Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40
Like Tree15Одобрявам

Климатик в спалнята

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Отговор: Климатик в спалнята

    Последния ... Номинала не му е залепен за максимума, което го прави мой фаворит.
    Aleksandars, Kasap, Pr_br и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #17

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Последния ... Номинала не му е залепен за максимума, което го прави мой фаворит.
    Четох, четох и тоя Панасоник нещо не ми вдъхва доверие. От останалите дето гледах единствено на тези двата се спрях - Fuji Electric RSG-09LMCA и Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE. Гледам по-скъпите климатици и се чудя дали има смисъл въобще от тях. За 1800-2000 лв. спалнята с един конвектор ще я топля 10 години. Без да се притеснявам, дали ще ми се скапа компресора или нещо такова. То и за тия двата дето гледам важи това нещо ама ... по съм склонен с по-малко да се набутам. ))

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #18

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от Icetto Виж публикацията
    За 1800-2000 лв. спалнята с един конвектор ще я топля 10 години. Без да се притеснявам, дали ще ми се скапа компресора или нещо такова. То и за тия двата дето гледам важи това нещо ама ... по съм склонен с по-малко да се набутам. ))
    С 1800-2000лв за 10г., само ще имитираш някакво топлене. Това означава 3-4ч. на ден работа на конвектора. Реалният разход за конвектора и отоплението/говоря за нормално отопление/ му за 10г. е около 6000лв. Един добър климатик ще струва и изхарчи за тези 10г. около или под тази сума. Така че, според мен, избора е въпрос основно на чувство за комфорт и удобство.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Климатик в спалнята

    На конвектора му сложи средно 800 вата на час за месеците октомври- март и ще разбереш колко "ще ти струва" отоплението с него.

    Тъй като конквектора не може да охлажда лятото, ако желаеш можеш да извадиш от сумата за отопление с конвектор зимата разхода на един средностатистически климатик от около да кажем 150 вата на час/12 часа на денонощие/7 дни в седмицата/3 месеца в годината-юни, юли, август .

    Така сметката ще е 100% точна.
    По мои сметки е около 900лв на година.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: Климатик в спалнята

    почвам да ям сирене,кайма,салам и други от 3 лв. килото.колко мнооооооооооого кинти ще спестя.ще седя на студено,ще се къпя с леген и пак ще пестя...................а бре хора научете се да УВАЖАВАТЕ СЕБЕ СИ.с орлите ли ще живеете,че не мислите за собствения си кеф и комфорт.аман от селска тарикатщина,ей за това никога не ще се оправим.
    dodo_pv, necata2, djsmiley и 2 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #21

    Отговор: Климатик в спалнята

    Спалнята е най-претенциозното помещение откъм климатизация. Шестото ти чувство, изглежда, си прави шега с теб

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #22

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    почвам да ям сирене,кайма,салам и други от 3 лв. килото.колко мнооооооооооого кинти ще спестя.ще седя на студено,ще се къпя с леген и пак ще пестя...................а бре хора научете се да УВАЖАВАТЕ СЕБЕ СИ.с орлите ли ще живеете,че не мислите за собствения си кеф и комфорт.аман от селска тарикатщина,ей за това никога не ще се оправим.
    Само по-леко с определенията. Не е въпроса за пестенето, а до това дали си заслужава. Ако си прочел по-назад, съм писал, че се отоплявам с Нокрия, която достатъчно топли и в спалнята. Апартамента е предостатъчно изолиран и досега не съм спал на климатик лятото. С конвектор или радиатор със сигурност по-добре се спи зимата, отколкото на климатик.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Спалнята е най-претенциозното помещение откъм климатизация. Шестото ти чувство, изглежда, си прави шега с теб
    Точно и затова смятам, че по-добро от парно за отопление в спалня няма. Конвектора или радиатора е доста по-близо до него, отколкото климатикът.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    На конвектора му сложи средно 800 вата на час за месеците октомври- март и ще разбереш колко "ще ти струва" отоплението с него.

    Тъй като конквектора не може да охлажда лятото, ако желаеш можеш да извадиш от сумата за отопление с конвектор зимата разхода на един средностатистически климатик от около да кажем 150 вата на час/12 часа на денонощие/7 дни в седмицата/3 месеца в годината-юни, юли, август .

    Така сметката ще е 100% точна.
    По мои сметки е около 900лв на година.
    По-точната сметка е преди Нокрията с конвектор само през нощта след работа и после в спалнята до сутринта 180 лв. ток. Лятото 55 лв. ток. значи 130 лв. на месец конвектора в случай, че е без Нокрията. На половина делим за само през нощта и се получават 65 лв. Не смятаме, че през нощта е на нощна тарифа и е по-евтино. Да не говорим, че като топли Нокрията през деня още по-малко ще струва токът. От Ноември до Март (тогава са големите студове) са 5 месеца по 65 лв. = 325 лв. 2000 лв. са 6 години в случай, че този климатик ще гълта НУЛА лв. ток. Значи повечко от 5-6 години със сигурност.

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #23

    Отговор: Климатик в спалнята

    всяко нещо,улесняващо живота ми и носещо удоволствие от използването му си заслужава.това е мое и неангажиращо мнение.не съм целял да обидя никого,не намирам парите на улицата и точно за това ги ценя.
    mirandi одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #24

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    всяко нещо,улесняващо живота ми и носещо удоволствие от използването му си заслужава.това е мое и неангажиращо мнение.не съм целял да обидя никого,не намирам парите на улицата и точно за това ги ценя.
    Точно затова чета и питам. Имам локално парно на ток и не го ползвам точно заради приоритетите ми, защото парите, които няма да дам на ЧЕЗ, ще ги дам за други удоволствия. Ако живеех само заради това да ми е топло у нас, щях да го използвам със сигурност. Та така и с климатикът. Търся оптимално решение пари - комфорт.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #25

    Отговор: Климатик в спалнята

    оптималното решение пари-екстри-комфорт е К2У.ползвал съм и имам 3 марки японци(мицу,шаро и тошко избрани от щереви) и за спалня препоръчвам мицубиши,като най-тих от трите(сравнението е некоректно,защото са различни).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    24
    #26

    Отговор: Климатик в спалнята

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    оптималното решение пари-екстри-комфорт е К2У.ползвал съм и имам 3 марки японци(мицу,шаро и тошко избрани от щереви) и за спалня препоръчвам мицубиши,като най-тих от трите(сравнението е некоректно,защото са различни).
    a К2У е? :?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #27

    Отговор: Климатик в спалнята

    Климатик 2 употреба !

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #28

    Wink Отговор: Климатик в спалнята

    "научете се да УВАЖАВАТЕ СЕБЕ СИ"
    Кеф цена няма....

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #29

    Отговор: Климатик в спалнята

    Какво ще кажете за Mitsubishi Heavy SRF25ZJX-S/SRC25ZJX-S. На този подов модел съм се спрял за отопление на подобна спалня но без изолация на 1 етаж.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #30

    Отговор: Климатик в спалнята

    в спалнята спиш,леглото е високо,подовия май не е решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хола е готов. Идва ред на спалнята. Отново моля за мнения.
    От evgeniy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 30-01-12, 16:12
  2. Въпрос за климатик в спалнята?
    От Divoto във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 13
    Последно: 07-12-10, 12:27
  3. Климатик с плазмен филтър или климатик и въздухоочистител
    От ivosladur във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 20
    Последно: 04-12-10, 19:26
  4. Отговори: 1
    Последно: 13-07-10, 18:21
  5. Странно изгасване на лампа в спалнята
    От bo4o във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 16
    Последно: 21-11-07, 20:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе