Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51
Like Tree19Одобрявам

Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #46

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    писал е ,24°

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #47

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    По данните посочени тук оставам с впечатление, че или живеете в пасивни къщи или аз съм с дефектни клими. Как така се получава при -27 градуса на вън климата да консумира само 470 вата? При -27 градуса колкото и да е яка тази машина, колко топлина ще произвежда и то при консумирана енергия 440 вата? Каквато и да е климата съм сигурен, че при -27 градуса и при разход 440 вата ще отдава най много 1кв топлина. Възниква въпросът тогава каква е тази стая, че при външна -27 и вътрешна +24 ще има топлозагуба само 1000 вата? Да аз съм строителен инженер и знам, че това е напълно възможно с подходяща изолация превръщаща къщата в почти "пасивна".

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #48

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km Виж публикацията
    По данните посочени тук оставам с впечатление, че или живеете в пасивни къщи или аз съм с дефектни клими. Как така се получава при -27 градуса на вън климата да консумира само 470 вата? При -27 градуса колкото и да е яка тази машина, колко топлина ще произвежда и то при консумирана енергия 440 вата? Каквато и да е климата съм сигурен, че при -27 градуса и при разход 440 вата ще отдава най много 1кв топлина. Възниква въпросът тогава каква е тази стая, че при външна -27 и вътрешна +24 ще има топлозагуба само 1000 вата? Да аз съм строителен инженер и знам, че това е напълно възможно с подходяща изолация превръщаща къщата в почти "пасивна".
    Колега Инженер, климатиците не произвеждат топлина! Те пренасят топлина. А колко точно ще пренесат при -27? Отговорът е - ми колкото има. Оносно разхода... дори може да намалее с падане на температурата.

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #49

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Хм, топлят те при -27 градуса, топлят съседите отдолу с печката на дърва.
    spas.slavchev и mkukas харесват това.

  6. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #50

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Аз съм стр. инженер и се извинявам за не точните термини, които използвам коментирайки термопомпи. Да съгласен съм те не произвеждат, а пренасят топлина. Колега по горе спомена, че при лютата зима на 2011 г. не е виждал климата си да надминава 440 вата консумация, като температурите достигнали дори до -27 градуса, а обичайно се движели в диапазона -17 до -24 градуса. Това, че използвах не точни термини не е пречка да се коментират основните акценти от поста ми. Как виждате и с каква машина може да се отоплява стая с размери от 17 до 20 м2 при външна температура -20 градуса и тя да не харчи повече от 500 вата ел. енергия и същевременно да поддържа 24 градуса в стаята? Според мен става с всеки премиум инвертор на водещите марки но при една идеално изолирана стая и при топлещи съседи. Акцентирам като се каже А, да се каже и Б за това посочвайки данни за разход на климатик трябва да се кажат и много точни данни за помещението, което отоплява или какви са топлините загуби на същото при външна температура Х и вътрешна У.
    Този пост е редактиран от ivanov_km; 03-01-16 в 17:42.
    Alexi, dodo_pv, varonos и 3 други харесват това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #51

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Напълно съм съгласен, че не трябва да се публикуват данни за консумация, без да е приложен енергиен паспорт на сградата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!
    От jovanoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 121
    Последно: 27-03-14, 19:39
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 15:59
  4. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 08:31
  5. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе