Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

ME MSZ-FD25VA - може ли да откаже плазмения електрод?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #1

    ME MSZ-FD25VA - може ли да откаже плазмения електрод?

    здравейте,

    имам следният въпрос, преди 8 месеца ми монтираха ME FD25VA (след известна доза конфликт с монтажниците, щото си мислят че те са хората дето знаят всичко засвета... ама това е друга тема), та конкретно:
    през първите месеци след монтажа като пускам плазмения филтър съвсем осезаемо усещах миризмата на озон, което е и нормално, сега обаче от два месеца спрях да я усещам колкото и да си тикам носа в климатика.
    Та мисля си, че електродите може да са се замърсили или нещо друго и понеже е в гаранция съвсем както би постъпил всеки звъня в магазина и обяснявам ситуацията, а господинът отсрежа започва да ми обяснява: "ми нормално докато е нов да мирише на озон, нали е нов"???? , баси тъпото обяснение! . Аз естествено в първоя момент се стъписах щото изобщо не съм си мислел че може да получа най-тъпия от всички тъпи отговори и успявам да кажа само едно "ъъ...." .... и оня пак ми повтаря същата простотия .
    Моля ако някой е имал подобно съмнение, че плазмата му е спряла да работи и ако е решил проблема да сподели .

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #2

    Re:може ли да откаже пламения електрод на FD25

    Ами измий си плазменият филтър и пак ще ти мириши.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #3

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Цитат Първоначално публикувано от blue1
    Ами измий си плазменият филтър и пак ще ти мириши.
    blue1, и двата ми филтъра са идеално чисти, разбираш ли - перфектни. Ти запознат ли си с този климатик, питам щото озона който се отделя от плазмения електрод неминава само през плазмените филтри, а запълва цялото вътрешно тяло......с една дума...ако някой има друга идея да пише.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Цитат Първоначално публикувано от slm67
    blue1, и двата ми филтъра са идеално чисти, разбираш ли - перфектни. Ти запознат ли си с този климатик, питам щото озона който се отделя от плазмения електрод неминава само през плазмените филтри, а запълва цялото вътрешно тяло......с една дума...ако някой има друга идея да пише.
    Варианти:

    1. свикнал си с миризмата на озон и затова не я усещаш(помирисваш);

    2.не си наместил правилно в леглото плама филтъра и той не дава контакт, съответно не работи;

    3.Мил си преклалено старателно плазма филтъра и си изтъркал платиненната баня на филтъра която действа като катализатор;

    решения:

    1. не правиш нищо;

    2.наместваш плазма филтъра;

    3.купуваш си друг плазма филтър.


    За друго не се сещам, ако някой колега им аидеи да ги сподели.

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    4
    #5

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    ето малко снимков материал.
    Тук са съответно двата плазмени филтъра - антибактериалния и обезмирисяващия. На другите две снимки са поставени на местата си.
    Тези филтри са поставени на пласмасови рамки по които не се виждат никакви контакти.
    На местата където лягат рамките също няма контакти.
    Няма и следа от метал по рамките на филтрите, който може да се използва да задейства някакви индуктивни датчици
    Според мен изобщо няма система, която да следи дали са поставени или не
    Над филтрите на централната конзола се вижда квадратно отворче, от него трябва да излиза озона
    Обаче аз съм сигурен, че по някаква причина плазмените електроди не отделят озон
    Хайде помислете, щото аз и без друго ще отида до сервиз, най-малкото да се възмутя от некомпетентноста на продавач-консултанта
    Приятна вечер на всички.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #6

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Не знам...но нито едно то тези две неща не прилича на плазмен филтър. А както казваш, че целите са от пластмаса и няма никъде контактуващи повърхности, за мен са обикновенни филтри. Ето виж как изглежда плазмения филтър и йонизатора при друг модел климатик, но по принцип и при повечето имащи такива системи.
    [img width=800 height=528]http://lh4.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TAcyIloCQLI/AAAAAAAAAZs/Ez77TFsioyM/s912/Graphic1.jpg[/img]

  8.  
     
  9. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #7

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    При плазмения филтар има метални решетки или пластини през който преминава високо-честотен ток независимо от модела

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #8

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Преди време имаше пак спор точно за тази "плазма" на този климатик.Тези филтри са си само филтри и нямат нищо общо с плазмен филтър.Явно всяка фирма си играе с думите и цифрите както си иска.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #9

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Здравейте, имам същия климатик от 1 год. Лятото смърди, та не се трае . Приблизително през 10 дни го пръскам с 2% салицилов спирт и временно решавам проблема. Но при тази реклама, че е най най най ... ми се струва, че е много прехвален. Може ли да бъде подменен заради тази смрад? При същите условия използвам ВЕКО от 5 г., но с него не съм имал такива проблеми. Моля, помогнете!

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Аим почисти си климатика и ще спре да смърди. Ако незнаеш как си плати за профилактика. Не се прави със салицилов спирт. Няма климатик, който да не се вмирише. Има японски прейове, за домашна употреба, но ако вентилатора е мръсен само с него няма да стане.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #11

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Пръсках с японски спрей . Ефектът беше за няколко дни и се появи същата смрад . Миризмата се появи почти веднага след закупуването на климатика . При годишната профилактика замериха тока и това беше цялата работа . При дървото BEKO при максимално лятно ползване в продължение на 5г. не се е получавала такава аномалия , макар че няма и една плазма .

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    За да не се вмирисва - след като е ползван на охлаждане и ще го изключваш, минимум час само на вентилатор!
    А сега наистина ще трябва да го почистиш хубаво. Занапред спазвай правилото.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    ... откакто се събере тиня и поникнат гъбите и да го върти на вентилатор цял ден все тая

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    То станалото - станало. Затова казвам сега да го почисти старателно /най-добре с разглобяване и миене/, пък за после да знае.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    105
    #15

    Re:Може ли да откаже плазмения електрод на FD25 ?

    Климатикът е гаранционен и за това не ми се разглобява. На охлаждане задължително използвам CLEAN (почистване, подсушаване). Да викам ли монтажната фирма или да си взема една парочистачка и с нея да пробвам да го почистя без разглобяване?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MSZ-FD25VA или MSZ-FH25VE
    От turboto1998 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-14, 22:19
  2. ME MSZ-FD25VA - неприятно пукане
    От kansas13 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 63
    Последно: 22-03-13, 13:24
  3. Mitsubishi MSZ/MUZ-FD25VA
    От shpaci във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 22
    Последно: 16-03-12, 08:22
  4. Mitsubishi MSZ-FD25VA - ледено блокче в тавата
    От Toshimoto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 46
    Последно: 27-01-10, 14:30
  5. Догодина AMD ще се откаже от производството на чипове?
    От IvO™ във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 54
    Последно: 11-12-07, 17:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе