Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #16

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Липсата на достатъчно количество пари кара хората си купуват климатици втора употреба, дрехи втора употреба, коли втора употреба и много други неща втора употреба. За да вземеш запазен климатик втора употреба трябва да имаш познат в такава фирма, вътрешен човек знаещ в какво състояние е пристигнал климатика преди да го гримират.

    Конкретно по темата има проблем с електрониката. Такива проблеми при съвременната техника се оправят директно със смяна на платки. Възможно е тази проблемна платка само да я местят от климатик на климатик. Свалили проблемната платка от модела 10-ка и сега я сложили на 9-ка. Ако herk си потърси правата и му подменят климатика утре някой друг ще изреве, че климатика му се държи по същият начин. За съжаление изглежда тази фирма на всяка цена иска да пробута тази неработеща платка с климатик на някой, за да вземе парите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #17

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Да, друго си е да набиеш пари за чисто нов европейски модел климатик и той да е с техническа характеристика на 10 годишен японски модел или да си купиш чисто нова Мидея- от 10 метра прилича почти напълно на климатик. А търговците на нови европейски модели са светци и пример за честни и коректни отношения към клиентите си. Само погледнете форума пълно е с теми от оплакващи се клиенти на употребявани климатици!!!

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #18

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Аз пък мисля, че стана малко българска работа, нека кажем че сестра му е курва, пък после да ходи да обяснява, че няма такава. Първо didipop не е казал от къде е взел климатика, после защо да сменят електрониките от 28ца на 25ца, това е възможно само ако и 25цата е била с прецакана такава, което навежда на мислъта за проблем в електроника на дадения модел като цяло, има доста примери с други модели, които имат тоя проблем. След това herk не е казал дали е викал техник, дали изобщо проблема е там, дали климатика е в гаранция, колко време го ползва и тн. Всяко едно нещо втора ръка е и късмет, няма как някой да очаква да вземе нещо употребявано и да го няма тоя фактор. Виждате при нови такива колко хора реват от какво ли не, на Фуджитсу лагерите на турбината, на Дайкин решетката, подменени външни тела, други пък изобщо не топлят и тн. Нека получим повече инфо и тогава да коментираме, както казах и в преден пост, може и самата фирма умишлено да е вкарала клиента в заблуда, но нека не се навиваме преди да имаме повече инфо, за който и да е от вариантите. Лошото при японските клими, е че доста често за повечето модели няма обективно инфо от собственици, първо защото правят всяка година нов модел и второ защото няма как да са толкова разпространени, както другите.

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    herk да вика,да идва техник,ако не е идвал и да натиска ,ако е идвал и проблема си остава да му го подменят,за да не увисне и той с проблемна машина.Макар ,че не е на сто процента сигурно,както се убедихме.И ще почнат увъртания-щом духа топло,значи работи за нас ,и що не взе нов,като искаш да няма проблеми и т.н.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #20

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    Затова най-добре 1500 лв. и читав климатик за Бг пазара.
    , което не гарантира абсолютно нищо, пак може да има 1 куп проблеми и ходене по мъките, затова иди пали по 1 свещ за твоите дайкини

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #21

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Досега не съм прочел някой с Дайкин, Мицубиши, Тошиба и т.н. да се е оплакал. Имаше само един Дайкин, който трупал скреж, но се оказа, че нямал достатъчно фреон. След зареждането всичко си дойде на мястото. И аз бих си купил като твоя Саньо с найлоните, нищо че се води втора употреба. Ама колко човека случват на такива?

    Мидеи, Осаки и т.н. никой не коментира.

    Пък и цените на марковите клими в България са едни от най-ниските. Лично за мен при това положение избора е един. За едни и същи климатици на запад цакат с 30-40% повече.

    http://www.convienesempre.it/index.p...27&language=en

    http://www.europrezzi.it/daikin-fvxs...natori%20fissi

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    25
    #22

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Каде сме ние каде са Японците въобще да не става дума сръвнение единствено с 8 годишна Японска антика и нов за Европейския пазар

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #23

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Елмо, даже и с 8 годишните японски модели не става сравнение, ако въпроса е в техническата спецификация. Модели от 99 година са с СОР над 5 ,плазмени филтри и куп екстри, а осем годишната Тошиба RAS-285 PDR която на скоро взех за вилата е с СОР-5.77 и покрива стандарта в Япония за 2007 година (за Европа този стандарт сигурно е през 2020 год.), струва 850 лева, монтирал съм я във вила на 1500 метра надморска височина и е в перфектно състояние и вече пробвана в снеговалеж, вятър и доволен студ, машината беше наредена в магазина заедно с много други изгодни машини, в това число и един идеално запазен RAS-405PDR за 1000 лева, ако за тези цени ми покажеш европейски модел, който поне на половина да се доближава до тези два модела ще те черпя к`вото кажеш .

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #24

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Елмо, даже и с 8 годишните японски модели не става сравнение, ако въпроса е в техническата спецификация. Модели от 99 година са с СОР над 5 ,плазмени филтри и куп екстри, а осем годишната Тошиба RAS-285 PDR която на скоро взех за вилата е с СОР-5.77 и покрива стандарта в Япония за 2007 година (за Европа този стандарт сигурно е през 2020 год.), струва 850 лева, монтирал съм я във вила на 1500 метра надморска височина и е в перфектно състояние и вече пробвана в снеговалеж, вятър и доволен студ, машината беше наредена в магазина заедно с много други изгодни машини, в това число и един идеално запазен RAS-405PDR за 1000 лева, ако за тези цени ми покажеш европейски модел, който поне на половина да се доближава до тези два модела ще те черпя к`вото кажеш .
    Ееех, мечти, мечти...
    И аз бих почерпил по подобаващ начин , колега Blue1 за два подобни климатика

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #25

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Малко излязохме от темата,но ,бат' Ники,твоите са на светлинни години от ПДРа на Блу,макар да са по-нови(на Блу е 2001г.).За 850лв. инверторните на пазара отдават в мах наполовина на ПДРа и при -10 духат с 35гр.на изходящия,да не говорим за плазми и др.Е кво да купиш?

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #26

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Малко излязохме от темата,но ,бат' Ники,твоите са на светлинни години от ПДРа на Блу,макар да са по-нови(на Блу е 2001г.).За 850лв. инверторните на пазара отдават в мах наполовина на ПДРа и при -10 духат с 35гр.на изходящия,да не говорим за плазми и др.Е кво да купиш?
    Може и да си прав, може и да не си
    Да не ни бият обаче модераторите, да минем на ЛС или скайп, Ааааааа?
    Иначе И очаквам оферти

    п.п.Не съм недоволен от моите, макар и на годините , които споменаваш Макар и да не ги ползвам пълноценно Трябва ми обаче нещо тииииииихичко, като за стар човек

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #27

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Трябва ми обаче нещо тииииииихичко, като за стар човек Help

    Toshibaaaaaaaaa daiseikai

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #28

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Трябва ми обаче нещо тииииииихичко, като за стар човек Help

    Toshibaaaaaaaaa daiseikai
    Ще се яде бой, явно е , ама причината няма да съм аз , а.......ясно кой

    Дано пенсионерите след мен, и лично колегата могат да си го позволят
    п.п. За почерпката съм сериозен, колeга Blue 1

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #29

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Ами вероятно 40 ската още си седи, но и да са я грабнали, не е проблем да се намери хубава машина в Пловдив, всъщност ти от къде си?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #30

    Re:Mitsubishi MSZ-AX28 - нещо не работи, помагайте!

    Цитат Първоначално публикувано от BLUE1
    Ами вероятно 40 ската още си седи, но и да са я грабнали, не е проблем да се намери хубава машина в Пловдив, всъщност ти от къде си?
    От Търговище, но не вярвам това да е проблем.Наистина ми трябват добри и ТИХИ машини, поне един брой/по-добре две/

    п.п.Ако тази 40-ка стои може и да я отнеса

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Beaver srk28ssc - работи известно време дига клапите и се изключва!
    От toshkovich във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 44
    Последно: 19-01-19, 18:45
  2. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  3. Проблем след ъпдейт на Elite dvd/divx pv-371x -нищо не работи помагайте
    От jorkatacool23 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 11
    Последно: 21-05-09, 00:00
  4. Mitsubishi Electric MSZ-280YX - не работи добре
    От eVoKe във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 9
    Последно: 04-10-08, 10:28
  5. Отговори: 2
    Последно: 16-07-04, 11:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе