Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 51
Like Tree19Одобрявам

Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #16

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Е чак пък 300 вата в 20 квадрата , при -15 и 23-24 на дистанционното лекинко преекспонира ... Позволи ми да не ти повярвам...

    Едит:

    Че са хубави повечето машини на 100/200 в. - факт, но така като представяте нещата и хората имат мега огромни очаквания и нормалното е след това да са разочаровани. Имам добър японец и що годе сносни европейци - имат разлика, но японецът не е "перпетуум мобиле"...
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 13-12-14 в 23:21.
    dodo_pv, bobovo и VeleV.Klima харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #17

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    примерно казвам .. той е в панелка .. аз съм в ново строителство с изолации и дограми ,W22 харчеше 300-350 вата при -18 в 17 квадрата спалня - северна ,отгоре е мансарда половината ми стая е тераса тавана .. така че е постижимо но пак казвам ако иска икономия не става с по добър климатик ,по добре да сложи някаква изолация не чак да го прави пасивен дом като в другата тема дето топли с една 9ка 60 квадрата ,но все някаква изолация
    spas.slavchev одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #18

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение


  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #19

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    това е среден клас машина от последните модели на марката за нашия пазар ( по моите критерии нисък клас ) ,ще се справя с помещението при нормални условия .. под -15 си приготви и кана вино да му помагаш

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #20

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това е среден клас машина от последните модели на марката за нашия пазар ( по моите критерии нисък клас ) ,ще се справя с помещението при нормални условия .. под -15 си приготви и кана вино да му помагаш
    Не бих се съгласил с това, защото 90% от продажбите ни са на този модел и за цената си е много по добър избор. Никакви проблеми и оплаквания.
    bobovo одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #21

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    примерно казвам .. той е в панелка .. аз съм в ново строителство с изолации и дограми ,W22 харчеше 300-350 вата при -18 в 17 квадрата спалня - северна ,отгоре е мансарда половината ми стая е тераса тавана .. така че е постижимо но пак казвам ако иска икономия не става с по добър климатик ,по добре да сложи някаква изолация не чак да го прави пасивен дом като в другата тема дето топли с една 9ка 60 квадрата ,но все някаква изолация
    Нема начин -15 да имаш толкова малки толозагуби....да ти работти под номинала постоянно!

    Май ще трябва фуджицо специално за Алекси да пускат не 7ци а 5ци.....
    spas.slavchev одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #22

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Alexi ти каза в другата тема ,че Mutsubisshi FH25 е с мудна турбина , какви други недостатъци има ? То стана като избор на кола ,ама въпроса е да избера най доброто до 2000лв.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #23

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    има си тема за FH ,чети я дълга е .. относно топлозагубите - миналата зима машината направи средна консумация за сезона 230 вата .. не е само до топлозагуби ,добър е климатика .. APF 6.7 все пак .. тая зима ще ви снимам една до друга метеостанцията и ватметъра като захладнее че за момента се лигави под -5 и мъгла не е падало

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #24

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Според мен, в 20м2 панелка без изолация, за да се поддържа 23-24С през зимата си трябва добра машина - Fujitsu 12LTC. Разхода. основно, зависи от топлозагубите/изолацията/, а не толкова от класа на машината. 12LTC има добър минимум и при по топло време ще е икономичен. При по студено, обаче ще може да прави исканите температури. За 2000лв. не виждам друга машина, която може да отговори на поставените условия.
    VeleV.Klima одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    8
    #25

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Според мен, в 20м2 панелка без изолация, за да се поддържа 23-24С през зимата си трябва добра машина - Fujitsu 12LTC. Разхода. основно, зависи от топлозагубите/изолацията/, а не толкова от класа на машината. 12LTC има добър минимум и при по топло време ще е икономичен. При по студено, обаче ще може да прави исканите температури. За 2000лв. не виждам друга машина, която може да отговори на поставените условия.
    За този ли говориш? : Климатик FUJITSU Хиперинвертор Япония ASYG-12LT PREMIUM SENSOR :: Термо Клима Варна.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #26

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    да .. аз мисля че и 9ката ще ти свърши работа ,модела запазва много добре отоплителна мощ под нулата и е до -20

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Нема начин -15 да имаш толкова малки толозагуби....да ти работти под номинала постоянно!

    Май ще трябва фуджицо специално за Алекси да пускат не 7ци а 5ци.....
    Има начин, повярвай ми!

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #28

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    Има, има.

  17. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #29

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    При такава външна темература, би следва климатика да дефроства по-често, за времето което дефроства - температурата в стаята пада. След дефроста му трябва някакво време, което да изравни градусите, за да падне под номнала. Тези 300-400 вата консумация се вписват в някакъв кратък интервал от време....

    Това е моята теза, ако желаеш сподели твоята (или някой друг колега)
    Този пост е редактиран от preparatos; 14-12-14 в 23:00.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #30

    Отговор: Избор на Хиперинвертор за 20кв помещение

    на -15-18 дефроства 2-3 пъти на денонощие ,много кратки дефрости по 3-4 мин .. то няма и скреж де .. в момента е -1 ,машината работи он/офф на 140 вата щото съм му затворил вратата към коридора ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m²!
    От jovanoty във форум Климатици Daikin
    Отговори: 121
    Последно: 27-03-14, 19:39
  2. Избор на климатик за 29 м2 помещение
    От Rado_777 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 17-04-13, 11:41
  3. Избор на климатик за жилищно помещение.
    От mitkofff във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-12, 15:59
  4. Препоръчайте хиперинвертор на Mitsubishi за помещение 50 м3
    От mutleybg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 01-11-11, 08:31
  5. Помощ при избор на климатик за помещение 45 m2
    От jovanoty във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 05-07-09, 22:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе