Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 51

Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #31

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Всичко зависи от желанието на собственика на климатика. При температура от 19- 20 градуса в помещението може да се постигнат такива консумации , с добра изолация, в апартамент. Реално в една голяма жилищна сграда има стаи които имат само една външна стена, а всички останали стени са вътрешни. Тогава за самата стая външната температура е реално +20 градуса(колкото да речем са заобикалящите я стаи), има само една стена която охлажда и самата машина е на студено.
    Много хора, които четат за тези консумации си мислят че това зависи от климатика, а неговата роля според мен е 15%.
    Съвсем други стават нещата, ако зададената температура е 25 ,26 градуса, и стаята не е заобиколена "от топло". Тогава консумацията е доста над номинал.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #32

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    абе доста си зависи от климатика .. в тая стая преди имаше друг климатик ,по мощен и навремето беше скъп и хубав модел но харчеше много повече ток като под -15 работеше на максимална мощност и дори на моменти не успяваше да поддържа градусите които съм му задал .. все пак изкара 6-7г в по меките зими се справяше много добре ,продадох го след това .. целта ми е да се отоплявам със средна консумация за сезона под 1кв/ч от 3те си климатика ,към момента съм нарочил 12LCC щото похарчва точец ама и топли като змей не знам с каква машина бих могъл да го заменя на поносима цена под 2.5к помещението е голямо и студено с голямо остъкление също

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #33

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Хич не го сменяй, докато не пукне от старост.Сам знаеш, че подобни топлещи машини вече няма.Абе, гледам тук, там още предлагат LDC по сайтовете и то на хубава цена като от едно време, но не знам дали има наличности.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #34

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Поскъпнаха доста топлещите машини, но се намират. Въпрос на бюджет и желание.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #35

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    преди година видях в един магазин 9ка ,беше 1300 лв може и още да стои

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #36

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1 Виж публикацията
    Всичко зависи от желанието на собственика на климатика. При температура от 19- 20 градуса в помещението може да се постигнат такива консумации , с добра изолация, в апартамент. Реално в една голяма жилищна сграда има стаи които имат само една външна стена, а всички останали стени са вътрешни. Тогава за самата стая външната температура е реално +20 градуса(колкото да речем са заобикалящите я стаи), има само една стена която охлажда и самата машина е на студено.
    Много хора, които четат за тези консумации си мислят че това зависи от климатика, а неговата роля според мен е 15%.
    Съвсем други стават нещата, ако зададената температура е 25 ,26 градуса, и стаята не е заобиколена "от топло". Тогава консумацията е доста над номинал.
    Е така с 3 топлещи стени, става. Инак аз съм песимистичен, че имало друг начин.

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #37

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Е така с 3 топлещи стени, става. Инак аз съм песимистичен, че имало друг начин.
    Реализираните консумации за висок клас 100-200 волтови климатици са съвсем в реда на нещата и няма никакви "изхвърляния". В #887 на тази тема съм посочил консумацията на единия ми климатик.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #38

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Реализираните консумации за висок клас 100-200 волтови климатици са съвсем в реда на нещата и няма никакви "изхвърляния". В #887 на тази тема съм посочил консумацията на единия ми климатик.
    В този ред на мисли реших да пробвам японски к2у на мястото на единия ми дайкин ATXS25 и писах на Сашо. Сега чакам с нетърпение да ми намери нещо подходящо.

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    И ние чакаме да видим коледния ти подарък.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #40

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Тъкмо ще ходя на Пампорово в четвъртък, дано да да предложи нещо до коледа
    Мислех си за нов 100V обаче помещението е кухня и не е претенциозно. Ако много ми харесат японките ще сменя останалите климатици с нови 100/200V

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #41

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Реализираните консумации за висок клас 100-200 волтови климатици са съвсем в реда на нещата и няма никакви "изхвърляния". В #887 на тази тема съм посочил консумацията на единия ми климатик.
    Не сте чели внимателно....Коментираме консумацията при външна -15/-18, а ти си посочил +6°С до -10°С. Не оспорвам, че са силни в ниския минимум на топлата зима, с топлещи съседи. Оспорвам, че при външна -15, в стая с нормална топлозагуба, няма начин да държи 300/400вата...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #42

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Ако много ми харесат японките ще сменя останалите климатици с нови 100/200V
    И VABH ли?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #43

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    И VABH ли?
    От него съм много доволен, но не се знае какво ще стане с него след като пробвам йероглифите.

  17. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #44

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Оспорвам, че при външна -15, в стая с нормална топлозагуба, няма начин да държи 300/400вата...
    Повярвай ми има начин.
    В същата тема #592 имам статистика за лютата зима на 2011г. (Януари - Февруари). За конкретния период не се сещам за точни външни температури, но предполагам са били отрицателни, вариращи от -10о ​до -20о.
    Номиналът му е 3.2kW с консумация 530W, аз моментна консумация (за малък период от време) повече от 440W нея зима (температури достигащи при нас до -27о за около седмица) не съм виждал. Досега през отоплителния сезон от 2010г. насам стандартно при Авто вентилатор (в много редки случаи на втора степен) и зададени 24о си консумира между 220W и 370W в зависимост от външните температури (+2о / -17о).

    Който вярва, вярва, който не вярва да си сложи подобен климатик и да се сблъска челно с постижими ниски консумации.
    Отплесваме се от темата, така че аз спирам до тук, за да няма санкции.
    Този пост е редактиран от gnf; 15-12-14 в 19:10.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #45

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    При каква поддържана температура, постигаш този разход ?

    п.с.Явно не чета добре, сега видях че си писал 24гр. Е хубаво де, щом като не превишаваш 500 вата консумация, защо тогава се препоръчват климатици с по висок максимум, за по големите студове. На тебе не ти трябват повече от 2 кв, според това което си написал при -27гр.
    Не се заяждам, ама понякога нещата си противоречат. Хем да е японски с минимум 200 вата, максимум 10 кв, а пък да харчи максимум 440 вата, при външна -27 и вътрешна 24?
    Този пост е редактиран от ivan1; 15-12-14 в 21:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!
    От jovanoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 121
    Последно: 27-03-14, 20:39
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 12:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 16:59
  4. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 09:31
  5. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 23:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе