Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree11Одобрявам

Нагревател за SRC-20ZJX ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #16

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от MHIEhelp Виж публикацията
    ... Ако ще се занимаваш със сложни операции, от които гаранцията ти заминава на кино ... кабелите на 4-пътния вентил са сини на цвят, два броя и отиват на червена букса на платката.
    Защо гаранцията да заминава на кино? Специално за антилед системата има оторизация от Кондекс, както и от другите големи вносители.

    Два метра нагревател по 30 вата са 60 вата. Ако включва стандартно от два градуса надолу, то имаме 3 месеца почти пълни работа. За какво е тогава машина с COP 4, като има Мидеа с нагревател. По-добре-калорифер.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #17

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Защо гаранцията да заминава на кино? Специално за антилед системата има оторизация от Кондекс, както и от другите големи вносители.
    Имах предвид, ако си върже т.нар. антилед система за кабелите на 4-пътния вентил ... или някакви подобни измишльотини. Това е пряка външна намеса по електрическата част на климатика ...
    Не казвам, че ще му стане нещо на климатика от това , но ако нещо се случи и изгори платката ...

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Тя точно там се връзва, но само за да получи сигнал. Системата е 100% безопасна за машината. Галванично е разделена от нея. Това е тествано и в Кондекс имат тестова бройка. Ако захранва други неща от кабелите е проблем. Доста машини има с инсталирана система и нито един проблем.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #19

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Убеди ме(почти) :rolleyes: ... да връзва човека каквото смята за добре ... Желая му успех и безпроблемно ползване.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #20

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от MHIEhelp Виж публикацията
    Убеди ме(почти) :rolleyes: ... да връзва човека каквото смята за добре ... Желая му успех и безпроблемно ползване.

    Явно имаш нещо общо с Кондекс. Не знам друг да внася MHI. В сервиза им са в час със ситемата. Друг е въпроса, че питащия мисли да прави нещо на своя глава. Тогава наистина не трябва да рови по машината. Дори статично електричество може да скапе платката. Аз съм си направил труда да обиколя големите вносители, да представя бройки за тест и да получа разрешение за монтаж. За други намеси не мога да гарантирам.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-10-13 в 21:24.
    estqwerty и mirandi харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #21

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    При изключване на климатика от дистанционното , четирипътния вентил не се ли изключва?
    Ако вентила се изключва по някаква причина, ще се включи дефрост-а без да е наложително.
    MHIEhelp одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    71
    #22

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от gog067 Виж публикацията
    При изключване на климатика от дистанционното , четирипътния вентил не се ли изключва?
    Ако вентила се изключва по някаква причина, ще се включи дефрост-а без да е наложително.
    Интересно предположение, което клони със страшна сила към истината.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #23

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от gog067 Виж публикацията
    При изключване на климатика от дистанционното , четирипътния вентил не се ли изключва?
    Ако вентила се изключва по някаква причина, ще се включи дефрост-а без да е наложително.
    Дефроста го контролира машината, не антилед системата. Просто ще се включи антилед системата за 20 минути. При това ако външната температура е под зададените стойности. Което няма как да и навреди. Дори е полезно при евентуално спиране на машината да има нагряване на тавата за известно време. Системата няма как да казва на машината какво да прави. Става само обратното.
    Този пост е редактиран от Mega; 30-10-13 в 21:26.
    estqwerty и mirandi харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #24

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Ракетата ли е крива, та и пречи Космоса? Как така при мен, за 15 години, нито веднъж не видях някое от телата на климатиците ми да се обледи? Оставил съм единствено фунии на 10 см. от отворите за конденза, за да има ледоход. Събира се (леда) на купчини по козирките и директно се изпарява от слънцето, ако е много студено и ветровито. На нито един нямам монтиран нагревател.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #25

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ракетата ли е крива, та и пречи Космоса? Как така при мен, за 15 години, нито веднъж не видях някое от телата на климатиците ми да се обледи? Оставил съм единствено фунии на 10 см. от отворите за конденза, за да има ледоход. Събира се (леда) на купчини по козирките и директно се изпарява от слънцето, ако е много студено и ветровито. На нито един нямам монтиран нагревател.
    Защото Пловдив не е България, както и Петрич не е България. Едни евтнини машини работят перфектно в Петрич и ужасно в Русе. Това се монтира когато има нужда, не стандартно. Пък и до колкото знам твоите машини зимата повечето време не работят, с цел икономия.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #26

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Ако на комшиите климатика не беше под моя, изобщо нямаше да му мисля, за тях се притеснявам.
    Миналата зима изкарах с Осака 12- LBP(спалня+всекидневна), и изобщо не усетих кога дефроства. Но е монтирана на тераса и под нея имаше 10л. кофа за да не мокри терасата.

    dodo_pv,
    на теб фунийката ти е достатъчна, но я си представи температури -20 гр.в продължение на 10 дни и повече.Просто няма да я видиш повече тази фунийка.
    Ако сложа фуния трябва и нея да подгрявам.
    Този пост е редактиран от gog067; 30-10-13 в 21:44.
    estqwerty одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Фунията се запушва от леда и започва ледоход надолу. Десетте сантиметра между нея и дъното на тялото го гарантират. Януари месец немпературите се задържат дълго време отрицателни. Поддържам между 20 и 22 градуса безпроблемно, с малки деца икономии не се правят. Не го слушай Мега, прави си майтап.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    15
    #28

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    Цитат Първоначално публикувано от MHIEhelp Виж публикацията
    Не съм казал, но ще повторя - не се занимавай с глупости:
    5 метров нагревател с вграден термостат - 36,00 лв
    3 метров нагревател с вграден термостат - 32,00 лв
    2 метров нагревател с вграден термостат - 30,00 лв
    Връзва се директно към захранването на климатика. Мощност приблизително 30 вата на линеен метър.
    Просто, ясно, точно, върши работа, изпитано, харчи колкото една крушка и др.

    С 5 метровия нагревател можеш да си омотаеш целия климатик и ще ти остане да си намоташ малко и на ръцете, да не ти мръзнат палците през зимата хе хе хе.

    Ако ще се занимаваш със сложни операции, от които гаранцията ти заминава на кино ... кабелите на 4-пътния вентил са сини на цвят, два броя и отиват на червена букса на платката.
    Откъде се купуват, търся, търся и само брадви по 20 -30 и нагоре лв л. м ?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #29

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    dodo тая фунийка ако я сложа под 12LCC дето е на северна стена и топля с него 30 квадрата и като задуха северняка след 2 дена няма да мога да я намеря къде е .. в момента е с 30 см висулки под него по 2 пръста дебели а зимата почна преди 2 дена
    Mega и mirandi харесват това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #30

    Отговор: Нагревател за SRC-20ZJX ?

    "Тая фунийка" събира водата в по-топлото време и я вкарва там, където и е мястото. Ледът пада право надолу, не мокри и не пречи на никого. Фунийката въобще не играе. Важното е "тая фунийка" да е на поне 10 см. под външното тяло, за да се случи това. Висулки нямам, защото телата са нивелирани и водата не подлива. Ако отворите за изтичане на конденза са калпави, прави се силиконов пръстен и проблемът с висулките се решава. Играх си още през далечната 1999.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател за печка
    От ivanxxx във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 18-12-19, 19:57
  2. Електрически нагревател МЕК 2002
    От vorchees във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-16, 10:22
  3. Вентилаторен конвектор с нагревател
    От barona75 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-14, 20:49
  4. звуков нагревател
    От getzov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 1
    Последно: 24-11-13, 23:32
  5. Нагревател на задното стъкло на автомобил
    От glarus във форум Автомобили
    Отговори: 2
    Последно: 30-12-06, 12:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе