Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By pilot

Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #1

    Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA
    Здравейте, закупих си този климатик през ноември 2012 и е на 6 месеца.
    Работи перфектно стая от 12 квадрата. Дефакто три месеца зимата без забележка. Обаче дойдоха жеги и го пуснах на студено и веднага се появи кофти миризма. Имал съм все добри климатици. Но не ми се е случвало още на 6 - тия месец да почне да мирише. Не си го обеснявам толкова бързо може ли да е хванал плесен. Ще бъда задължен за съвет. Забелязвам , че миризмата изчезва когато намаля градусите тоест по студено 20 - 21. Но стаята много изстива. На колко градуса трябва да го държа. И трябва ли да ги викна да го погледнат дали е за почистване. Искам да подържа комфортна температура и да няма миризми. Моля за съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    трябва да измиеш питата и турбината ( явно у вас е доста влажно ) има специални спрейове за тази цел ,но става и с обикновен обезмаслител

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #3

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Според мен проблема е, че машината е супер мощна за 12м2 и стои прекалено много с изключен компресор, понеже няма какво да гони или поддържа в тази малка стая. Просто включва за по 5-10 мин., охлажда питата, прави конденз и после стои предполагам дълго изключен и изтива и така с този цикъл в комбинация с може би не добро отичане на конденза, задържа някъде по тръбата водичка, която с времето се вмирисва.
    Тази машина без проблем охлажда 35м2! Пусни си плазмата и функцията Clean, за да подсуши питата след окончателното изключване на климатика.
    Този пост е редактиран от pilot; 07-05-13 в 20:13.
    diksanal и ccankov73 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #4

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Предишния беше пак 12 -ка панасоник инвертор малайзииска сглобка изкара 10 години. И се повреди външната платка на компресора и се наложи да си закупя нов. Но при него не съм имал проблем да задам 23 градуса лятото. Докато при новата машина , като задам 23 градуса и се появява миризмата. Като сваля на 20 -21 миризмата изчезва. Но охлажда много. Няма ли начин да го държа на 23 градуса и да не мирише. Явно се събира конденз, но да започне да мирише веднага. Ще пробвам плазмата и функцията Clean, за да подсуши питата след окончателното изключване на климатика. Мислех да не го изключвам да работи постоянно, но при този модел явно няма да се получи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #5

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Само да ти кажа, че трябва да включиш clean преди да изключиш климатика, светва диода на вътрешното, но функцията започва да се изпълнява, когато спреш климатика. Притваря клапите и почва съвсем леко да обдухва около 40 мин., след което сам си затваря клапите.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #6

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Благодаря за отговора.
    А дали да ги извикам да го погледнат дали трябва да се почисти или това ще свърши работа и миризмата ще се махне. И ще мога да го пускам на 23 - 24 градуса.

  8.  
     
  9. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #7

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Пробвай да изключиш i-see сензора за температура, мисля тогава ще се върти постоянно турбината и ще обдухва питата (не мога да пробвам в момента дали е така). Големите интервали м/у включванията и липсата на обдухване водят до проблема.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #8

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Не мога да гадая за състоянието на климатика ти, но предполагам че не си за сериозна профилактика щом е на 6 мес. Можеш и сам да пръснеш питата с въпросните японски спрейове. Според мен миризмата ще се тушира в комбинация от всичко предложено, като съвет, но няма да изчезне напълно, поради причините които споменах в по-горния си пост. Климатикът е и с висок минимум, което също оказва ефект в тази стая, но и климатик с по-нисък минимум да беше пак щеше да стане това, просто защото стаята е малка и мощна машина влиза в он/оф цикъл и при вкл. развърта почти до номинал, което води до голямо изтудяване на питата и конденз. С по-нисък минимум на охлаждане е по-добре, но в твоя случай пак няма гаранция за липса на миризма. Освен машина със 100-200 вата на минимум.
    Този пост е редактиран от pilot; 07-05-13 в 22:09.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #9

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Дефакто е работил три декември, януари, фефруари. След това не съм го пускал понеже времето беше добро. Преди седмица го пуснах на студено и се появи веднага миризмата. Като свалих градусите изчезна. Това е много лоша новина дадох 2200лв. За да имам добра машина. Как мога да реша проблема или няма такъв вариант освен с друг климатик.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Тя машината не е лоша, само дето е за 26-30 квадрата не за 12-ка. Хората в 12 квадрата слагат 7-ца, ти си сложил 12-ка при това ТОП модел. Аз имам подобна в 26 квадрата + коридор и не се мъчи. Ако я сложа в 12 квадрата ще умре от мъка. Да не говорим, че на охлаждане изобщо не може да се натовари, едва ли достига и до номинал (не, че се натоварва при отопление де). Не знам кой ти избра тази машина (като мощност), но за това се правят огледи, защото след това има изненадани.
    Този пост е редактиран от Mega; 07-05-13 в 22:30.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #11

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Така ми казаха от фирмата , понеже стаята е отвратителна и е много топла лятото и студена зимата. И ми казаха , че с този климатик , ще е окей. Иначе зимата работеше перфектно. Много тих. Топлеше много добре. И забелязах , че трябва да го държа на 20 -21 зимата на топло. Спирах го само да проветря стаята. Просто е по мощен малко от панасоника макар, че и той беше 12 ка инферторна. Но с него не съм имал проблеми нито лятото нито зимата и го чистех веднъж годишно.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    За малки помещения климатик с ниска минимална мощност както в режим отопления, така и в режим охлаждане.
    Това което можете да направите към настоящият момент е = да отворите вратата към вътрешността на апартамента и да охлаждате коридор + още една или две стаи.Така климатика ще работи почти постоянно на 24-25 градуса и няма да мирише(почти ).

    За така ва стая иска минимум в режим охлаждане 500 вата. В режим отопление 600-900 вата.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #13

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Благодаря много за отговорите. Понеже съм инвалид претърпях инцидент и загубих краката и дясната китка ще извикам да го погледнат и да го напръскат или почистят , ако е необходимо и ще отворя вратата да охажда и коридора който е над 15 квадрата. Но това е временно решение. Искам да ми посочите за мойта стая 3.40 на 3.40 тоест 12 квадрата. Височина на тавана 2.60. С пвц дограма. Един прозорец 1.70 - 1.20. Най - доброто решение без значение цената. Като държа да има филтри плазма, антиалергични, самопочистване. Да го пусна и да си работи без забележки. Държа и на тишината. Понеже съм повече в къщи. Ще съм много благодарен. От Пазарджик съм. Може и фирма да ми препоръчате. Ще съм признателен.
    Този пост е редактиран от strashnia123; 08-05-13 в 09:57.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #14

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Мисля, че нещо такова ще ти свърши идеална работа...
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.5 kW (0.7 ~ 3.5), 8530 BTU (2400 ~ 11950)
    Консумирана електроенергия: 455W(95 ~ 850)
    COP: 5.49 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.8 kW (0.7 ~ 6.1), 9556 BTU (2400 ~ 20820)
    Консумирана електроенергия: 450W (95~1700)
    COP: 6.22 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.4 kW, 15020 BTU
    APF: 6.1 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    61
    #15

    Отговор: Климатик MITSUBISHI ELECTRIC Модел: MSZ/MUZ-FD 35VA

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Мисля, че нещо такова ще ти свърши идеална работа...
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура(27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.5 kW (0.7 ~ 3.5), 8530 BTU (2400 ~ 11950)
    Консумирана електроенергия: 455W(95 ~ 850)
    COP: 5.49 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 2.8 kW (0.7 ~ 6.1), 9556 BTU (2400 ~ 20820)
    Консумирана електроенергия: 450W (95~1700)
    COP: 6.22 (коефициент на трансформация – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура(20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.4 kW, 15020 BTU
    APF: 6.1 (целогодишна ефективност на енергийно потребление)
    А какъв модел е това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  3. Mitsubishi GE-35VA ,Daikin FTXS35J или Fujitsu 09LDC
    От Viper_83 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 16-07-12, 13:06
  4. Избор на климатик - Fuji RSB 12LDC или Mitsubishi MSZ/MUZ FD 35VA
    От mit7 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 17
    Последно: 05-07-11, 14:28
  5. Отговори: 1
    Последно: 20-09-10, 22:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе