Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36
Like Tree9Одобрявам

Климатици - 2 спални + хол и кухня

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1

    Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Здравейте на всички! От няколко дена намерих този форум и съм много доволен от съществуването ви, страшно много полезна информация. Имам желания да се посъветвам с вас относно избора на климатици на апартамент ново строителство. Става въпрос за:
    ///Малка спалня 4,5х4 с височина 2,5м. Изложение северо-запад. Вътрешно разположение с тераса неостъклена, пвц 5 камерна с изолация стиропор, под 8мм ламинат с дебела подложка
    ///Голяма спалня 6х4,5 с височина 2,5м. Изложение северо-запад. Отново вътрешно разположена без тераса, същата изолация и дограма. Под 8мм ламинат с дебела подложка.
    Тези две спални се разделят по между си от една стена. Разположени са една до друга
    Съседите топлят с изключение на тези над мен.
    /// Хол и кухня в едно, отново вътрешен 8х5 на 2.5м южно изложение Много е топло помещението. Изолация външна стиропор и вътрешна фибран. Под мен са гаражи, настилката е отново ламинат 8 мм с дебела подложка. Остъклението е пвц дограма 6 камерна с двоен стъклопакет и К стъкло. Над мен няма живеещи. Жилището се продава и не се отоплява. Хола ми е 1ви етаж над гаражи, спалните 2ри етаж над гаражи.
    Става въпрос за Русе.
    Сега след описанието на жилището, ще ви кажа на какво съм се спрял

    • Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    • Mitsubishi Heavy SRK 20 ZM-S

    Около 1300лв са машините, има ли нещо по добро в този ценови диапазон? Какво бихте ми препоръчали, основното ми желание е да са тихи, икономични до колкото е възможно и най вече надеждни!
    За хола се чудя дали това LG Deluxe Inverter D12AK ще свърши добра работа? Тези екстри от сорта на плазменият филтър за препоръчване ли са? Отново съм отворен към вашите съвети и предложения! Бюджета за всекидневната е до 1600лв. Спалните до 1300лв

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Двете мицубишита са доста слаби машини. В голямата спалня ще си мръзнеш (освен, ако не сложиш и двата там хахах).

    В тези ценови класове препоръчвам:

    малка спалня RE9QKE
    голяма спалня поне RE12QKE
    за холът трябва хубава 18ка от типа на AR18HSFNCWKNEU

    Препоръчвам да се направи оглед на място от професионалисти, такива в Русе са Виктор Електрик.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Благодаря за отговора! Като цяло искам да наблегна на това, апартамента е много топъл, въпреки че става дума за Русе, където по принцип зимите са ни доста сурови. Имам стар опит с 18ци и съм казал че в това жилище такова нещо няма да сложа.
    Определено ще се търси и професионална помощ тет-а тет, но преди това да чуя вашите мнения и препоръки!

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #4

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Имай в предвид, че това е много добра 18-ка и няма да съжаляваш изобщо. Апартаментът колкото и да е топъл е на дунава, който е много неблагоприятен за климатиците зимата.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    AC_From_Hell, Samsung-a как е при дефроста? Слагахме няколко бройки, много добра изработка, но ми направи впечатление, че отвора за конденза е много малък и само един? Това ме смущава доста. Дистанционното също е посредствено. За сметка на това изработката е на ниво, доста добро.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Аз доста наслагах такива и 18ки и 24ки. Нямам впечатления от дефрост, все още е доста топло. Предполагам, че машината ще се държи доста добре заради алуминиевият топлообменник. Има доста по-голяма контактна площ между микроканалите и ламелите, отколкото при конвенционален топлобменник. От тази гледна точка очаквам по-редки и кратки дефрости, което би оправдало дупката за конденза. Предстои да разберем съвсем скоро как ще се държат машините. Според мен няма да имат проблем, кериър отдавна ползват такива топлообменници, дори и дайкин ги пуснаха за термопомпите за японския пазар няколко месеца след самсунг.

    Изработката наистина е много добра и е на високо ниво, още повече като се вземе в предвид факта, че тези модели се водят най-ниския клас в момента. Отношението цена/качество е много добро.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #7

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Мен точно алуминиевия топлообменник ме притеснява. Макар да имам резерви към тази машина, чух добри отзиви от страна на хора, на които вярвам. Да я видим как работи при -15оС и тогава да я хвалим.

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #8

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Въпреки че уважавам Самсунг като марка, виждам че има доста колебания относно тази 18-ца тъй като е доста нова на пазара. Освен това е доста над бюджета 1900лв...

  11. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #9

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Не си писал имаш ли деца, това вервай ми е от огромно значение.
    Що се отнася до цитираните от теб модели, като ползвател на МХ, мога да кажа, че бих сложил две 9ки в спалните и 18ка в хола, но при всеки производител има 9-ки и 9-ки, ти сам си решаваш и при положение, че няма малчугани.
    При наличие на малки деца или предстоящи такива не бих рискувал, но парите са си твои.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Разград
    Мнения
    9
    #10

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    KI_YOOU , Поради ограничен бюджет е желателно да се направи оглед на обекта от специалисти. Препоръчвам фирма Камео ООД от която съм доволен.

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #11

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Бюджета естествено има дъно, но на фона на Мидеите, Нео-та и т.н бюджетни марки с които се отопляват болшенството от народа, съм стигнал до извода че една голяма инвестиция за климатици не гарантира, че ще си "избият" парите. Именно затова и отворих темата, очаквайки да чуя алтернативи на това което съм посочил като вариант.

    п.п Няма дечица, бях забравил да направя това уточнение. Търсената температура е 22º

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Алтернативата която търсите е:

    1. Хол-трапезария toshiba-daiseikai-ras-13skvr-e-ras-13savr-e

    2. голяма спалня sharp-ay-xp09ghr-ae-x09ghr или toshiba-daiseikai-ras-10skvr-e-ras-10savr-e

    3. Малка спалня toshiba-daiseikai-ras-10skvr-e-ras-10savr-e или mitsubishi-heavy-srk25zjp-s1-src25zjp-s1

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Бюджета естествено има дъно, но на фона на Мидеите, Нео-та и т.н бюджетни марки с които се отопляват болшенството от народа, съм стигнал до извода че една голяма инвестиция за климатици не гарантира, че ще си "избият" парите. Именно затова и отворих темата, очаквайки да чуя алтернативи на това което съм посочил като вариант.

    п.п Няма дечица, бях забравил да направя това уточнение. Търсената температура е 22º
    Пари се избиват само ако са инвестирани в бизнес. Дома не е бизнес, така че който очаква да избива от вкъщи, според мен, си е направил грешно сметката. Всъщност избиване има, но то е свързано само с портфейла - обикновено евтинджийските машини избиват пари от портфейла за ток и доста повече за преждевременни ремонти. Ядовете от стоенето на студено не ги слагам в сметката, макар че и те си имат финансово изражение.
    Помислете за: 2бр.- Mitsubishi Heavy SRK 25 ZM-S в спалните и
    1бр. Fujitsi AWYZ 14LB Nocria за хола, ako все още може да се намери
    Kasap, chachoto, Mega и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #14

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Под набутвация драги съфорумници имах в предвид друго, може би сте приели думите ми в буквалния смисъл на думата. Щом Mitsubishi Heavy SRK 25 ZM-S ще ми върши прекрасна работа, излишно е поне за мен да инвестирам да речем в един Зубадан, дори бивайки с по добри показатели.

    п.п Нокрия в Русе едва ли ще се намери (заинтригуван съм от модела - благодаря за мнението), но възжожно ли е фирма за климатични инсталации да постави машина която не е закупена от тях? В този ред на мисли след това в случай на профилактики или нужда от сервизна намеса фирмата поставила климатика поема ли тези ангажименти към клиента?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #15

    Отговор: Климатици - 2 спални + хол и кухня

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Под набутвация драги съфорумници имах в предвид друго, може би сте приели думите ми в буквалния смисъл на думата. Щом Mitsubishi Heavy SRK 25 ZM-S ще ми върши прекрасна работа, излишно е поне за мен да инвестирам да речем в един Зубадан, дори бивайки с по добри показатели.

    п.п Нокрия в Русе едва ли ще се намери (заинтригуван съм от модела - благодаря за мнението), но възжожно ли е фирма за климатични инсталации да постави машина която не е закупена от тях? В този ред на мисли след това в случай на профилактики или нужда от сервизна намеса фирмата поставила климатика поема ли тези ангажименти към клиента?
    Аз не бих монтирал в Русе нито една от коментираните 9-ки в голямата спалня-6х4.5=27кв.м.х2.5=67.5куб.м. или в хола 40кв. някакви клими клас 1600лв колкото и да са топли без подпис на клиента ,че избора на мощност е негов,защото болката от изхарчени сума пари на вятъра е много болезнена за клиента и се започват едни филми с КЗП и прочие.Хевита и електрици които развъртат до 4.2 киловата и на -7 правят по 2.5 киловата просто ми е интересно как ще стоплят тази възголяма спалня.Между другото в кой блок са тези стаи като хамбари?
    AC_From_Hell одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на телевизор за кухня
    От adzkata във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 07-03-14, 17:51
  2. Избор на климатици за хол+кухня, спалня и детска ?
    От gomez във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 15-02-12, 13:03
  3. Мултисплит или два сплита за спални?
    От ivodor69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 12
    Последно: 12-05-10, 22:35
  4. Кухня за вграждане
    От Black Genesis във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-08, 14:05
  5. Решение за кухня
    От emergency_bg във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-08, 18:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе