Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    23
    #1

    Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения

    Здравейте вчера ми монтираха MITSUBISHI GC25VA но като чета във форума май съм се наиграл добре.Та изкам да попитам дали някой има такъв климатик та да каже все пак как се държи тази машинка.На мен ми се върза към 1500 лева с монтажа но като чета какви дефекти дават не знам дали ще греят и до -5 градуса също незнам дали имат и размръзваща система.А иначе изкам да отоплявам стая 16 - квадрата с PVC дограма и изолация 5 см EPS. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Любо, че като гледам машината си е с отлична характеристика що да си се найграл?
    http://www.rusklimat.ru/catalog/air-...ishi/6830.html

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #3

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Като изключим малко по ниския СОР=3,83 за 9ка скъп инвертор мисля че не си се прекарал.Ще грее и до -10 градуса и ще е много икономичен. Има си и всички необходими системи .

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    5
    #4

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    наглеждаи го да не се обледени целия щото аз го имам този проблем не че искам да те плаша но сам ще се обедиш

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #5

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Ми той вече го ползва от 1 година...........................

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #6

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    наглеждаи го да не се обледени целия щото аз го имам този проблем не че искам да те плаша но сам ще се обедиш
    Нали писа в темата за Фуджицу,че нямаш проблеми с Мицубишито

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #7

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Добра си е машинката гледай само като дойде зимата да махнеш пишката на зимния дренаж ако са ти я сложили ... иначе наистина миналата зима имашае замръзнали GC та но тя и зимата беше много мъглива и влажна

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #8

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Здравейте,
    регистрирах се специално тук за да ви попитам за мнения.
    От пролетта си взех Mitsubishi SRK20 ZGX-S за хола - 38 кубика. Предпоследен етаж, тухла, облицовани външни стени с плочки. от топлото не съм усетил много при ниски температури щото още не е имало такива. Предполагам че ще се справи при минусови до -20 градуса при положение, че външното тяло е на терасата отвън и е на сухо. Лятото нямах никакви проблеми, тих е и все едно го няма. COP-a му е някъде 5,45.
    Искам за зимата да си взема още един за спалнята и сега се двуума между Mitsubishi и Daikin. Има модели с по-нисък шум - под 20dB, което за спалня си е много важно. А и COP-a им е над 5,5 и минава 6 на някои хиперинвертори.
    Двоумя се също и между Mits... Heavi и Mits... Elektrik. Пак тези на Elektrik имат по-висок COP, но и имат някакви излишни екстри като онова око дето следи. Все едно няма да нагласиш перките в удобната посока и никога няма да ги мърдаш. на практика ако положението на климатика е на оптималното място мъдране на перките не се налага.
    Та значи станаха три марки за избор и се триума Какво мислят маняците за добрата техника ? ....

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #9

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    може да загледаш и Toshiba SAVP-E ,от там нагоре само машини на 100 волта

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #10

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Видях го този Toshiba SAVP-E. Не е лош. COP около 5, шум на тих вентилатор 27dB. Високо ми се струва за такъв клас климатик. Може и сайта откъдето го гледам да е неверен - http://www.ekomatik.com/products.php?sub=toshiba&pid=17

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Значи той Алекси ти е казал - по-висок COP от този на твоето Мицубиши на европейски модел засега не знам. Със сходни са моделите на Електрик (FD-VA) и Тошиба Дайсейкай 3.
    Ако си доволен, защо не си вземеш пак Хеви? Другото е 100-волтови машини.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #12

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    27db е измерен на 1 метър от вътрешното тяло.На 3 метра е 21 db, според френската сервизна документация на машината.Иначе аз имам 10 SAVP-E и машината е перфектна.Не знамч колко децибела е, но определено не се чува турбината, машината е над главата на малкия/в неговата стая е монтиран/на около 1,5-2 метра и тий си спи без да му пречи.Иначе за комфорта, който създава, няма да говоря, просто ще ви кажа, че машината създава много добра "атмосфера" по всички показатели.И като хардуер е много добра машината - външното тяло не се чува никакво дори на висока честота на компресора, който е двойнороторен с хибридно управление.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #13

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Това сега което научих е че има и два метода или два стандарта за измерване на шума. На 1 м и на 3 м. А навсякъде където пишат по какво да се разбира на колко метра е измерен шума. Може много гадно да се спекулира така и да стават заблуди. Повече инфо за стандартите за измерване знае ли някои? Че то така някои може да изкарат шум 15dB измерено от 5 м. Трябва да е ясно

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    Във всяка сервизна документация има схема, по която е измерен шума и там са описани метрите.Това за 3-те метра го водях само при французите, явно те дават и такъв показател.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Re: Mitsubishi MUZ/MSZ GC25VA

    замерва се на 1 метър ,както и при тонколони и други източници на шум/звук .. но тия децибели са много относителни по важното е в каква честотна област е звука ,дали е еднороден и т.н. .. от там слуховото усещане за дразнене се мени .. Панасоника ми примерно е сравнително тих ,но има едно виене на турбината което ме дразни мене ,макар и много тихо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?
    От kokovox във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 23
    Последно: 23-01-15, 20:44
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09
  5. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От maikl във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 08-11-07, 14:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе