Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 43

ME бърз съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Re:ME бърз съвет

    За малката стая добре, обаче за голямата се пада само по 60 вата на кубик, разликата между двата модела е само 800 вата, малко ми се вижда май ти трябва номинал поне към 4,8 кв, за да постигнеш към 70 вата на кубик.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #17

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    За малката стая добре, обаче за голямата се пада само по 60 вата на кубик, разликата между двата модела е само 800 вата, малко ми се вижда май ти трябва номинал поне към 4,8 кв, за да постигнеш към 70 вата на кубик.
    Под номинал разбираш максималната отоплителна мощност в KW ли ? Иначе 70 вата на кубик ли се приема за нещо нормално за да се постигне добро утопление без да се натоварва прекалено много климатика ?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #18

    Re:ME бърз съвет

    Под номинал- средната мощност съответно 3,2 и 4 кв, максималната не я гледай, всеки различно гледа на необходимата мощност, но ако имаш добра изолация според мен 70 са добре.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #19

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Под номинал- средната мощност съответно 3,2 и 4 кв, максималната не я гледай, всеки различно гледа на необходимата мощност, но ако имаш добра изолация според мен 70 са добре.
    С две думи казано за хола трябва да търся нещо с номинална мощност при отопление от 5KW..

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #20

    Re:ME бърз съвет

    Точно така. А и какви са тези температури... 26° вътре при -15° навън - ненормално е. За такова нещо може и добре да си се насочил първоначално, но просто е абсурдно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #21

    Re:ME бърз съвет

    Значи картинката горе-долу ми се изясни, благодаря за което.

    Междувременно погледнах какво предлагат и друга качествена марка - Daikin и се зачудих, дали не е по-добре вместо GE25 и GE35 да се насоча към дадените по-долу модели.

    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=138 - спалнята

    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=139 - хола

    Освен, че биха излезли с около 300 лв. по-евтини от моделите на ME, и номиналните стойности за утопление/охлаждане са по-добри. Чудя се дали тези Daikin - и не са по-добрият избор спрямо ME - иците на които съм се спрял или Mitsubishi - то остава по-добрият вариант за утопление при ниски температури? Нямам идея как са едната спрямо другата марка, а и за съпоставката между тези модели не мога да съм сигурен, че извода ми е правилен.


  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от chachoto
    Мисля, че deian говори за Нокрия 14
    За Деян незнам,ама аз баш за тва се сетих.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #23

    Re:ME бърз съвет

    До колкото знам тази серия на Дайкин е от най ниския им клас. Помисли и разпитай за конкретни модели защото на хартия повечето климатици си приличат (имат сходни/еднакви показатели) но на практика не е така.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #24

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от nut001
    Значи картинката горе-долу ми се изясни, благодаря за което.

    Междувременно погледнах какво предлагат и друга качествена марка - Daikin и се зачудих, дали не е по-добре вместо GE25 и GE35 да се насоча към дадените по-долу модели.

    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=138 - спалнята

    http://www.powerclima.com/index.php?page=details&id=139 - хола

    Освен, че биха излезли с около 300 лв. по-евтини от моделите на ME, и номиналните стойности за утопление/охлаждане са по-добри. Чудя се дали тези Daikin - и не са по-добрият избор спрямо ME - иците на които съм се спрял или Mitsubishi - то остава по-добрият вариант за утопление при ниски температури? Нямам идея как са едната спрямо другата марка, а и за съпоставката между тези модели не мога да съм сигурен, че извода ми е правилен.
    Аз бих те посъветвал да си вземеш същата комбинация като моите, много съм доволен от тях. За хола 50-цата идва малко големичка, но ако искаш наистина такива температури в студовете тя е правилния избор.

    Други варианти в същия ценови диапазон за спалнята са GE25VA и 9LDC, а за хола 12LDC.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    21
    #25

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от rist
    Аз бих те посъветвал да си вземеш същата комбинация като моите, много съм доволен от тях. За хола 50-цата идва малко големичка, но ако искаш наистина такива температури в студовете тя е правилния избор.

    Други варианти в същия ценови диапазон за спалнята са GE25VA и 9LDC, а за хола 12LDC.

    Така като гледам точно така ще направя. Утре ще прозвъня фирмата и ще се задействам докато още не са паднали снеговете.

    Благодаря на всички за помощта

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #26

    Re:ME бърз съвет

    Здравейте, дойде и моят ред да климатизирам апартамента, спрял съм се на митсубиши ( и познати ме съветват, и по магазините също) хола ми е 76.5 кубика с височина на тавана 2.95, а спалнята 44.5 кубика също с височина 2.95, целия апартамент е с изолация 5 см на тавана и на стените (вътрешна), вътрешен апартамент, тухла с източно изложение, в Русе (тук зимите не са никак топли). Двете стаи са с общ коридор и вратите са винаги отворени поради летящия напред-назад тригодишен фъстък . Според Вас кои модели са подходящи и с какви мощности да бъдат (отделил съм добър бюджет)

    За хола ми предлагат MSZ-GE42VA или промоционален модел на панасоник KIT-XE15-LKE-3 / E15-LKE-3
    За спалнята MSZ-FD25VA

  14.  
     
  15. zzz
    zzz е офлайн
    Member Аватара на zzz
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    БУРГАС
    Мнения
    405
    #27

    Re:ME бърз съвет

    (отделил съм добър бюджет) след като имаш добър бюджет скачай на Тошиба по компетентните ще ти кажат кои модели

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    16
    #28

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от zzz
    (отделил съм добър бюджет) след като имаш добър бюджет скачай на Тошиба по компетентните ще ти кажат кои модели
    Модела RAS-13SAVP-E за хола влиза в това число ?

    P.S. Какво мислите за марката INVENTOR - дават им 5 години пълна гаранция без необходимост от профилактика

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #29

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от vankata79
    P.S. Какво мислите за марката INVENTOR - дават им 5 години пълна гаранция без необходимост от профилактика
    Бягай надалеч....

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #30

    Re:ME бърз съвет

    За спалнята може FD25VA, а може и RAS-B10SKVP-E или новия RAS-10PKVP-E (страхотен е).
    За хола GE42VA е OK, но за тези пари аз бих взел Nocria AWYZ14LB. Стаята не е толкова голяма и може да ти се струва шумен, но пък заради височината се иска малко повече мощност. И ги монтирай поне 15 см под тавана според мен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. БЪРЗ ВЪПРОС
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 06-02-12, 19:53
  2. един бърз въпрос
    От Anteri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-10, 19:22
  3. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 16:38
  4. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 15:10
  5. Кой диск е по-надежден, по-тих и по-бърз?
    От PePe® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-05, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе