Резултати от 1 до 10 от общо 10

Mitsubishi Electric MSZ-280YX - не работи добре

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    3
    #1

    Mitsubishi Electric MSZ-280YX - не работи добре

    Здравейте. Днес ми поставиха климатика (msz-280yx)и имаше леко проблемче. Просто климатика не духаше така както трябва. На студено духаше едно такова.. леко хладно... въобще нищо общо с това което трябва. На топло не съм сигурен точно какво стана(пробваха го и така де).Та.. замерваха го те с някакъв уред и това което показваше беше максимум 17-18 бара!? Незнам... предполагам че това е малко!?
    А и още нещо едната тръба замръзваше като затвори винтила!?.. ,а като го отвори се размразяваше(нещо такова). Решиха че може би му е изтекъл фреона и другата седмица ще идват да го зареждат. Някакви идеи от какво друго може да е? Благодаря ви предварително и се извинявам, че си задавам въпроса толкова "зле", но просто не сам в час с тези неща и не мога да обесня много хубаво, надявам се че сте ме разбрали

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    8
    #2

    Re: Проблем с Митсубиши

    Коя тръба замръзваше

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #3

    Re: Проблем с Митсубиши

    Цитат Първоначално публикувано от eVoKe
    Та.. замерваха го те с някакъв уред и това което показваше беше максимум 17-18 бара!? Незнам... предполагам че това е малко!?
    много е баце много е, ако отдавна не е умрял тоя климатик, то поне е празен като космоса

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #4

    Re: Проблем с Митсубиши

    Цитат Първоначално публикувано от eVoKe
    Здравейте. Днес ми поставиха климатика (msz-280yx)и имаше леко проблемче. Просто климатика не духаше така както трябва. На студено духаше едно такова.. леко хладно... въобще нищо общо с това което трябва. На топло не съм сигурен точно какво стана(пробваха го и така де).Та.. замерваха го те с някакъв уред и това което показваше беше максимум 17-18 бара!? Незнам... предполагам че това е малко!?
    А и още нещо едната тръба замръзваше като затвори винтила!?.. ,а като го отвори се размразяваше(нещо такова). Решиха че може би му е изтекъл фреона и другата седмица ще идват да го зареждат. Някакви идеи от какво друго може да е? Благодаря ви предварително и се извинявам, че си задавам въпроса толкова "зле", но просто не сам в час с тези неща и не мога да обесня много хубаво, надявам се че сте ме разбрали
    Нека ти го презаредят отново на везна!Ако,след това ти замръзва "тънката" тръба/при спазено количество на фреона/-пиши КОМПРЕСОР БЕЗ ДЕБИТ!
    Не ти го пожелавам,ама secondhand машини........
    Доста такива случаи с инвертори на по 7-10 години-няма да пиша марката,тя в 90 процента от случаите е една,за да не се засегне някой!/пък може да се окажат и повече-недай боже!!!!/

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re: Проблем с Митсубиши

    dindo, Като начало искам да кажа че нямам наблюдения или опит с вносните климатици втора употреба. Това което си написал като начин за разпознаване на такъв проблем при кой вид климатици се наблюдава: конвенционални, инверторни или и при двата.

    Не мисля че може да се познае този дефект /намален дебит на компресора/ по това дали замръзва която и да е тръба. Можеш ли да обясниш при такава повреда защо замръзва.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #6

    Re: Проблем с Митсубиши

    Ами,понеже съм просто момче от село правя така-слагам манометрите на 6-тицата,10 или 12 е отворена.Пущам климатика и гледам дали за около 30 сек ще вдигне 30 бара,колко ще ги задържи след това и т.н.Ама ,просто момче съм и работя с прости методи.Няма значение дали е инвертор или обикновен-почне ли да работи като Трабант след 10 бара-пиши го бегал.Проста ,селска логика
    .p.s.@Valen1-нищо лично.....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #7

    Re: Проблем с Митсубиши

    Е кажи марката.Наблюденията ти са важни.Сега ,че някой ще се засегне е друг въпрос.След като не е лично срущу някой,мисля ,че няма защо да се притесняваш!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #8

    Re: Проблем с Митсубиши

    ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #9

    Re: Проблем с Митсубиши

    по това до колко се самовакуумира един климатик при събиране на фреона може да се съди на какво дередже му е компресора ... въпреки че ако четирипътния вентил пуска по малко пак няма да се вакуумира на пълно ... но това са си проблеми по повечето стари климатици

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    69
    #10

    Re: Проблем с Митсубиши

    Цитат Първоначално публикувано от dindo
    Няма значение дали е инвертор или обикновен-почне ли да работи като Трабант след 10 бара-пиши го бегал.
    В какъв смисъл като Трабант,на звук ли да го докарва като Трабанта или да се мъчи с налягането?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 20:10
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 22:59
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 16:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе