Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 39

Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,194
    #16

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Точно и ясно казано.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    25
    #17

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    ... Дали проблема е технически може да се разбере само след като я види техническо лице.
    или babati да го диагностицира по жицата и да му бае,щото напоследък ,която и тема да погледна тука той изказва "компетентно мнение" навсякъде като папагал и обърква хората като разводнява темите. Сори..просто не се стърпях

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #18

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от don.mitio
    ...машината си работеше перфектно.Двете Санюта са 98г. и при -23 работеха безупречно.
    Не знам какво ще излезе,но мисля,че проблема е технически.Не може тази машина в стая 4/4 м. при затворени врати пак да не иска да работи.А знам как си работеше преди и при отворени врати навсякъде се отопляваше цялата къща.
    Щом е такава ситуацията с машинката, значи трябва да се прегледа от "Личния лекар".

  5. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #19

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    don.mitio ,определено има проблем някъде с това мицубиши.Иначе доста добра машинка-погледна ли да не е намален ампеража от дистанционното,и да е ограничена мощноста?При все,че имаш и индикатор за натовареността на компресора-какво показва той?
    И интересно ми е,каква максимална мощност има при 2° този модел,а и дай му и килограмите,и номинала не е малък,но пък максимума не му е голям.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #20

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от diksanal
    don.mitio ,определено има проблем някъде с това мицубиши.Иначе доста добра машинка-погледна ли да не е намален ампеража от дистанционното,и да е ограничена мощноста?При все,че имаш и индикатор за натовареността на компресора-какво показва той?
    И интересно ми е,каква максимална мощност има при 2° този модел,а и дай му и килограмите,и номинала не е малък,но пък максимума не му е голям.
    Здравей!
    На висока мощност е.Санютата са на ниска мощност и пак си работят безупречно.Индикатора на компресора показва,че е натоварен докрай,но не духа топло.През деня когато температурите са по високи едвам духа съвсем малко топло,но вечер изобщо не духа топло,а компресора си работи ,но не се натоварва,а работи тихо,външното тяло не заскрежава изобщо.Преди когато му вдигах градусите с около 5 градуса например,външното тяло променяше звука си,а сега не,давам му максимални градуси, а външното тяло не променя звука си и компресора оборотите.Вчера на обяд се затопли и започна да духа топло,горе долу както трябва,след 17 ч. когато се прибрах пак беше спрял да духа топло и стаята беше се изстудила,а иначе си работеше компресора.

    На вътрешното тяло пише 12 кг. При 4.0 KW му дават консумация 0.705 KW. COP 5.67 на отопление.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #21

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    То и затова има такъв голям COP, защото няма компресор, ами детска играчка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #22

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    То и затова има такъв голям COP, защото няма компресор, ами детска играчка.
    Външното тяло на този климатик тежи 36кг.,като няма компресор сигурно са го напълнили с камъни за да докаран тези 36 кг.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #23

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Да се изтегли фреона и да се зареди по везна точното количество. После да се измерят наляганията. Възможно е за 12 години компресорът да се е поизносил.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #24

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Да се изтегли фреона и да се зареди по везна точното количество. После да се измерят наляганията. Възможно е за 12 години компресорът да се е поизносил.
    Вчера се обаждах в фирмата откъдето е купен и ме записаха.Не знам кога ще дойдат техници.На място могат ли да извършат това което ми казваш.Възможно е и да се е износил компресорът,все пак не е първа младост,но до последно работеше добре и беше безшумен.Като съм слушал някои климатици какъв шум издават.

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Да,сервиза най добре да си види,какво ограничава компресора да се развърти,щом индикатора показва,че е натоварен до край,а от вън си стои на средни,постоянни обороти.А вътре температурния датчик,реална ли температура показва на дисплея-че не е достигнато заданието в случая?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #26

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Надявам се, че мога и аз да се изкажа в тази тема...Прочетох доста мнения, някои от които просто ей така написана да има пълнеж. Машината е от високия клас на Mitsubibshi и модификацията се произвежда от 10.01.2001 до 03.2002 година. След това има промяна в дизайна на модела. Машината има много добри параметри и е поставена в подходящо помещение. Определено има някакъв проблем и трябва да се види от кадърен техник. А за тези които се изказаха неподготвени по темата...ето параметрите:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.3 ~ 3.6), 9600 BTU (1020 ~ 12300)
    Консумирана електроенергия: 500 W (55 ~ 990)
    COP: 5.60 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.3 ~ 7.5), 13700 BTU (1020 ~ 25600)
    Консумирана електроенергия: 705 W (55 ~ 1945)
    COP: 5.67 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 5.4 kW, 18430 BTU
    Консумирана електроенергия: 1720 W
    Външно тяло: 36 kg
    Вътрешно тяло: 12 kg
    Средна годишна консумация на електроенергия: 750 W


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #27

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Mда,страхотни параметри,и за това помещение би се справила и без проблем и по малка модификация от 28ца.

    Сашо,а модела MSZ-DX28J малко по нисък клас ли е-гледам го по лек е,и с по ниски стойности малко,от 02г. пак е,или е следващ модел?

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #28

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Наистина MSZ-DX28J е малко по нисък клас, но съм монтирал от тази серия, и мога да твърдя отговорно, че работят много добре. Модификацията се произвежда само през 2002 година (януари~юли). Външното тяло MUZ-DX28J е 33 kg.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #29

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Така представени параметрите в синтезиран вид, ако са реални са добри.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #30

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Без да разбирам от климатици, не е ли видно, че проблемът няма да се реши чрез писане по форумите. Това, че от фирмата за поддръжка май няма желание да се отзоват скоро е проблем, но друго решение мисля е несериозно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Mitsubishi MSZ-GB50VA
    От kall във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-14, 20:45
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  4. ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?
    От rum4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-10, 17:51
  5. Проблем с климатик Mitsubishi
    От NeRoX във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-10, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе