Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 39 от общо 39

Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #31

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Здравейте!
    Климатика заработи,докога не знам.Бях го изключил от мрежата,бях извадил и батериите на дистанционното.Вчера сутринта го включих и заработи.Компресора сега развива обороти и се набира,а не както преди да работи само на едни и същи ниски обороти.Работи си без проблем до момента.Единственото което ми прави впечатление ,че почти не си личи да заскрежава и е на две ивици,а не изцяло.Но мисля ,че от доста време е така,по принцип този климатик рядко прави скреж,за разлика от другите ми.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #32

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Работи ,но не дълго.Тази сутрин около 03 часа се събудих от студен вятър,климатика спрял да духа топло,температурата на дисплея 18 градуса при зададени 24градуса,вдигнал клапите нагоре и си духа студено.С две думи : старите симптоми.Имаше някакъв надпис в червено от лявата страна на градусите на дисплея на климатика.Изключвах,включвах,на студено ,на топло,рестартирах,и какво ли още не и по едно време заработи.Значи прави някаква грешка най вероятно,друго обяснение нямам.Това е климатика в къщата.
    В неделя вечер си отивам в апартамента и там Шарпа ми да не чуе ,че се развалят климатиците и той прави номера.Влизам в стаята където е Шарпа и температурата на дисплея му 18 градуса,но климатика не духа,не работи и външното тяло,пълен покой.Изчаках половин час,нищо.Изключих и включих,на дисплея показа 28 градуса,а в стаята не повече от 17-18 градуса и климатика пак не тръгва.Рестартирах,изключих,включих,заработи,но духа няколко секунди и спира и така постоянно ,а в стаята студено.Вдигнах му градусите на 28 и започна да си духа постоянно топло без да спира.и така няколко пъти прави тези проблеми.Снощи жената се е събудила и видяла,че е спрял да работи и показвал 17 градуса при зададени 22 градуса.Тази сутрин като се събудила климатикът работел ,но пак на интервали а в стаята 18 градуса,а климатика духа горещо.
    Значи климатика при всичките си други проблеми си духа горещо,но стаята изстива защото остава дълго време в покой сякаш получава информация ,че в стаята е достигната зададената температура.Може би някакъв датчик е повреден ,не знам.Обадих се на фирмата от която са купени и помолих първо него да погледнат,обещаха че ще дойдат скоро.
    Чакам техници де,от миналата седмица ги чакам,дано скоро да дойдат!
    Тъкмо публикувах и Мицубишито направи пак номера с вдигането на клапите и понижаването на температурата,сега пак ще рестартирам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #33

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Най-вероятно климатика ти е изцапан,нищо чудно да няма добър топлообмен и да лъже датчика на стайната температура и инвертора да сваля об. на компр.много рано и затова да не може да топли добре.Провери с едно фенерче има ли мръсотия по турбината.

  5. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #34

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Имал съм подобен проблем и се оказа четирипътник. Но задължително трябва дасе провери от грамотно техническо лице

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #35

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Така представени параметрите в синтезиран вид, ако са реални са добри.
    Не Valen1, не са реални! Тя Япония е нещо като България ама на изток. Всеки може да си пише каквото си иска по табелите на уредите стига да е кихнал някоя йена на отговорният чиновник. Пък и те в Япония изобщо нямат стандарти за климатичната техника...........баси няма ли да спреш да се излагаш.

    Горещи извинения на Велев за грешката

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #36

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Ало Блу иди на очен лекар гледаш Вален1 пишеш Велев ама ти като видиш В все за мен се сещаш.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    ...ама ти като видиш В все за мен се сещаш.
    Ти си му слабост затова

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #38

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Ти си му слабост затова
    Само и заради Велев си махна пистолета от подписа,че все се дразнеше,но така и трябва-да цари мир и любов...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #39

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Шарпа е готов вече. Работи перфектно.Смениха електронния блок на вътрешното тяло и всичко си дойде на мястото.
    Сега чакам и за Мицубишито да дойдат и него да оправят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Mitsubishi MSZ-GB50VA
    От kall във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-14, 20:45
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  4. ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?
    От rum4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-10, 17:51
  5. Проблем с климатик Mitsubishi
    От NeRoX във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-10, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе