Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #1

    Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения

    Моля, някой ако има впечатления от този модел, да напише отзив, защото съм се насочил към него за отопление на спалня и коридорче.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #2

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    В тоя форум само питат и нищо не научават хората. Н се ли научихте че с климатик на може а се отоплява повече от едно помещение. Не мога да разбера защо толкова е важно да се отплява един не използваем коридор.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #3

    Мнения за Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    В тоя форум само питат и нищо не научават хората. Н се ли научихте че с климатик на може а се отоплява повече от едно помещение. Не мога да разбера защо толкова е важно да се отплява един не използваем коридор.
    airclima, благодаря за вниманието, но нещата не са точно така. Вероятно твоят отговор е насочен към хора, които никога не са ползвали климатик за отопление и не са наясно с някои особености. Например, сигурно имаш предвид, че климатикът създава т.нар. въздушна завеса и запазва по-висока температура в помещението, където работи. Но само по-висока, а не, че не топли другите помещения.
    Ще дам само следния пример - през изминалата зима ползвах Hitachi E14H2, инверторна 14-ка (макар да я считат за 12-ка, тя има 14000 btu при отопление) за 20 кв.м хол, плюс (НА ОТВОРЕНА ВРАТА) коридор 8-9 кв. м. и кухня 7-8 кв. м., намираща се на противоположната, северна страна. При зададена темп. 22 градуса, в кухнята беше около 19-20 градуса. В спалнята ползвах акумулираща печка на изключително икономичен режим - 3-4 часа на вечер на 67% мощност (с таймер). И вечер спалнята изстиваше под 19 градуса, ако не отворех и към нея да отива по-топъл въздух (от климатика). Максималния разход на климатика ми беше около 35 лева. Вярно, че зимата не беше кой знае каква, но хората на твърдо гориво изгориха сума ти и дърва.

    Само за сведение на airclima, първо ЧЕТА, после пиша и то само ако съм наясно и именно затова първо съм прочел доста от този форум (имам само един пост преди този). А airclima даде компетентното си мнение в тема, наречена Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA, без да каже и дума по нея. ТАКА НЯМА КАК ДА НАУЧАВАТ НЕЩО ХОРАТА. А коридор се отоплява за да не си обличаш палто, когато ходиш до тоалетна

    Молбата ми е следната - ако някой има отзиви за Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA като надеждност, реални възможности, нива на шум, качество и т.н., моля за мнение. Избрал съм го от списъка на REECL (програмата за енергийна ефективност) и тъй като струва 1370 лева, искам да знам дали си струва парите или да се насоча към друг.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #4

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    По характеристики малко му е нисък СОР=3,83 за скъп инвертор 9 ка/сигурно затова е сравнително по евтин/,иначе
    Mitsubishi са много добри и тихи климатици.

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    7
    #5

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Има ли по добри ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #6

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Днес разговарях с човек от Климаком. Каза ми, че модификацията била наследник на GA25VA и още не бил тестван през зимата. Иначе били страшно доволни от FA серията, но 1730 лева е цената.

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #7

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Девятката ( GA25 - стандартния инвертор) е с по-восок COP. Малко странно ми се видя и на мен по-новата продукция да е с по-ниски параметри - но явно вече всичко е възможно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    По въпросът с отопляването на няколко помещения. Може да има някакво малко влияние само при апратаменти, които и отдолу и отгоре са отоплявани от съседи. И без климатика в страничните помещения температурата няма да падне особено. Но ела да стоплиш еднофамилната ми къща с един климатик. 9 външни стени (независимо, че са изолирани), отгоре няма никой, а покрив, отдолу студена маза. И как се къпете в неотоплявани бани не знам. Като знам, че жената и дъщерята седят по 30-40 минути минимум в банята. Ще ме изселят ако не съм пуснал локалното парно, а оставя само двата климатика в спалнята и стаята на дъщерята. Да не говорим за хол и кухня. Нещата са различни при различните видове жилища.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #9

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    И как се къпете в неотоплявани бани не знам. Като знам, че жената и дъщерята седят по 30-40 минути минимум в банята.
    Hайде сега големи прищевки . Заведи ги зимата на планина в някоя по - забутана хижа .Да се къпят на дървена скара -от душа гореща вода а долу по скарата и под нея лед )

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #10

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA



    . Купувайте си МАРКОВИ on/off климатици

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #11

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Серията MUZ/MSZ- GA25VA-MUZ/MSZ-35VA имат сериозен проблем с контролера на FAN-а на външното тяло,който се решава само с подмяна на платката,защото CLIMACOM не предоставят сервизна информация и чипа е залят със силикон-съответно,ако климатика не е гаранционен започват трудни преговори с доставчика и клиента,а сервизния техник пие студена вода,зашото за него не остава нищо след цената на CLIMACOM и тази към клиента!




    p.s. Купувайте си МАРКОВИ on/off климатици
    В какво се изразява този дефект? Може ли в домашни условия човек да открие този проблем на контролера? Може ли да дадеш повече информация по въпроса?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #12

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    По въпросът с отопляването на няколко помещения. Може да има някакво малко влияние само при апратаменти, които и отдолу и отгоре са отоплявани от съседи. И без климатика в страничните помещения температурата няма да падне особено. Но ела да стоплиш еднофамилната ми къща с един климатик. 9 външни стени (независимо, че са изолирани), отгоре няма никой, а покрив, отдолу студена маза. И как се къпете в неотоплявани бани не знам. Като знам, че жената и дъщерята седят по 30-40 минути минимум в банята. Ще ме изселят ако не съм пуснал локалното парно, а оставя само двата климатика в спалнята и стаята на дъщерята. Да не говорим за хол и кухня. Нещата са различни при различните видове жилища.
    Абсолютно си прав, няма оправия в твоя случай. Но моят е лесен - банята е затворена от коридора, кухнята и асансьора; цялото жилище е вътрешно; северната страна е изцяло вътрешно изолирана (кухнята с изолиран таван); в момента очаквам външна изолация на цялата северна страна. За южната само ПВЦ. Ник`ви грижи. Само избора на инвертор, де... p.s. втори

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #13

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    В какво се изразява този дефект? Може ли в домашни условия човек да открие този проблем на контролера? Може ли да дадеш повече информация по въпроса?
    Най-обикновено не тръгва фана на външното тяло или работи след лека ръчна намеса!Новата POWER платка на моделите GC серия същият интеграл вече е с доста голям охладител/не става дума за крайното стъпало,което управлява компресора/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    44
    #14

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    OK, thank you people, както се казва.
    Мой познат ме насочи към Panasonic E9GKE/W, Малайзия (COP 4,31) и вече го купих. Той, между другото, също изрази съмнения към този модел на Мицубиши - че е "орязан" или нещо такова и има странно понижение на показатели спрямо предходния модел GA.
    Прочетох доста за Panasonic E9GKE/W, на книга изглежда много добре, дано работи дълго и качествено. Бъдещето ще покаже.
    Ха наздраве

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #15

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Честито, и да споделиш тука впечатления!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 28-01-23, 12:15
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?
    От kokovox във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-15, 20:44
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе