Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By injenercheto

Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Здравейте,колеги.От вчера климатика ми започна да трака от външното тяло.Шума наподобява тракане като все едно падат капки върху него-так ,так,так.Зад питата има една черна решетка дето я опъвах и шума си остава.Накрая го ударих и млъкна.Снощи приятелката ми каза,че пак тракал,а тая сутрин, като го проверих не се чуваше как работи.Въпроса ми е дали е проблем до го остава да си трака като си реши, или да викам майстори.По принцип може ли да се свали тая черна решетка зад питата.Иначе климатика е много тих и много топли,но това ме притеснява да не го прецакам,ако не взема мерки.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Живее в
    Pleven
    Мнения
    100
    #2

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    тавата под перката е натрупала лед-перката бие в леда.размрази я с топла вода.това е болката на почти всички мицубишита

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #3

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Човека не казва че е замръзнал а че трака. Може вътре да се допира нещо и да издава този звук. Ако придължава да трака викай техник да отвори климатика и да види от къде идва това тракане.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    В тези студове и виелици така "ше се припнат" да му помагат от фирмата, та чак ще се спънат ...

    Сега най-вероятно имат куп заявки за монтаж на продадени климатици и още толкова за "ремонт" .На доста хора дървата са им пред свършване или преценяват че са скъпи и е по-добре да си купят климатик-имах няколко такива познати миналата година които към края на януари ме попитаха какви климатици да си купят.

    Първо да провери има ли лед в тавата и дали не опира перката на външното тяло в леда и така да трака.Ако тракането отново се появи вечерта/през нощта или на сутринта има голяма вероятност да е от леда.Сега през деня може да се е стопил, защото е слънчево и температурите се повишават през деня.

    Ако модела е от 2006-2007 година то този модел имаше проблем с леда и му се случвало да се потрошат фреоновите тръби от леда.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Това тракане си е точно като от лед. Притраква за малко, след това спира. Да си види машината човека. Не е работа на фирмата да му седи до климаика и да гледа да не замръзне. Едва ли някой от продавачите на колата му седи до нея като вали сняг.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Благодаря за отговорите.Искам да оточня,че машината не е обледила,поне като гледам питата няма грам лед.Пред климатика не мога да видя, защото е на 7 ия етаж,но пък днес излязох пред блока и зяпах нагоре-зночи отвора за оттичане е свободен като от едната страна се виждаше много малка висулка,която не затваря отвора.Май ще му поръчвам нагревател /до седмица/ ,а дотогава как да го размразявам-с шише хладка вода по долната част на питата ли да пръскам.
    na$$ko одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #7

    Re: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Тракането може да е причинено и ако е текло вода по климатика и водата се е стекла по дифузьора на перката,а там разстоянието е много малко между тях.Ако имате възможност погледнете решетката отпред да не се образувал лед там.днес имах такъв случай.

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #8

    Отговор: Re: Mitsubishi MSZ-FA35VA-traka

    Може и някой от винтовете леко да се е разхлабил от вибрациите. При мен имаше подобен шум при Sharp-а. Вибрираше леко една пластинка, но сега е по-здраво закрепена. Дозатегнах 2-3 винта (само толкова успях да докопам)и оттогава не съм чувал този шум.
    Този пост е редактиран от babati; 09-01-13 в 14:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за ремонт на климатик * Mitsubishi MSZ-FA35VA
    От mdi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 40
    Последно: 17-07-23, 18:50
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе