Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41
Like Tree3Одобрявам

Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #31

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    пукането се лекува на 90% по следния начин - демонтирате лицевия панел ( обикновено е на 3-4 болчета ) и пробвате когато машината работи без него дали пука - най често не .. значи пука от панела ( то други пласмаси почти няма де ) с едно парцалче напоено с някакъв безцветен течлив смазващ спрей примерно WD40 минавате панела по ръбовете където контактува с климатика и го монтирате ,доста от шумовете изчезват айде и да черпите ,все пак имам 12 LCC него от съседната стая го чувах

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #32

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA


    Mitsubishi -то което имах го мазаха със силиконова паста, пак продължи да си пука все едно нищо не е правено
    Fujitsu - при него след намесата на WD40, както писа колегата Alexi, всякакво пукане изчезна

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #33

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    откачи го от стената и подложи нещо на куките и щипките ,тънко парцалче примерно .. вътрешното тяло е доста опростено ,всякакви пукания могат да се локализират и отстранят.. може да поохлабиш болчетата на питата ,точно нейното температурно разширение/свиване води до пукане на пласмаси .. още нещо - климатика като поработи поутихва карантиите му се наместват малко по малко

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #34

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Свърши тя , Mitsubishi-то го сменихме с Fudjitsu. Пукане няма, немирише и харчи по-малко. Така де, високите ниски на Mitsubishi-то определено не ми допаднаха... Ако GE35VA ниските му бяха около 1kW, равен нямаше да има

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #35

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    дано да се справя с помещението това Фуджитсу ,доста орязани машинки са тоя модел точно .. GE35 е с доста по могъщ хардуер не знам защо не е топлел при тебе може да му е имало нещо ..

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #36

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Справя се без проблем, пък за GE35 , предполагам защото го държах на Auto за вентилатора и то работеше само на low. Увеличи си уботорите само 1 път мисля когато беше сложен на 27, а встаята беше около 20. В 17кв. стая климатика зададен на 26, в стаята около 22~23 и климатика се спираше ... Абе незнам защо така се получи, но от този климатик (GE35) видях всичко от което хората се оплакват. Нетоплеше, шумове (силни) от преливане на фреон, постоянно пукане (все едно се чупи пластмаса), миризма през ден (когато работи на студено), страни паразитни шумове и тракането от вилката преля чашата . Идваха, гледаха го, всичко му било наред ... опитах се да говоря че може да е нормално за Midea примерно , но не и за Mitsubishi, безуспех. Донякаде съжалявам, уж трябваше да бъде хубава машина, но в крайна сметка всичките ми проблеми изчезнаха

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #37

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Ge35Va не се държи на auto,а денем на 3 черти,нощем на 2.Щом 33 кг външно тяло не те е стоплило,то тогава, за да се стоплиш трябва да скочиш на още по-голямо - просто физика.Абе да са здрави климатиците и да топлят,пък че няма да карат като старите,няма.Но така е с всичката модерна техника,което пък не означава да се пера на чешка Тамат,да гледам телевизор Плиска,и да карам Жигула.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #38

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Като го нагласях на 2 на вентилатора, топлеше, да. Но пукането, от климатик за 1500 неможах да го преживея... Но имах за сравнение уж "по-некачествени" климатици, които също топлеха, но непукаха и нямат шум от фреона. Така де, аз съм си взел решение за себе си. Както каза, да са здрави и да топлят, че са доста лесно и евтино решение

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #39

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Аз си мисля че пукането е предизвикано от напрежения при поставянето на вътрешното тяло, например крива стена. 3 години ползвам GC35, не съм го чул да пукне дори веднъж. Ама е на права стена. Тези дни си взех SV257. Поставих го в работилницата, стената си беше крива. Японската машинка си бачка на 6+, но за първи път чух тоеа пукане. 100% съм убеден че е от напрежението върху тялото.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #40

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Моята стена е крива-панел от 90 год правен от войски.Моя пука,но не мисля да ги викам да го коорегират,защото ще сменям жилището

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    94
    #41

    Отговор: Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA

    При мен стените са прави, това беше 1-вото нещо което проверих. Един човек, тук от форума, беше слагал плат м/у климатика и желязната стойка на стената и писа че при него пукането спряло. Да му се невиди, сигорен бях че нещо направиха не като хората когато инсталираха Mitsubishi-то навремето :D

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  3. Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA
    От kuky във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 51
    Последно: 09-10-12, 12:23
  4. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05
  5. Няколко въпроса относно търсачка
    От Nedko във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 24-07-06, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе