Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 59
Like Tree4Одобрявам

Супер тих климатик за спалня!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #1

    Супер тих климатик за спалня!

    Здравейте, търся си климатик 9-ка за спалня, който да е много тих и да не ме буди нощно време. Стаята е 12кв.м. последен етаж, безизолация с отлична двойна дървена дограма, град – най-топлият в България. Климатика ще го ползвам предимно нощно време лятото, но също така и за отопление, кесията може да се развърже и до 2000лв., но знам че има и добри климатици на по-ниски цени и тъкмо за това отварям темата. Гледал съм всички модели (за Европа) на всички марки, но няма как да знам кой колко безшумно работи само по сервизните, интересуват ме мнения от първа ръка. Това което искам от климатика е:
    1.Много мека работа, в смисъл да е незабележим кога тръгва и кога спира, да няма излишни звуци
    2.Зимата да няма контролни дефрости
    3.За предпочитане нисъкминимум (имам Дайсейкай 5 и знам какъв комфорт е), още повече че е за спалня
    4.След като е достигнал температурата в стаята и е изключил, при стартиране да не се форсира и да прави в стаята Торнадо (най-вероятно ще работи само на Quiet/Sleep режим)
    5.Ако има плазмен филтър още по-добре (незнам LD на Фуджитцу, ако се намери как би работил в спалня)

    Моля, ако може да ми помогнете в избора. Благодарение на Вас във форума си избрах Дайсейкай 5 за което не съжалявам, отличен климатик, бих казал ненадминат, само едно единствено но, за съжаление малко шумен ми идва, дори и на минимум като работи едвам върти вътрешната турбина и пак е по-шумен от конкурентите си в Топ класа (че и някой моделиот среден клас), а в тези 12кв.м. ще работи предимно на минимум, така че това е от първостепенно значение, на малък дебит пълна тишина. Не съм поклонник на определена марка, а на подходящия климатик.

    Благодаря Ви!
    Този пост е редактиран от joro_vk; 13-02-13 в 17:54.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #2

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Mitsubishi FD25VA, супер тих, има и плазмена касета

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #3

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    След като питаш в раздела за Мицбуши, значи си се насочил към тази марка. За спалня е правилната насока.
    Аз ползвам FD25VABH в спалня 13 квадрата и съм изключително доволен, преди това имах дайсейкай 6, но го върнах поради куп недомислици от страна на Тошиба - един от недостатъците му беше че не става за спалня, много е шумен.
    В твоя случай един GE25VA ще ти свърши работа, но ако държиш на по-скъп модел и плазма и FD е добър.
    tony34al одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #4

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Високият минимум отразява ли се като по-голямо колебание в температурата на стаята? Колкото по-висок е минимума толкова по често изключва и включва, тези преходи чуват ли се при GE25VA (за него съм чел темата и има много разнопосочни мнения) и FD? Тошибата поне с ниския минимум печели точки.
    Този пост е редактиран от joro_vk; 13-02-13 в 14:04.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Вземи си една базова нова японка на 100V - 25ца. Хем тиха, хем с нисък минимум, а и ще ти се върже под 2000лв.
    И намали малко размера на шрифта, няма нужда от толкова големи букви.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #6

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    май най-безшумен на хартия е LG H09MW ATHENA има нисък минимум но май дефростите му са чести

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #7

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Цитат Първоначално публикувано от joro_vk Виж публикацията
    Високият минимум отразява ли се като по-голямо колебание в температурата на стаята? Колкото по-висок е минимума толкова по често изключва и включва, тези преходи чуват ли се при GE25VA (за него съм чел темата и има много разнопосочни мнения) и FD? Тошибата поне с ниския минимум печели точки.
    FD стартира плавно (това да не ти е тошиба) и високия минимум не му е проблем, за GE не знам.
    Аз предпочитам да духа топло с висок минимум отколкото хладко с нисък такъв.
    На дайсейкай 6 не е чак толкова нисък минимума, изключваше ми при 170W консумация. Иначе на хартия изглежда добре.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #8

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    biro незнам защо си ги намразил така Тошиба и не знам 6 серия как работи, но за 5 серия Дайсейкай мога да ти кажа че не се чува кога тръгва и кога спира (винаги става много плавно и неусетно, ако изобщо се наложи) и то знаеш ли защо, защото този климатик не спира!!! Трябва да се влключи друг отоплителен уред за да изключи. Включване и изключване при Дайсейкай 5 е съвършенство в климатичната техника.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #9

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    В 13 кв бих сложил това Mitsubishi Heavy SRK / SRC 25ZJX-S . Много добри впечатления имам от него , огромно вътрешно тяло. В един офис тук към 15 кв са сложили Hitachi RAS/RAC 25 SX8 , качвах се на един стол да се уверя , че работи ( изобщо не се чува , интелигентен дефрост , хубав дизаин и минимум ) само дето са го платили 2500 лв ( Чакам го да го пуснат в техномаркета за 999 с монтажа да си взема един за спалнята )

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Аааа, има да чакаш , те от 4 години си стоят на тези цени.Моя III изобщо не стартира на пълна мощност, изобщо не се усеща кога спира или тръгва, не знам защо на БИРО машината така правеше.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #11

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    joro_vk, дайсейкай 5 не развърта ли турбината на максимална скорост при тръгване за около 1 секунда? В преходните сезони не спира ли?
    Другото при тошиба е че спира турбината тотално, след което издухва мощно и продължава леко да върти въздуха.
    Същитие магарии ги прави и при зададен тих режим, това за дайсейкай 6. Понеже като връщах моя от вносителя ми предложиха замяна с дайсейкай 5, на въпроса форсира ли турбината при тръгване отговориха - ДА.
    Мицубиши е много по-добрия избор за спалня.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #12

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Няма форсиране на турбината при тръгване, вдига консумацията 1W,2W,3W,4W(незнам колко точно, но така е думата).... много плавно. Явно не са били наясно с режима на работа щом са ти казали че се форсира. По време на преходните сезони климатика пак не спира, незнам може би защото е в 25кв.м., ако е в по-малко помещение може би, случвало се е няколко пъти, но само когато навън е над 20гр. а през прозорците които са 10кв.м. грее слънце(слънцето грее около 100в/кв.м., та тези 10кв.м. прозорци са ми 1кв енергия която постъпва в стаята). Такова тотално спиране на турбината след мощно издухване както казваш няма при Дайсейкай 5. При него поведението е следното докато достигне зададената температура(при първоначално влючване) откача, после малко преди да достигне намаля оборотите на турбината плавно и после само поддържа темп. и то много прецизно, така си работи цял ден, няма цикли на вкл., изкл. и други "магарии" както казваш. Ще смени оборотите само ако отворя вратата на терасата защото ще почне да догонва градуси.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #13

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Може би дефеката е само при 10-ките. Ето тук може да чуеш моя какво правеше: https://www.youtube.com/watch?v=mhJyJeMaIvw
    На 9:04 се вижда и чува как турбината спира, на след което форсира за 1 секунда и продължава леко да върти въздуха на изчакване. Според вносителя и при 5та серия го има това форсиране.

    ПО каталожни данни тошибата е 27dB , FD е 20. Някои хора във форума казват, че разликата е от начина на измерване и тошибата всъщност е един изключително тих климатик. Моя практически опит опровега тези твърдения, ако тошибата е тих то мицубиши е по-тих.

    Ако пък си решиш че дайсейкай 5 е твоя климатик за спалня и избереш 10-ката сподели как е с форсажа на турбината.

  17. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #14

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    ... Всъщност, никога не е имало спор, че Мицубиши (Хеви или Електрик) са най-тихите климатици. Идеята беше, че Тошиба е доста по-тиха от други марки, дето се бият в гърдите с 20 децибела. Понеже имам възможността да спя и на двете марки, ще кажа, че не намирам проблем да спя и при Тошибата, когато е в режим на сън.
    tuparlak одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    198
    #15

    Отговор: Супер тих климатик за спалня!

    Дайсейкай 5 не е много тих, особено при по-голям дебит (тогава си е направо шумен), НО пък топли и работи невероятно, въздушната струя и слаба е много топла, не се усеща студено течение! Не мисля че 10 ще работи по-различно от 16-та в малка стая при еднакъв минимум, който имат, все пак е един и същи климатик, просто 10-та е спъната софтуерно. Не мисля да взимам 10-ка Дайсейкай 5 за спалня, искам по-тих климатик, за хола иначе е перфектна Тошибата(има много добър дефрост).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за климатик за спалня
    От jikon във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-14, 09:28
  2. Избор на климатик за спалня!
    От TSH във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 02:51
  3. Климатик за спалня...
    От pondzi във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-11, 09:05
  4. Климатик за спалня ...
    От webdude във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 61
    Последно: 30-03-11, 21:49
  5. Климатик за спалня до 1 200 лв.
    От divvakka във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 23:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе