Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

ME бърз съвет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #31

    Re:ME бърз съвет

    Подкрепям казаното от deian спалня-RAS-B10SKVP-E хол- Nocria AWYZ14LB

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #32

    Re:ME бърз съвет

    Здравейте, Прелагат ми да монтират допълнителен нискотемпературен кит за МЕ GE25VA за да работи климатика до -20 C без проблеми. Ще топли ли климатика повече и ще има ли по голям КОП при отрицателни температури?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #33

    Re:ME бърз съвет

    Разхода на ток ще се вдигне съответно целия КОП на машината ще падне.Според мен няма да топли повече единствения + е че тавата ти ще бъде чиста а не заледена. Аз лично не бих си сложил такъв кит.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #34

    Re:ME бърз съвет

    Вътрешното тяло е монтирано на 10 см от тавана на стаята. Ако го преместят по на долу ще толи ли повече около нивото на кревата (40-50см от пода)

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #35

    Re:ME бърз съвет

    Мястото му е там, където е сложено, не го закачай.

  7. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #36

    Re:ME бърз съвет

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlin
    Вътрешното тяло е монтирано на 10 см от тавана на стаята. Ако го преместят по на долу ще толи ли повече около нивото на кревата (40-50см от пода)
    Aко не топли достатъчно климатика,трябва да се търси причината в друга посока,а не местото му на монтаж-иначе има подови клими от които може да ти го монтират и до кревата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #37

    Re:ME бърз съвет

    КОПа си е КОП,а такива реотани разни,освен за подгрев на картера другите са ала-бала,ако работи добре,ако не рабори добре-духалка ще върши повече работа.Виж що не топли нов климатик за 1500лв,тва чудо може и в 20кв да топли,при теб кво е помещението?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #38

    Re:ME бърз съвет

    Помещението е 16 м2 на 2,65м височина. При t под -5 C вентилатора трябва да го слагам на две черти за да прати топлото до пода и става много ветровито и шума се увеличава до 29 дцб.Струва ми се че топли повече горната част на стаята а долу на 40 50 см от пода е 3 до 4 градуса по хладно.

  11. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #39

    Re:ME бърз съвет

    Svetlin това за 4те градуса само ти се струва или си го мерил?Та нали климатика върти въздуха в цялата стая и температурата трябва да е уеднаквена в помещението-айде градус два,ама 4°C е много за това помещение.Нормално е и топлият въздух да бяга към тавана като по лек,но имаш ли някаква изолация-най вече на тавана,че 3.2kw.за 16m². да не се окажат и малко при големи топлозагуби?И колко градуса си му задал и колко прави климатика?-дръж вентилацията на авто,не я намалявай!

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #40

    Re:ME бърз съвет

    Най-добре е да не си играеш с вентилатора, оставяш го на ауто, както и клапите също на ауто надолу и вдигаш градусите на 25,въпреки че може да харесваш 22 примерно и като ти стане горещо намаляш с по един градус надолу, иначе не можеш се стопли щото като си задал малки градуси той се пести климатика,ако пък през деня намаляш градусите и вечер ги вдигаш най бързо ще стопли на последната степен на вентилатора но като достигне градусите ще си намали мощността и ще става ветровито с малка изходяща температура и тогава пок трябва да го оставиш на ауто.Моя климатик вече не го закачам оставил съм го на 24 гр и всичко на ауто и си е супер топло, и не го намалям през деня както правих преди.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #41

    Re:ME бърз съвет

    При -7C му зададох 24C на дистанционното, на авто всичко ,и направи вътре 23 в противоположния ъгъл на стаята на 1,7м височина ,а на пода 20 ,струята му е 37C .Гълта между 450 и 530 вт .Отдолу не живее никой , отгоре и отстрани не топлят.Един малък конвектор 500вт ще ми затопля ли долу до 22С вместо да го насилвам климатика при -10 -15C ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #42

    Re:ME бърз съвет

    На пода винаги е по студено, аз вкъщи имам и парно и с него е така, остава да гониш по висоги градуси, че и на пода да се вдигне.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    50
    #43

    Re:ME бърз съвет

    Колеги с климатици мицубиши GE 25 или 35 на какъв интервал стават при вас размразяванията когато вали сняг?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. БЪРЗ ВЪПРОС
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 14
    Последно: 06-02-12, 20:53
  2. един бърз въпрос
    От Anteri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-11-10, 20:22
  3. По-бърз монтаж
    От Sunny във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 7
    Последно: 16-07-07, 17:38
  4. Кой браузър е по-бърз?
    От hihimor във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 29-10-05, 16:10
  5. Кой диск е по-надежден, по-тих и по-бърз?
    От PePe® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-02-05, 16:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе