Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree9Одобрявам

Климатици - 2 спални + хол и кухня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #16

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    със спестените пари може по 2 комплекта вълнени пуловери да си вземете

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Аз не бих монтирал в Русе нито една от коментираните 9-ки в голямата спалня-6х4.5=27кв.м.х2.5=67.5куб.м. или в хола 40кв. някакви клими клас 1600лв колкото и да са топли без подпис на клиента ,че избора на мощност е негов,защото болката от изхарчени сума пари на вятъра е много болезнена за клиента и се започват едни филми с КЗП и прочие.Хевита и електрици които развъртат до 4.2 киловата и на -7 правят по 2.5 киловата просто ми е интересно как ще стоплят тази възголяма спалня.Между другото в кой блок са тези стаи като хамбари?
    Напълно си прав - грешката за голямата спалня е моя - заблудил съм се относно квадратурата/кубатурата.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #18

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Аз бих послушал колегите от Русе, неслучайно не давам съвети, защото не работя там. Едно е София, друго Петрич, трето Русе.
    AC_From_Hell одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #19

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976 Виж публикацията
    Аз не бих монтирал в Русе нито една от коментираните 9-ки в голямата спалня-6х4.5=27кв.м.х2.5=67.5куб.м. или в хола 40кв. някакви клими клас 1600лв колкото и да са топли без подпис на клиента ,че избора на мощност е негов,защото болката от изхарчени сума пари на вятъра е много болезнена за клиента и се започват едни филми с КЗП и прочие.Хевита и електрици които развъртат до 4.2 киловата и на -7 правят по 2.5 киловата просто ми е интересно как ще стоплят тази възголяма спалня.Между другото в кой блок са тези стаи като хамбари?

    Добре де, кажи ми какво да сложа, ще развържа кисията. Винаги с готовност изслушвам всякакви мнения, и най вече такива които са подплътени с повече опит в дадена област.
    Като за начало каква номинална мощност ми е нужна за всяка една от стаите? И дано тук вече мненията ви съвпадат.

    Вълнени пуловери? Лошо няма имам такъв, даже те съветвам и ти да си вземеш от мерино - хубав естествен материал, пък и те хората едно време ненапразно са спяли при " уцята".

    п.п Сега стаите не съм ги мерил с точност, но дали е 40 или 35м2 едва ли е от значение. Жилището е 115м2. Всекидневната е голяма, защото е кухня хол + усвоена тераса. А към голямата спалня е добавена и площта на пералното.
    Този пост е редактиран от KI_YOOU; 21-11-14 в 01:06.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    аз бих гледал максималните мощности .. с номинала много спекулират и е бъкано с 14ки до има няма 6кВ ,колкото японска 7ца .. погледни какво се предлага на 100 волта ,в момента има доста добри нови машини налични
    tony34al одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #21

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Бих ти препоръчал да се довериш на фирма с традиции и опит,да се знае точната квадратура ,да се извърши оглед на помещенията и да се коментират модели и бюджет след това.
    Mega одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #22

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    аз бих гледал максималните мощности .. с номинала много спекулират и е бъкано с 14ки до има няма 6кВ ,колкото японска 7ца .. погледни какво се предлага на 100 волта ,в момента има доста добри нови машини налични
    Само като пример:
    FUJITSU AS-F22C

    Година на производство : 2014

    Категория : Инвертор
    Цвят : бял
    Напрежение : 100V 50/60 Hz
    Фреон : R410A

    Параметри на климатика при 35°C външна температура :
    Охладителна мощност : 2.2 kW / 0.7 ~ 3.4 /
    Консумация : 420 W / 110 ~ 980 /
    Параметри на климатика при 7°C външна температура :
    Отоплителна мощност : 2.5 kW / 0.7 ~ 5.6 /
    Консумация : 445 W / 100 ~ 1500 /
    Параметри на климатика при 2°C външна температура :
    Отоплителна мощност : 4.1 kW
    APF 6.70 /годишен коефициент на енергийна ефективност/
    Налични Екстри:
    Human sensor system - следи помещението за физическа активност
    и присътвие и според тях управлява мощността на климатика
    за максимални икономии
    Плазма&Йон - пречистване и освежаване на въздуха;
    Самодезинфекция и подсушаване на топлообменника;
    вътрешно тяло размери : 282×870×185mm 9.5 kg
    външно тяло размери : 540×790×290mm 33 kg

  10. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #23

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Тази 7ца на 100 волта е на цената на 14ка за 220 волта. Тия китайците, едно дисплейче на вътрешното да бяха сложили, аспирация....Няма да ти казвам, че за тия пари вътрешното трябваше да свети от екстри като новогодишна елха.

    Няма спекула - гледа се номинала. Максила го дават за определено време, след което спада...Максимала при люта зима може да помогне, но няма да държи тези градуси постоянно..

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #24

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    не дрънкай глупости колега .. номинала топлел .. що тогава не си взема едно 12LLC с 4 номинал ами взема FH25 за 2 пъти повече пари

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #25

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    За да има основание да реве като му се раздрънкат лагерите и му стърже окото
    dodo_pv одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #26

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    За голямата спалня бих препоръчал Fujitsu 12 luca, за хола Mitsubishi electric SF50VE. Това с уговорката, че хола е топъл по принцип, иначе там за 100 кубика си трябва 60-ка.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #27

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Гледайте номиналите! P design е свързано с номинала. Освен, ако не искате да си окачите миксер на стената.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #28

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Благодаря за отделеното време и определено се радвам да ви съобщя че не е било напразно. Изясниха ми се доста неща. Не знам дали е коректно да поствам линкове с климатична техника, ако има нужда админа да се намеси.
    Уверявам ви жилището наистина е топло! Залъгван от некоректните големи търговски вериги и техните служители които твърдят че 9ка и 12ца за 1000лв ще заспят в това жилище, реших да пиша тук преди да правя каквото и да е било наистина се радвам, че го направих тъй като нямам никакво желание да си закачам миксери на стените. По повод изписаното по горе относно модели и марки:
    Хол:
    1) Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE 1900лв
    2) Fujitsu 14 Nocria 2200лв Климатици Fujitsu | Климатици Русе - Panasonic, Daikin,Toshiba, Mitsubishi. Доставка, монтаж и сервиз на климатици - Камео ООД.
    3) Daikin F40PTEP 2200лв Daikin F40PTEP NEW | Климатици Русе - Panasonic, Daikin,Toshiba, Mitsubishi. Доставка, монтаж и сервиз на климатици - Камео ООД.
    Тъй като говорим за всекидневна, не мисля да правя компромиси, ако вариант 2,3 са с по добри показатели спрямо 1 и си заслужава.. Няма кво повече да говорим.
    Спалните:
    Тези 2 японки подходящи ли са? Защото някои от вас споменаха че номинала топлел, други че максималната мощност била по важна:
    1)Daikin F25PTES 1600лв Daikin F25PTES NEW | Климатици Русе - Panasonic, Daikin,Toshiba, Mitsubishi. Доставка, монтаж и сервиз на климатици - Камео ООД.
    2)Panasonic EX280C 1840лв Panasonic EX280C | Климатици Русе - Panasonic, Daikin,Toshiba, Mitsubishi. Доставка, монтаж и сервиз на климатици - Камео ООД.
    А за такива пари освен да топлят, очаквам и да се доста икономични и тихи! Но на цена от 1840, виждам че и Митсубиши предлагат страхотен модел
    3)Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE 1867лв
    4) Fujitsu General ASHG12LU 1399лв
    5) Fujitsu General ASHG09LU 1390 (може би на тази цена, по добре 2 12ци за 2те спални??)


    И тъй като определено си надвишавам първоначални бюджет от 4200лв и отивам на максимално с посочените модели на 5880лв или мин. с на 5000лв (с х2 Fujitsu и вариант 2,3 от хола). Най тънко излиза с Митсубишито и Фуджитсуто - 4700лв. Реалните разходи за електричество на MSZ-SF50VE по големи ли са в сравнение с вариант 2,3? И последен въпрос Fujitsu General ASHG12LU има ли плазмен филтър?
    Дано не съм Ви досадил много с тези аматьорски въпроси.
    А наздраве, че петък дойде!

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    нокрията ако се намери е най доброто за голямата стая ( линка ти е за 12ЛТ ) ,дайкина 40ка не е лош и той .. 2те малки японски са слабички са спалните ти ,може би в по малката ще се справят .. FH25VE не е подходящ за спалня по мое мнение ( имах го за 1 година и го продадох много паразитни шумове дефрости и т.н. има си тема за него мнозина са доволни ) ; LU нямат плазмен филтър но той не трябва да ти е основен приоритет ,за спалните - 12ки

  18. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #30

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Ако не Нокрията за голямата стая, то поне вземи Samsung AR18HSFNCWKNEU. Много по-добър е от тая тесла SF...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор за кухня
    От adzkata във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 07-03-14, 17:51
  2. Избор на климатици за хол+кухня, спалня и детска ?
    От gomez във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 15-02-12, 13:03
  3. Мултисплит или два сплита за спални?
    От ivodor69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-05-10, 22:35
  4. Кухня за вграждане
    От Black Genesis във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-08, 14:05
  5. Решение за кухня
    От emergency_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-08, 18:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе