациите:
    Midea Fairwind DC MS12FU-12HRDN1-Q air conditioner | Midea
    Общо взето основната разлика е PTC нагревателя, което лично за мен е +.
    Midea Blanc DС MSMA-12HRDN1-Q ION air conditioner | Midea
    Ето и продуктов каталог за 2015-та, липсват моделите от 2016-та, сред които и Blanc, но не можах да намеря продуктов каталог за 2016-та. Вероятно не е излизал такъв или поне го няма по сайтовете.
    Mission е по-добрият модел, но тук имаше някаква тема, в която го хранят сериозно, според мен без особени аргументи.
    Общо взето тенденцията е всеки следващ модел да е по-зле от предишния, но при Midea се наблюдава подобрение. Скоро разглеждах едни нови модели LG 12-ки - е няма такъв смях. Отваряш капака и вътре буквално няма нищо, и тежи 20кг, поне по табелка, а на мен ми се стори по-леко...
    Ето го:
    E12EM Eco Plus Inverter V климатик от LG

    В офиса пък ни монтираха една 71-ца Daikin Ftxs71 : вътрешното тяло е от толкова гадна пластмаса и понеже е дълго - в средата провисна и стои като разтопено ...
    Утре ще го снимам!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #52

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията
    Като минавам по основните булеварди във Варна и като се оглеждам за външни тела - масата са Midea и Осака. Осака не посмях да взема, поради простата причина, че не желая терасата ми да излита и да не смущавам много съседите, за тези Осаки в сайта им не са дадени кой знае какви подробности за тях.
    Ако зяпаш по обществените сгради естествено ,че там Midea и Осака преобладават заради обществените поръчки. Иначе ,ако се загледаш по жилищните сгради във Варна,ще видиш ,че Midea, Осака и други българо-китайки почти не се срещат.
    mkukas одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #53

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ако зяпаш по обществените сгради естествено ,че там Midea и Осака преобладават заради обществените поръчки. Иначе ,ако се загледаш по жилищните сгради във Варна,ще видиш ,че Midea, Осака и други българо-китайки почти не се срещат.
    От лични наблюдения, смея да твърдя че изобщо не си прав. Двете марки са около 35% от заобикалящата ни среда.

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #54

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Изглежда се движим в различни Варни.
    mkukas одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    597
    #55

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Midea MSEAAU-09HRFN1,климатик за детска стая с много интересни екстри.Май няма друг такъв климатик,не знам не съм виждал друг такъв.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #56

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията
    Тези kaisai са нищо особено, не бих си поръчал такива. Много елементарни, да не кажа "детски" дистанционни
    Не "хранете" Kaisai, защото се правят точно в същият завод както и вашата Мидея. Да не се окаже, че и вие сте се "обул"


    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Midea MSEAAU-09HRFN1,климатик за детска стая с много интересни екстри.Май няма друг такъв климатик,не знам не съм виждал друг такъв.
    Като изключим дистанционното тип "бяла мечка" и цветовата схема на вътрешният модул, няма нищо по-специално
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 2.jpg‎ (28.7 KB, 961 Прегледи)
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 19-10-16 в 10:51.
    VanDan, Aleksandars, ivan74 и 1 други харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #57

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Не ми ги навирайте тия kaisai, че kaisai...дизайн дърво... Старият ми български телевизор "София 31" по-добре изглежда.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #58

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията
    Не ми ги навирайте тия kaisai, че kaisai...дизайн дърво... Старият ми български телевизор "София 31" по-добре изглежда.
    Не Ви ги навирам, само Ви казвам, че се правят от така харесваният от Вас производител, тоест ако според Вас те са дървета то машината у Вас също е такава
    Ако все пак сте решили да правите реклама на Мидеа, поне имайте доблестта, да не се представяте като краен потребител, а застанете с ясна позиция и име.
    VeleV.Klima, Aleksandars, ivan74 и 1 други харесват това.

  17. Junior Member Аватара на burkoff7
    Тук е от
    Sep 2016
    Живее в
    Варна
    Мнения
    64
    #59

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Не Ви ги навирам, само Ви казвам, че се правят от така харесваният от Вас производител, тоест ако според Вас те са дървета то машината у Вас също е такава
    Ако все пак сте решили да правите реклама на Мидеа, поне имайте доблестта, да не се представяте като краен потребител, а застанете с ясна позиция и име.


    Ако беше дърво, нямаше да взема Blanc! Не ме интересува къде се произвежда kaisai...като толкова ти допадат си сложи по стаите...

    И ти ли почна с глупостите, като Велев за рекламата?
    Тук има конспирация, те тоя се крие зад профил, ааа този шъ е от tempex.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #60

    Отговор: MIDEA MSMABU-12HRDN1 / BLANC 2016 (отзиви и впечатления)

    Цитат Първоначално публикувано от burkoff7 Виж публикацията

    Ако беше дърво, нямаше да взема Blanc! Не ме интересува къде се произвежда kaisai...като толкова ти допадат си сложи по стаите...
    И ти ли почна с глупостите, като Велев за рекламата?
    Тук има конспирация, те тоя се крие зад профил, ааа този шъ е от tempex.
    Вижте сега, аз Мидея имам, инверторна 24ка на R22, добре че я взех, че да се видя в ремонти
    Имам и Sanyo имам и GREE, както и едно Самсунгче (ама то умря след десет години вярна служба).
    След тая 24ка за мен марката е затворена страница.
    Вие от друга страна добре нацелихте Tempex, но може пък и с колегите от ОхМиро да сте близки
    Пак казвам, няма лошо човек да си хвали машините, стига да го прави открито.
    Между другото май и това е производство на Мидеа -> link

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSY-12hrdn1
    От Ivan981 във форум Климатици Midea
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-12, 19:58
  2. Мнение за MIDEA MS9V-12HRDN1
    От vaniosl във форум Климатици Midea
    Отговори: 13
    Последно: 03-07-11, 18:41
  3. Midea MSR-12HRDN1 - става ли за 24m³ ?
    От stefors във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 08-12-10, 15:47
  4. Midea MSG-12HRDN1 - проблем с филтрите
    От harpbg във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-08-10, 09:38
  5. Midea MS9V-12HRDN1
    От ivanpetelov във форум Климатици Midea
    Отговори: 4
    Последно: 18-07-10, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе