Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 39

Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #1

    Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Проблема е следният:климатика си работи но когато температурата спадне до около -5 и не духа топло.Замерван е ,вдига си налягане и ампераж и т.н.на това замерване беше когато не бяха хванали големите студове.Външното тяло не е шумно,не е заскрежено,на завет е и на сухо място.При зададена температура 22 ,която беше постигнал на обяд и беше почнал да духа топло,сега като се прибрах ,вече не духа топло и температурата беше 19 градуса.Това са температурите които ги показва на дисплея на климатика.Обобщено:до около 0 градуса работи,оттам надолу не духа топло.
    Климатика е 14-ка MITSUBISHI MSZ-WX28J и с още един 14-ка SANYO SAP-SF28BX отопляват три стаи,кухня и трапезария на къща с изолация,южно изложение,сменена дограма и врати,като общата квадратура е около 68 кв.м. и 170 куб.м.
    Другият климатик досега никакви проблеми не е имало с него,работи си и прави много топло.
    Ако някой може да каже какъв може да е проблема!
    Имам приятел със същото мицубиши само ,че 20-ка и при него бил същият проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Първо климатиците не са никви 14ки второ тази зима е доста студена и за тия малки машини им идва в повече кубатурата.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #3

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Първо климатиците не са никви 14ки второ тази зима е доста студена и за тия малки машини им идва в повече кубатурата.
    Г-н Велев,чакам да ми обясните ,щом за вас мойте климатици горните два в подписа ми ,които описвам в темата не са 14-ки,колко са ?
    Мисля ,че се изказахте прибързано!

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #4

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от don.mitio
    Моля да обясните колко тогава са ми климите!
    MITSUBISHI MSZ-WX28J - 10-ка
    SANYO SAP-SF28BX - 10-ка
    SANYO CESX258 - 9-ка
    SHARP P22SCY - 7/8-ца

    Климатик се избира по необходимите за съответното помещение мощности, а не по британското обозначение BTU.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #5

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    На отопление Мицубишито има отдавана мощност 4 KW номинална мощност,а максимална мощност 5.4 KW, а Санюто има 4.2 KW номинална мощност,а максимална 5.1 KW.
    Според вас това не са 14-ки ,добре! Колко обем мога да отоплявам тогава с тези мощности,гореописаните в поста ми са много така ли?
    При положение че тези две машини работят заедно и Санюто няма никакви проблеми,не говорили за някакъв технически проблем?
    Пак пиша,Мицубишито когато падне температурата около -5 спира да духа топло , а не че духа топло и не може да стопли помещението,това са две различни неща,поне за мен де!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #6

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    С двата климатика имаш обща номинална мощност от 8,2kW и 10,5kW максимална мощност за 68м2/170м3, което в твоя случай се явява недостатъчно. Там където ти е Мицубишито явно имаш по-големи топлозагуби и затова не отоплява, както на теб ти се иска.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Ще се опитам да обясня малко по друго яче. Примерно кола с двигател 1,1 чрез обороти могат да изкарат 100коня а нормален двигател 2,0 вади пак 100коня обяче при 1,1 въртящия момент ще е много по малък от на 2,0. От там едната с товар ще и е по трудно да преодолее наклон докато другата с големия въртящ момент няма да го усети,

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #8

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    От вашите думи излиза,че климатика не може да се справи с отоплението на помещението и затова спира да духа топло.
    Да ви го напиша по друг начин,че да ме разберете!
    Мицубишито е в стая с размери 4/4 м. висока 2.4м. ,вътрешна,с изолация 10 см.,при затворени врати и прозорец,пак не иска да работи,температурата в стаята е около 20 градуса.!
    Е тогава този климатик с тази мощност и само за тази стая е малък.
    Затова си мисля ,че проблема е технически,но все пак вие имате повече опит!

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #9

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Виж тук например хората какви кубици са препоръчали за съответните машини. http://www.bulclima.com/support/garanciy

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #10

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Мицубишито е в стая с размери 4/4 м. висока 2.4м. , стаята е вътрешна , с изолация 10 см.,когато спря да работи/да духа топло/затворих вратите,но и при затворени врати и прозорец,пак не иска да работи,температурата в стаята е около 20 градуса., а навън около -8 ,извинете ме ама в такава малка стая какъв климатик да сложа 20 KW ли?
    Е тогава този климатик с тази мощност и само за тази стая ли е малък ?

    Това прочетохте ли го?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #11

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Колко годишни са тия климатици? А и не ми се карай не съм аз виновен за избора ти.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #12

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Колко годишни са тия климатици? А и не ми се карай не съм аз виновен за избора ти.
    Ни най малко искам да Ви се карам,просто разсъждаваме!
    Мицубишито е 2001г.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #13

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Ами не си ли мислиш че все пак машината не е първа младост.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    17
    #14

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ами не си ли мислиш че все пак машината не е първа младост.
    Мисля,че това няма нищо общо в случая,машината си работеше перфектно.Двете Санюта са 98г. и при -23 работеха безупречно.
    Не знам какво ще излезе,но мисля,че проблема е технически.Не може тази машина в стая 4/4 м. при затворени врати пак да не иска да работи.А знам как си работеше преди и при отворени врати навсякъде се отопляваше цялата къща.Възможно е Г-н Велев и да сте прав,аз нямам опит с климатици и немога да претендирам ,че знам всичко за климатиците ,затова питам вас знаещите.

  18. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #15

    Re:Проблем с MITSUBISHI MSZ-WX28J

    ... Дали проблема е технически може да се разбере само след като я види техническо лице.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с климатик Mitsubishi MSZ-GB50VA
    От kall във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 03-08-14, 19:45
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  4. ME MSZ-WX28J - светна червена лампа на вътрешното тяло !?
    От rum4o във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 25-10-10, 16:51
  5. Проблем с климатик Mitsubishi
    От NeRoX във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-10, 18:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе