Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 46
Like Tree24Одобрявам

Заскрежаване на външен топлобменник

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #31

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Благодаря за поста Ви Badr. Относно "мерцедесите" съм визирал една прехвалена марка, крепяща името на старите си добри модели, точно тази в края на поста Ви, която размразява дори и под 30 мин. (има такъв модел) при скована от лед и студ тава. Минах през 2 модела на "великата" марка, които разкарах гаранционни (нищо лично към фенове и търговци). Ако наличието на незаскрежени участъци, не е непременно неефективно използване на топлообменника, тогава какво е? Може ли да се отговори еднозначно Badr? Някои имат други нямат без значение какъв клас са. Интересен и полезен пост Моите адмирации.
    Този пост е редактиран от untrue; 02-02-14 в 20:47.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #32

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Отговора не може да бъде еднозначен, просто връзката не е пряка.Условията при теб, са силно специфични.
    Пишеш за мъгла при - 12*.Това означава висока надморска височина или друга подобна причина за ниско атмосферно налягане.
    При нормални условия, сиреч налягане близки до 760мм ж.стълб при -5* не се наблюдава мъгла.
    Влажността на въздуха е нула.Влагата в него отдавна е кондензирала и даже най-често се е превърнала в скреж.Как тогава да търся заскрежаване по топлообменниците.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #33

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Моите уважения Badr към постовете ти-много съм научил от тях,
    Ама такава нулева влажност не съществува в естествената среда в която работят климатиците.Аз лично под 38%-40% влажност не съм виждал.В някои пустинни райони на Земята може и да има 5% -на влажност, но в България няма такава ниска влажност, в повечето случаи е 45% до 65%.Зимата и лятото може да достигне и повече в зависимост от конкретната метеорологична ситуация.

    При мен преди 2 зими също имаше мъгла при -12градуса, при -9 и т.н. И аз не вярвах, но по принцип България е полупланинска държава с доста реки.
    Mega одобрява това.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #34

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Съфорумник от Враца потвърди за значителна мъгла при -13 онзи ден.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #35

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Сега при нас -7 и влажност 88%

  7. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #36

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Темата стана гореща, само при една от машините ми се наблюдава това явление. Нека да обобщя, в темата имаме три машини с променливи дебити Мицубиши, Тошиба и Фуджицу, работещи при различни условия в различни локации. Общото между тях са неравномерното начално заскрежаване на големия (външен топлообменник)? Защо? Май ще се пише до производителя.
    estqwerty одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #37

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Не се побърквай, из форума е заразно.
    estqwerty и avast3 харесват това.

  10. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #38

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Вече се заразих Mega. При мен влажността е 91% при -6*
    Този пост е редактиран от untrue; 02-02-14 в 22:09.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #39

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Разбира се че е възможна мъгла и при отрицателни температури, не бих твърдял друго, но тогава налягането трябва да е по-ниско.
    Нали затова, чрез вакумиране може да се изпарява вода дори при 0*.Има една диаграма на фазовото равновесие.
    При увеличаване на налягането се повишава и температурата на изпарение, а при спадане на налягането се понижава.
    Затова казвам, че това са специфични условия, а не че такива не се наблюдават.
    Но те все пак са изключения.
    На базата на термодинамичната скала,VIII Генерална конференция по мерки и теглилки/1933 г./ въвежда Международната температурна скала/МТС/.

    Основни постоянни точки на МТС и присвоените им числови значения на температурата при

    нормално атмосферно налягане/101325 Ра/ са следните:

    - точка на Кипене на кислорода – 182,97°С

    - точка на топене на леда – 0,000°С

    - точка на кипене на водата – 100,000°С

    - точка на кипене на сярата– 444,60°С

    точка на втвърдяване на среброто– 960,5°С

    точка на втвърдяване на златото–1063,0°С
    Този пост е редактиран от badr; 02-02-14 в 22:38.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #40

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    не мога да хвана къде е драмата с това неравномерно заскрежаване - когато стане студено ще замръзне целия.
    какво толкова неясно има - пускаш фреона през няколко места и до няколко места стига по-топъл/студен.
    а може просто да ги няма тръбите

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #41

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    това според мен означава че не се ползва ефективно топлообменника ,най често се наблюдава при по нисък клас машини това неравномерно заскрежаване

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #42

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това според мен означава че не се ползва ефективно топлообменника ,най често се наблюдава при по нисък клас машини това неравномерно заскрежаване

    Osaka CH-12-LBP1 (без ивици) дали е висок клас?

    Toshiba RAS-10SKVP2-E с ивици (дали е нисък клас)?

    При Хеви по отношение на хладилна част няма нисък клас според мен. Моята машина при -14 и мъгла след дефрост при консумация над 1200W 41* на изхода, термометъра държах около 5/6 мин. Жив реактор си е. Високия клас в другото помещение (с плазмата) дефрост на 70 мин. /хевито на 110/ 120 мин. при тези условия. При сухо време не знае какво е дефрост. Интересно при модела, е че стойностите за консумация от сервизното отговарят при реални работни условия (имах възможност да го наблюдавам в температурен диапазон от 15* до -14*) евала на марката.

    Гледам, че при мен освен двойната капилярка на входа, между филтъра и вентила има още една.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от untrue; 03-02-14 в 12:00. Причина: добавяне на изображение

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #43

    Re: Заскрежаване на външен топлобменник

    Това е много добре че не дефросва с дни когато е сухо и студено, а и от сервизното също може да се види, че е доста добре направена машината има 3 заглушителя на фреона е EEV и цената и не е висока компресора е 750 вата на 35-тицата е 900 вата. А дали е с двоен топлообменик на външното тяло?

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #44

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    точно за хеви е коментирано че при 4 или 5 он-офф цикъла и влиза в дефрост ..

  18. Junior Member Аватара на untrue
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    33
    #45

    Отговор: Заскрежаване на външен топлобменник

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    точно за хеви е коментирано че при 4 или 5 он-офф цикъла и влиза в дефрост ..
    Няма такова нещо. 4 цикъла on/ off за един час да, но не и дефрост. От 13:00 е -1* и сухо, няма дефрост вече 4 часа, а и няма причина (питката е чиста), консумация 270/ 280/ 290W с отворена врата към коридор (работи като инвертор). Около тази температура работи най - икономично при мен, рядко спира. Над - 2* си вдига минимума (консумирания). В преходните сезони става конвенционален това се знае. Нека хора с подобни машини споделят мнението си. Напомням, че темата е причината за неравномерното заскрежаване на външното тяло, дотук видяхме професионалните постове на Вален и Бадр, ще се радвам и на други полезни постове, без общи приказки.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от untrue; 03-02-14 в 17:45. Причина: допълнение
    babati одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Веко-заскрежаване?
    От mirra във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 27-06-13, 17:35
  2. Заскрежаване и саморазмразяване
    От Fusion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 6
    Последно: 10-01-13, 17:02
  3. Osaka KFR-25GW/CXA - неравномерно заскрежаване
    От mitko414 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 6
    Последно: 20-10-10, 18:33
  4. Заскрежаване (обледяване) на климатик
    От mitko414 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 95
    Последно: 16-02-10, 22:51
  5. Кое заскрежаване е нормално
    От asenpl във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 22-10-09, 09:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе