Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 52

Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #1

    Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Здравейте
    Интересувам се как се справя въпросната машина в студени дни? Примерно при -10 -15градуса. Колко ток ще изхарчи на месец приблизително ако не се изключва в студовете ?? Има ли си някакви характерни проблеми за модела? Въпросната машина дали ще се справи да отоплява помещенията от скицата ми и къде според вас е най-удачно да бъде монтирана (външно и вътрешното тяло). Въпросният джъмпер от тази статия http://v-clima.com/faq.php?id=%D0%BA...%B8-mitsubishi аз ли трябва да кажа на монтажниците да го махнат или не е необходимо махането му ??
    Нищо не разбирам от климатици и търся помощ от вас.
    Май бая въпроси зададох :rolleyes:
    Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    1. ще се справи

    2. доколко(градуса) зависи от конкретните променливи и непроменливи условия

    3. немалка част от монтажниците и представа си нямат за какво става въпрос(относно джъмперите) камо ли да ги прекъснат...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #3

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    За въпросните "конкретните променливи и непроменливи условия " мога да напиша тук всеки от отговорите в моето положение ако е необходимо за по-точни отговори на въпросите ми. До тук justify е отговорил относително на част от въпросите ми като само за монтажниците отговора му е да кажем пълен. На първият ми въпрос отговорът " ще се справи " е доста относителен. Ще се справи със зор или ще се справи подобаващо и няма да се "претоварва" (това понятие го четох някъде в многото статии изчетени до тук за климатиците)
    Пак казвам, че не разбирам от климатици и искам вашето мнение било като специалисти или обикновенни потребители с наблюдения и знания за климатиците.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #4

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Досега никой не се е усъмнил, че можеш да пишеш, но ти не го правиш. На какво искаш да ти решим питането. На карти Таро, на боб, на пъп, на кафе. Тук не е форум на гадатели. А за монтажниците на МЕ не е прав, може да има и "черни овце", но ме съмнява. Въпросният джъмпер, според мен, е желателно да не се реже, зависи в кой град се монтира, и ако се появят проблеми с дефроста тогава да се реже.

    [img width=591 height=600]http://img43.imageshack.us/img43/4654/etaj2.jpg[/img]

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #5

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    geozap прав си и търпя критика както си направил. Извинявам се и отговарям веднага на въпросите. За джъмпера ще имам предвид това което си ми написал, но ако може да ми кажеш как да разбера дали има проблем с дефроста въпросният климатик ако все пак той бъде закупен за тези помещения. Благодаря за посочените места за вътрешно и външно тяло

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът - жилищно
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? - и за двете, но главно за отопление е необходим.
    3. Каква е:

    а) квадратурата и кубатурата на помещението - голямото помещение е 11.7 м2 (33.15 м3), малкото помещение е 4.35 м2 (12.31 м3)
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид) - ПВЦ двоен стъклопакет 5-камерна
    в) квадратура на прозорците - всичките прозорци са 7 - 7.5 м2
    г) изложението на помещението - югозападно
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености) - втори етаж от къща, отгоре е таванско необитаемо помещение
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н - всекидневна и спалня с кухненски бокс

    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение - къща

    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- Асеновград

    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - зимата 27 - 30 градуса


    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията - стените са без изолации, но до другата зима ще има вътрешна изолация със стиропор 5см., таван без изолация, подът е паркет

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви - компютър, телевизор, в кухненският бокс ще са печка, хладилник, микровълнова

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик. - 1500 лв без монтажа

    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане - ......

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от kuky
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима - зимата 27 - 30 градуса
    Сериозно???
    Не си за климаник човече! Слагай кюмбе и бегом за дръвца.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #7

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Сериозно???
    Не си за климаник човече! Слагай кюмбе и бегом за дръвца.
    Jackas вместо да ми даваш глупави съвети ......... се опитай по темата да ми помогнеш. Дори и да не са 27-30 градуса нека бъдат не по-малко от 25 градуса. В момента в панелка на 25 градуса с изолации, сменени дограми и т.н. си е леко хладно като се заседиш пред компютъра Пък и всеки различно иска да му е топло. Както вече написах главно за отопление ще се използва климатика на етажа в тази къща.
    някой казва не пишеш, а като пиша друг ми се пули насреща........последно какво трябва да направя за да получа отговори на изникналите въпроси пред мен ??

  10. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #8

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Ок! Няма проблем!
    Сложи си климатика. Дръж го на 27-30гр. Напролет ще си направиш равносметка-направената инвестиция + високите сметки за ток + дискомфорта от фучащо вътрешно и бучащо външно тяло..... Ще си отговориш сам на въпросите. Вероятно, тогава съвета ми няма да ти звучи толкова глупаво
    Успех ти желая

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #9

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Jackas не знаех, че тук във форума сте се събрали за да се сърдите и упреквате вместо за взаимопомощ. Все си мислех, че човек е хубаво да попита когато не знае, но пък ти с нищо не ми помагаш в случая,а само бръщолевиш без да обясниш за какво иде реч.
    Както й да е. Ако може други потребители на форума да ми помогнат.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Човекът се опитва да ти каже, че няма да можеш да поддържаш 27-30° на отопление с климатик при разход, който да си заслужава, и при нормална експлоатация на машината. Виж, 24-25 максимум може и то с мощен климатик.

  13. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #11

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от kuky
    В момента в панелка на 25 градуса с изолации, сменени дограми и т.н. си е леко хладно като се заседиш пред компютъра
    kuky ,или си ескимос,или си провери термометъра дали мери точно?-от 26° в помещението ги пускам на студено лятото.

    Цитат Първоначално публикувано от kuky
    Jackas вместо да ми даваш глупави съвети ......... се опитай по темата да ми помогнеш.
    Много приятелски съвет даже ти даде Jackas ,а и без изолация,пък и тези градуси-трябва да преоразмериш сериозно,и за сметки на ток да не става на въпрос.Успех.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #12

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от kuky
    Jackas не знаех, че тук във форума сте се събрали за да се сърдите и упреквате вместо за взаимопомощ.
    Нито се сърдя, нито те упреквам.
    Само се опитах да ти спестя един не малък разход за уред, който няма да отговори на потребностите ти. Не си за климатизатор ! Това е.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    19
    #13

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    На теб винаги ли с ченгел трябва да ти вадят думите от устата ??? Написал съм всичко необходимо, а ти с две думи и ме отрязваш за климатик. Сложи си печка.......е супер си. Не знам защо изобщо ми оспамваш темата и как така си админ. Кажи ми - сложи по-голям, по-мощен или направи еди какво си за да има ефективност, но да ми кажеш ти не си за климатик и да не се обосновеш - извини ме, но при цялото ми уважение към структурата на екипа ви в този форум - няма да го напиша ...... ти сам се сещаш за какво говоря предполагам.
    Пак ще помоля някой друг потребител на форума ако може да ми помогне с мнение, насоки или директно обяснение защо да не съм за климатик или ако съм да отговори на въпросите изникнали пред мен. Не разбирам от климатици което не мисля, че трябва да се осъжда по този начин както прави администратора Jackas

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    kuky, За това което искаш ти е нужна машина от висок клас, тоест над 2000 лв. Ако това не те притеснява, е добре да се направи оглед на място и да се коментират другите неща. Има много фактори, особено при теб, гледайки схемата. Това, което колегите се мъчат да ти кажат е, че нормалните работни температури при климатиците са до 25 градуса условно. Колкото повече, толкова повече разход на ток. 30 градуса през зимата наистина е температура за кюмбе, не за климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #15

    Re:Няколко въпроса за Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA

    Някога постигал ли си тези температури, в тези помещения и с какъв отоплителен уред?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. Няколко въпроса относно работата на Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 08-04-13, 10:33
  3. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  4. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе