Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41

Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #16

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    От днес съм с този климатик и се интересувам относно скоростта на вентилатора на вътрешното тяло. Правя аналогия с предишният ми климатик Хитачи и установявам, че вентилаторът от както е даден на ''авто" не съм го чул да променя оборотите си...
    Пусни го на 2-3 степен, и като разход и като топлене ще си по доволен

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #17

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Да аз установих, че като вентилатора на вътрешното тяло е на режим "auto" много рядко но все пак се включва лампичката "Operation" и то без вентилатора да вдига оборотите. В мента вентилатора е настроен на 3-та степен и въпросната лампичка изобщо не се включва в същото време усещам, че топлината в стаята е по-равномерна поради по-големия обмен на въздуха в стаята. Според мен доста неефективен се оказва този "Auto" режим на вентилатора на вътрешното яло, не знам изобщо този вентилатор като е на авто режим променя ли си някога оборотите. На старият ми климатик на същият режим вентилатора непрекъснато променяше оборотите.

  4. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    821
    #18

    Re: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    здравейте имам питане относно GE35VA и ТОШИБА 13SKV2-E1 сузуми плюс.В един магазин ми казаха че МЕ е по добрият-двоен топлообменик повече фреон и т.н.Според мен обаче Тошибата не му отстъпва по нищо въпреки единичния топлообменик и по-малкото фреон.Какво е вашето компетентно мнение по въпроса

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #19

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Имах GE35VA, в студените дни Auto -то беше пълен майтап ... в стаята студено, климатика ми се спира ... драма. Както каза milenjs пускаш вентилатора на 2 или 3 за да работи що годе нормално. Но така се губи смисала на безшумноста на климатика :D . Моят пукаше ужасно всеки път като се спираше и пускаше. ​При вас така ли е ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    26
    #20

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Здравей dreamtm.
    От януари 2013 и аз имам GE35VA. При всяко размразяване пластмасите на климатика пукат. Някой път по-силно, друг път по-слабо, но е дразнещо. Пука като започне да топли след размразяването, пука и когато му намаля температурата от дистанционното!
    В друга стая имам Fujitsu ASYG 12 LECA - не пука!
    Този пост е редактиран от bgr79; 29-03-13 в 01:29.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #21

    Re: Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от bgr79 Виж публикацията
    Здравей dreamtm.
    От януари 2013 и аз имам GE35VA. При всяко размразяване пластмасите на климатика пукат. Някой път по-силно, друг път по-слабо, но е дразнещо. Пука като започне да топли след размразяването, пука и когато му намаля температурата от дистанционното!
    В друга стая имам Fujitsu ASYG 12 LECA - не пука!
    Здрасти,
    такива надежди влагах на този климатик, уви, разочаровах се. 19 dBa уж (оказа се неизползваемо), супер тихо външно тяло, двоен топлообменник (има няма лед то си се размарзява на определения интервал от време взависимост от алгоритъма)... Сега и аз съм с Fujitsu ASYG 12 LECA на негово място, и положението наистина е по-добре. Обръщал ли си внимание как е консумацията на Mitsubishi-то при тебе. Че при мене ми се струваше ненормално висока. До последно си мислех че или съм уцелил кофти бройка или не са го инсталирали като хората. Но сега като ми пишеш че и при тебе е така с пукането ... Впрочем четох че имало 1 Jumper на електрониката, който ако се окъси се размразявал автоматично при по ниски температури(тоест по-рядко) и било препоръчително да се направи, но зависело от инсталаторите

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    припукването на пласмаси е отстранимо ,друг е въпроса защо е необходимо да се прави особено на по скъпички машини ..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #23

    Re: Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    припукването на пласмаси е отстранимо ,друг е въпроса защо е необходимо да се прави особено на по скъпички машини ..
    Ето това ме ядосва и мене
    Я кажи какво може да направи, как се отстраняват подобни грижи? Да знам за в бъдеще ако ми се наложи. Донаместване ли, чел съм някой хора изолация правели зад климатика?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #24

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Аз съм също с ME Ge35VA.Сравнение с fujitsu 12LLC и Fujitsu 12leca-този е светлинни години пред тях.Fujitsu 12LLC не може да стопли стая 15 кв.м.Смених го с Fujitsu 12 leca-същото дърво.Писах и във форума-отговори-стаята ми не била изолирана,незнам какво си-пълни глупости.Тази марка Fujitsu съм я забранил на цялата фамилия.Не може климатик 1100 съответно 1300 лв да вие на умряло и да тресе панела от спалнята та чак в банята.Отначало помислих,че аз съм къръка,но като разпитах и други хора с тая марка-същата работа.Тези глупости цена-качество въобще не са верни.Обиколете малко престижните квартали на София, да видите хората какви климацити са закачили.Понеже имам у-во за мерене на консумацията на ток и ще ви кажа от опит-fujitsu 12LLC-слаб по възможностти следователно голям лакомник на ток-за декември средна консумация 750 w/h.Fujitsu 12 leca-от този бях по доволен откъм разход на ток,но паразитните шумове ме побъркваха толко,че една нощ му теглих една дълга и го изкл.С ME Ge35VA-в същата стая, при същите условия-разход около 500 w/h темп. 24 гр. влажност 49%.Че пука-пука,но е климатик на който седя по гащи и спя спокойно.На финал-БЛАГОДАРЯ на фирмата, че ми смени толкова пъти климатика, докато не открих моя климатик.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #25

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    Обиколете малко престижните квартали на София, да видите хората какви климатици са закачили.
    Не казвам е МЕ са лоши климатици, и на мене това ми направи впечатление, че повечето банки и по хубави квартали са инсталирани Mitsibishi -ta. Но конкретния модел GE 35 VA, са го прецакали от към комфорт, и от към AUTO :D . Трябваше Heavy да си взема когато можех. А пък за LECA-та, предполагам че си попаднал на кофти инсталатори. Не знам откъде са ти идват паразитните шумове де. Ако е от външното тяло едни анти вибрационни тампони оправат положението. По мои наблюдения, какво ще е поведението на вътрешното тяло много зависи как ще ти го инсталират. Но в крайна сметка хубавия климатик е този от който си доволен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #26

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    По тих от Mitsubishi-няма,по марков от mitsubishi- няма, всеки който има пари не купува друго освен mitsubishi.Аз лично ако имах пари щях да купя хиперинвертор и той пак щеше да е..... mitsubishi.Относно комфорта-в този ценови клас няма по-комфортен климатик-неслучайно като попиташ за климатик за спалня и чуваш еднозначно.....mitsubishi.Не им правя реклама,нито пък съм фен на климатици.Винаги съм се топлел на парно и конвектори Adax.Към климатика прибягнах поради финансови причини,пуста му немотия.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #27

    Re: Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от injenercheto Виж публикацията
    По тих от Mitsubishi-няма,по марков от mitsubishi- няма, всеки който има пари не купува друго освен mitsubishi.Аз лично ако имах пари щях да купя хиперинвертор и той пак щеше да е..... mitsubishi.Относно комфорта-в този ценови клас няма по-комфортен климатик-неслучайно като попиташ за климатик за спалня и чуваш еднозначно.....mitsubishi.Не им правя реклама,нито пък съм фен на климатици.Винаги съм се топлел на парно и конвектори Adax.Към климатика прибягнах поради финансови причини,пуста му немотия.
    Браво на тебе. Все пак важното е да си доволен от климатика си. Да не забравиш само по пролет и после през 3 месеца да викаш да ти го чистят, освен ако нямаш проблем миризмата де. Както сам каза, Mitsubishi са най-добрите климатици. Я да те питам само това кой подред климатик ти е, че имаш такова високо мнение за него, или от някоя фирма са ти напълнили главата със суперлативи

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #28

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    MHI-то реално ми се струва по тихо от МЕ-то . А колега реалноста е друга няма европеиски модел климатик които да се доближава по параметри до японските модели . Мога да дам пример с моето хитачи сравнено с FD25 , реалноста е , че един 8 годишен климатик е по тих не пука , няма преливане на фреон , размразява не по време и адски рядко . А човек ако има достатъчно пари няма да се отоплява с климатик ...

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #29

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Madj0 Виж публикацията
    реалноста е друга няма европеиски модел климатик които да се доближава по параметри до японските модели
    За това заслужаваш Истината е неоспорима.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #30

    Re: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Съгласен съм, единствено финансоавта страна ни кара да се отопляваме с климатици. Странно ми е как не са инвестирали от Mitsubishi в малко по-качествени пластмаси, едни човек тука във форума беше писал че си е взел 3 Mitsubishi heavy , и много се ядосваше че пукали, пък много пари беше дал за тях. Явно работата опира до късмет (или ще ти пука климатика или не), и до произход на климатика (страна на произвордство).
    Хайде живи здрави всички и по малко проблеми с климатици ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 21:02
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 16:11
  3. Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От kuky във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 51
    Последно: 09-10-12, 13:23
  4. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 13:05
  5. Няколко въпроса относно търсачка
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-06, 11:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе