Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 59

Супер тих климатик за спалня!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    11
    #31

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Като казах, че се движат клапите нямах предвид, че стържат и че шума е неописуем. Много е слаб и се чува в абсолютна тишина, както някой бе написал по нагоре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #32

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Здрасти,колега.Аз имам ME GE 35 VA от декември месец.Засега мога да кажа само хубави работи-най-важното е, че е много тих и топли повече от доволно.За сравнение имам наблюдение на над 40 климатика на работата, различни марки,а също и на един мой fujitsu 12llc-пълен боклук.ME 35VA си има недостатъци от рода на пукащи пластмаси,понякога се чува кипене на фреон при дефрост,но това е много рядко.Но за парите си 1500 лв е повече от идеален.Ти ако имаш пари си купи и последния писък на модата,но и си помисли дали си струва.Един климатик от 2500 лв не можеш да го избиеш никога и тогава за каква рентабилност говорим.Ако не те бърка рентабилността,то тогава по добре се отоплявай на лъчисти конвектори-1000 пъти по-добри са от който и да е климатик.Имай напредвид,че всяка нова техника е направена да служи за времето на гаранцията и малко след нея.Тези климатици и техника не са онези отпреди 10-15 години,които наистина избиваха парите си.Това е от мен.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #33

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Някои търговци предлагат вътрешно тяло FD серия с външно GE серия, за да се намали цената на продукта. Не вярвам инжинерите от Mitsubishi да са проектирали работата на двете серии да си паснат на 100% вие как мислите доколко е удачен този вариант, не крие ли някакви несъвършенства и бъдещи проблеми?
    На GE серията моторчето на вътрешната турбина на Панасоник или на Мицубиши е?

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    181
    #34

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Виж разликата в цената на кoмбинацията FD-FD и FD-GE и ще си отговориш сам.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #35

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    joro_vk, не искам да провокирам любопитство ти, но мисля, че машина с подобни параметри ще удовлетвори желанията ти за тишина и комфорт:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.2 kW (0.7 ~ 3.1), 7509 BTU (2389 ~ 10580)
    Консумирана електроенергия: 440 W (150 ~ 770)
    COP: 5.00 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.5 kW (0.7 ~ 5.0), 8533 BTU (2389 ~ 17065)
    Консумирана електроенергия: 450 W (120 ~ 1245)
    COP: 5.56 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW, 12287 BTU
    Консумирана електроенергия: 1100 W
    Параметри на климатизатора при -12°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.8 kW, 9556 BTU
    COP (средна стойност):
    5.28 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    APF: 5.8 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)
    И филтрите ще си чисти сам, и сензора ще допринася за комфорта...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #36

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Aleksandars вече го провокира с тази техническа информация, коя машина имаш впредвид?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #37

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Mitsubishi MSZ-JXV228


  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #38

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Бюджета го намалих до 1500лв. и малко ненужно ми се виждат повече пари за клима в стая която не се обитава постоянно.
    MSZ-GE25VA много слабичък ми се вижда (от към компресор) как мислите дали няма да се предаде при -7, -8 ако искам в стаята да направя 23-24гр., все пак нямам изолация, а и на дефрости как е GE-то/дано не е като Дайкн, както се оплакват много хора на 40 мин. дефрост/, може ли да споделите мнение?
    Този пост е редактиран от joro_vk; 23-02-13 в 21:29.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    374
    #39

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Аз в спалнята смятам да слагам К серията на Дайкин, преди това мислех FH на Мицубиши, ама те докато го внесат, и удариха и 2000 лв цена за малкия, и аз изхарчих парите хаха.
    А Дайкина К серията казват си струва. Ама май е по-шумен.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #40

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    nikolayvarna за този ли става въпрос Daikin FTXS25K Comfort, и ако е този имаш ли представа как е с дефростите, да не е като някой други Дайкини под 0гр. да почне на 40мин. дефрост, иначе като шум му дават мин. 19дб.? Защо се отказваш от Мицубишитата, аз като чета разделите май Дайкин не е много актуална тема.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #41

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    joro_vk, защо не погледнеш Toshiba RAS-10SKV2-E Suzumi Plus и LG CS09AQ Deluxe Inverter V?!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #42

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    При Тошибата си имам едно наум с шума и за спалнята съм разколебан /и как няма като Дайсейкай 5 на мин. обороти се чува едно мъркане/, иначе Тошибите технически са много изчислени, незнам как е реално Suzumi Plus серията на шум при минимума, защото в тези 12кв.м. на мин ще работи, по каталог пак я дават че е по-шумна от другите в категорията!?
    LG CS09AQ Deluxe Inverter V това вече си е перфектно предложение, поне по данни/вкл. шум/ а и с този плазмен филтър и за тези пари направо цепи мрака!
    Aleksandars имаш ли наблюдения над LG-то как работи, в смисъл откъм дефрости и форсиран старт?
    Може ли LG-то да си съперничи с FUJITSU 09LD по комфорт?
    P.S. Малко се разводняваме с другите марки, но няма как.

  16. boy
    boy е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    126
    #43

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Моето впечатление е че сузумитата са една идея по-тихи от Дайсекаите при еднакъв дебит.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #44

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    От този модел на LG, сме монтирали 12-ката и наблюденията ми с свързани с работата на машината 20 минутислед пускането и. Иначе, човек ползващ тази машина ми казва че е доволен (не съм разпитвал за дефрост и т.н.). Имай предвид, че модела е много добре изпълнен от към изработка и параметри.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #45

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Браво на LG започват да изкарват все по яки тупалки! Не е никак лош по параметри, някак си обаче съм скептичен, може би защото съм си харесал марката Мицубиши, а може би съм малко изплашен като чета в раздела на LG за различни ремонти, а и знам ли го дали ще му пукат пластмасите, няма много отзиви.
    За този климатик MSZ-SF25VE Климатик Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE/MUZ-SF25VEH нов модел 2013г. има ли някой наблюдения как се представя и става ли за спалня?
    Този пост е редактиран от joro_vk; 25-02-13 в 13:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за климатик за спалня
    От jikon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-14, 10:28
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 03:51
  3. Климатик за спалня...
    От pondzi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-11, 10:05
  4. Климатик за спалня ...
    От webdude във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 30-03-11, 22:49
  5. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 03-10-08, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе