Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40
Like Tree22Одобрявам

MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #16

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Вземай VEHZ, ако те интересува пестенето от напразната работа на нагревателя - винаги можеш да го изключиш от буксата или преправиш ( например ръчно стартиране с копче 2 пъти седмично, както аз съм направил на двата ми дайкина).

    VEHZ има по-висок максимум, по-ниска работна температура на отопление и само 200лв разлика в цената.

    Монтажа на нагревател на обикновен климатик е 100лв, ако искаш интелигентна работа на този нагревател може да ти стъпи на 150лв общо. Ако ти монтират калпав кабел да се обели от притискането му в топлообменника в следствие натрупан лед - дава на късо и пука топлообменника. Не е като да не се случва.
    От друга страна фабричния нагревател на МЕ е направен стабилно и няма опасност от късо съединение.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Смекчете тона.Всички.Reset на темата до последния пост без непремерен тон.


    Калин за вашето помещение има няколко климатика.Най-подходящи(икономични и с най-много функции) на приемлива цена за това което се предлага са моделите на Тошиба и Мицубиши илектрик.Може и фуджицу Нокрия 14-ка, но ще по-шумен от тошибата или МИлектрика.

    Има и други модели които по-малко или повече "стават" за това помещение, но са или по-маломощни или с по-малко екстри(функции).
    Този пост е редактиран от justify; 09-10-13 в 17:41.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #18

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Вземай VEHZ, ако те интересува пестенето от напразната работа на нагревателя - винаги можеш да го изключиш от буксата или преправиш ( например ръчно стартиране с копче 2 пъти седмично, както аз съм направил на двата ми дайкина).

    VEHZ има по-висок максимум, по-ниска работна температура на отопление и само 200лв разлика в цената.

    Монтажа на нагревател на обикновен климатик е 100лв, ако искаш интелигентна работа на този нагревател може да ти стъпи на 150лв общо. Ако ти монтират калпав кабел да се обели от притискането му в топлообменника в следствие натрупан лед - дава на късо и пука топлообменника. Не е като да не се случва.
    От друга страна фабричния нагревател на МЕ е направен стабилно и няма опасност от късо съединение.
    колега, а знаеш ли дали нагревателя е само причината за подобреното топлоотдаване, или и инвертора е различен (кара копресора да работи на по високи обороти от стандартния модел)?

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    да компресора работи на малко по високи максимални обороти ( инак е същия както и всичко останало ) .. нагревателя в тавата няма как да повиши топлоотдаването

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #20

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    В конструкцията на външното тяло има нещо изключително недоклатено, което може да създаде доста главоболия и проблеми. Ламелите на топлообменника опират в тавата и отстоянието до тръботе е доста малко. Оставям на въображението ви да си представите възможните последствия при работа на климатика през зимата.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #21

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Няма какво да си представяме, по-миналата зима имаше качени снимки от колеги. След натиск от вносителя бяха свалени от сайта. Аз лично имам едно наум с тези машини, дано да не се окажа лош пророк. Преди феновете да ме обвинят, ще кажа, че аз съм заинтересован да има повече и по-добри ТОП машини. Това ме храни все пак.
    Този пост е редактиран от Mega; 09-10-13 в 20:59.
    estqwerty, Kasap и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    37
    #22

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Може да се каже, че нямам впечатление все още. Сложил съм във всяка стая по една 25-ца, но само в една от тях го ползвах миналия петък, когато температурите навън паднаха до към 0°. Включих го около 21:00 на 23° и auto режим (посока и сила на струята). Навън беше 5° а в стаята 17°. За около час направи 21°, а преди да си легна към полунощ беше 22° ( това са данни от електронен термометър по диагонал в другия край на стая ~14 кв.м. без изолация все още) През ноща ставах и видях, че навън е 0° а вътре беше 22,6°. Не претендирам за някаква точност на термометъра, но това имам. Не съм засякал да се изключва. Онзи ден ползвах 3 от 4-те и 3-те се изключваха за по няколко минути през определен период, но навън беше 8°-10°. Не съм ги включвал на друго освен auto+плазмен филтър и не се усеща, че нещо духа в стаята - незабележими са. При това последно ползване бях закачил единия на ватмер и консумацията варираше предимно между 270W и 400W, а когато се изключваше - 20W. Когато темп. паднат би трябвало да работи в по-нормален режим и да не се изключва. Друго, което ми напарви впечатление е, че за пръв път от доста време се събудих без запушен нос, което ми се случва само ако спя извън София от време на време. :D Дано не е случайност.
    Този пост е редактиран от myst3; 09-10-13 в 22:43.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #23

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    според мен ламелите умишлено са близо до тавата с цел при дефрост да разтопяват целия лед ( и при тоя модел се падат точно над отвора който е и доста голям ).. аз не съм виждал климатик ламелите му да са далече от тавата ..примерно на 2см ..тогава тавата задължително ще се напълни с лед и пак ще стигне до ламелите .. между другото джъмпера за по интензивен дефрост е наличен и при тоя модел ,ако не размразява добре ще се вика сервиза ( че е гаранционен )

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #24

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Проблема не е, че може да замръзне. Всяка клима може да замръзне. Един по-лесно, други много трудно. Съвкупност от много фактори. Идеята е, след това да няма поражения. Дано тази зима всички да са на топло и да нямат проблеми.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #25

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Дано тази зима всички да са на топло и да нямат проблеми.
    Тази зима ще се топлиме с Мидеите - казаха ми, че лястовичките във Варна ги домързяло да мигрират.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #26

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Здравейте! Вече тотално си избрах МЕFH25VEHZ Zubadan. Поръчал съм го. Понеже искам да си пусна предварително кабелите и тръбите в стената за да е всичко скрито-покрито искам да питам колко жилен трябва да е кабела м/у вътрешното и външното тяло? Пуснал съм 5x1.5кв. Понеже гледах, че захранването на климатика е отвън, дали тези 5 жила ще ми стигнат за захранване+ управление, или трябва да пусна нов кабел 3x1.5 само за захранване. Сега имам захранващ кабел до вътрешното тяло. След време ще оставя впечатление от моделчето!
    Този пост е редактиран от kalin_sb; 10-10-13 в 14:56.
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #27

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    най добре извикай монтажниците да си пуснат кабелите и тръбите и като си готов ще дойдат пак да го сложат ..
    mirandi одобрява това.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #28

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Можеш да "вкопаеш и тръба с определен диаметър.Мисля някой препоръчваше 5 сантиметра.Но действително си викни фирмата да го направи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    42
    #29

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Можеш да "вкопаеш и тръба с определен диаметър.Мисля някой препоръчваше 5 сантиметра.Но действително си викни фирмата да го направи.
    аз съм ги вкопал вече, въпроса е дали да пусна и захранване отвън. Знам, че фирмата ще ми ги направи, но искам всичко да съм измазал като дойдат да го слагат! Исках само да разбера колко са кабелите отвън (като бройка) дето трябва да са?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #30

    Отговор: MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE

    3 проводника стигат,с 5 си ОК

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  2. MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE или AWHZ14LB/AOHZ14 LB
    От magi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-13, 16:35
  3. Монтаж на Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE
    От iheg във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 15
    Последно: 19-10-13, 12:51
  4. Моля за мнение за MSZ-FH25VE / MUZ-FH25VEHZ
    От Adrenaling60 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 10-10-13, 07:36
  5. Избор между MSZ-FH35VE Zubadan и FTXS35K за около 50 кубика помещение
    От madsnake във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 12-09-13, 13:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе