Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 24

Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #1

    Lightbulb Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Добър Ден,

    Трябва да купувам 3 нови климатика в Пловдив за строящи се в момента апартаменти. За мен най-важна е енергийната ефективност да е от най-висок клас (А+++/А+++). Аз вече си харесах климатиците (всички Митсубиши Електрик), но нямам информация как работят всекидневно и колко са надежни. Госпожи и господа които имате опит с тези климатици моля дайте си мнението.
    Климатиците които засега ме устройват като цена и финкции са:

    mitsubishi-electric-msz-fh25ve 9 BTU Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE ,
    Както и по-големия брат който е 14 BTU (MSZ-TH 35 VE 14 BTU), със същите характеристики като този по-горе (те не го предлагат във vimax в този момент, затова няма линк).

    Ако не сте доволни от Митсубиши какви алтернативи бихте ми предложили ако имате такива (само А+++)?

    Благодаря предварително.

    Коко
    Този пост е редактиран от justify; 23-01-15 в 12:19. Причина: поправка на граматични грешки в заглавието и текста.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Тошиба Дайсейкай 8 е доста по добър от тоя модел на МЕ - имах го и го продадох за спалня особено ако го мислиш - недей щото не всичко е А++++++++ ,по важен е комфорта

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #3

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Тошиба Дайсейкай 8 е доста по добър от тоя модел на МЕ - имах го и го продадох за спалня особено ако го мислиш - недей щото не всичко е А++++++++ ,по важен е комфорта
    Може ли да ми кажеш какви проблеми имаше с Митсубишито и с какво Тошибата го превъзхожда(освен с цената)?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    има писано чети

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #5

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    За Пловдив с тоя висок минимум в по-топли дни ще ти работят он-офф, а това не е енергийно ефективен режим. Понякога се наблюдават безмислени дефрости без да има скреж по външното тяло и така спада още ЕЕ.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #6

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Добър Ден,

    Трябва да купувам 3 нови климатика в Пловдив за строящи се в момента апартаменти. За мен най-важна е енергийната ефективност да е от най-висок клас (А+++/А+++). Аз вече си харесах климатиците (всички Митсубиши Електрик), но нямам информация как работят всекидневно и колко са надежни. Госпожи и господа които имате опит с тези климатици моля дайте си мнението.
    Климатиците които засега ме устройват като цена и финкции са:

    mitsubishi-electric-msz-fh25ve 9 BTU Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE ,
    Както и по-големия брат който е 14 BTU (MSZ-TH 35 VE 14 BTU), със същите характеристики като този по-горе (те не го предлагат във vimax в този момент, затова няма линк).

    Ако не сте доволни от Митсубиши какви алтернативи бихте ми предложили ако имате такива (само А+++)?

    Благодаря предварително.

    Коко
    Много отдавна бях пуснал един - два поста, където изразих мнение да не се закупуват наведнъж няколко машини от един и същ модел и от една и съща партида. Беше квалифицирано като глупаво, разбира се. Не след дълго, двама различни колеги се оплакаха във форума, че си били купили по две еднакви машини, след което се оказало, че имали едни и същи пропуски и дефекти. Надеждността и качеството на климатизаторите спада непрекъснато във времето, така че точен отговор на въпроса няма. Виж ТАЗИ ТЕМА и се опитай да намериш някъде монтирани такива машини, каквито пожелаеш да си купиш, за да ги видиш как работят.
    Успех в избора!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #7

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Аз пък съжалявам, че не си взех 2-та дайсекая по едно и също време. Тоя в спалнята взет година по-късно се е разтропал отвсякъде вече. Големи боклуци им излязоха вътрешните тела, не ги оправиха тея мотори на турбините.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #8

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Ти си третия, който съжалява. Различни партиди, различни компоненти. Моят, например, купен преди година и половина, не е произведен в Япония. Но още не се е разтропал...

  11. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #9

    Отговор: Недежност, Подръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    ..................
    Този пост е редактиран от preparatos; 23-01-15 в 21:37.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #10

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    ако ти кажа ,че W22 ми прави 140-160 вата средна консумация при същите условия дали пак ще мислиш така не изглежда много по малко ако не го разгледаш като проценти .. и поддържам 1-2° отгоре дори

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #11

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    ................
    Този пост е редактиран от preparatos; 23-01-15 в 21:36.

  14.  
     
  15. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #12

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ти си третия, който съжалява. Различни партиди, различни компоненти. Моят, например, купен преди година и половина, не е произведен в Япония. Но още не се е разтропал...
    dodo петицата ли имаш предвид

  16. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #13

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Прави ми впечатление,че донякъде пишете по темата и после всеки почва да си хвали неговото!
    Постове с № 7,8,9,10,11 и 12 дали имат място точно в тази тема?

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    dodo петицата ли имаш предвид
    Петицата. Моята не е японска.

    Цитат Първоначално публикувано от avenger Виж публикацията
    Прави ми впечатление,че донякъде пишете по темата и после всеки почва да си хвали неговото!
    Постове с № 7,8,9,10,11 и 12 дали имат място точно в тази тема?
    Пост № 8 е конкретно предупреждение за рисковете към изнесеното възнамерение на kokovox в пост №1 да закупи едновременно няколко еднакви машини, от една и съща партида.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 23-01-15 в 17:44.

  18. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #15

    Отговор: Надежност, Поддръжка, Дълголетие, Проблеми с Климатици Mitsubishi-Electric? Мнения?

    А каква е.Нали пета е японска или май само надписите са такива.Я дай малко инфо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От lubo74 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 28-01-23, 13:15
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 16:09
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GC25VA - мнения
    От maikl във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 08-11-07, 15:51
  5. Климатици General Electric - мнения
    От wrathchild във форум Други марки климатици
    Отговори: 3
    Последно: 24-06-07, 00:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе