Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63
Like Tree30Одобрявам

Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #31

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Не, това са плоскости са стени , има такива и за сухи подови настилки , но не се преоръчват за тавани тъй като не се препоръчва котвене с дюбели поради нарушаване целостта на изолацията . За тавани наи добре е използването на класическата система на конструкция и минерална вълна 10см +ОНДУТИС АL 90 / AL 150 или Кнауф LDS 200
    Колега, каква е тази "минерална вълна" ? Пробвах в гоглето, ама нищо не излиза....дали няма грешка с "вата"?

  2.  
     
  3. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #32

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от preparatos Виж публикацията
    Колега, каква е тази "минерална вълна" ? Пробвах в гоглето, ама нищо не излиза....дали няма грешка с "вата"?
    Едно и също е , просто по голямата част от техническия ми речник е изграждан извън България и от време на време вкарвам по некоя чужда терминология . Благодаря за поправката
    preparatos одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #33

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Колеги, имам една молба. Нека дискутираните от Вас материали за изолация да бъдат обсъждани в подходящите раздели на форума.
    mirandi, XOPMOH и sas64 харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #34

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Едно и също е , просто по голямата част от техническия ми речник е изграждан извън България и от време на време вкарвам по некоя чужда терминология . Благодаря за поправката
    Цитат Първоначално публикувано от mirandi Виж публикацията
    Не, това са плоскости за стени , има такива и за сухи подови настилки , но не се преоръчват за тавани тъй като не се препоръчва котвене с дюбели поради нарушаване целостта на изолацията . За тавани наи добре е използването на класическата система на конструкция и минерална вата 10см +ОНДУТИС АL 90 / AL 150 или Кнауф LDS 200
    А освен тези на Ондулин и Кнауф,това дали е подходящо - Пароизолационно фолио с AU GUTTA GUTTAFOL DS ALU 160 F.

  6. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #35

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    А освен тези на Ондулин и Кнауф,това дали е подходящо - Пароизолационно фолио с AU GUTTA GUTTAFOL DS ALU 160 F.
    Писал съм Ви на лични , за да не цапаме темата излишно с неща които не са свързани с конкретния модел

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #36

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Здравейте,

    Вече от около месец и половина съм с въпросния климатик Mitsubishi Electric FH50VE в хола. Направих изолация на тавана и стената откъм прозореца преди да го монтират. За по-топло стана по-топло, и по-комфортно. Като цяло съм доволен от машината - мощна, тиха, топли добре с доста екстри. Не съм я усилил на повече от 20-21 градуса, а вече откакто се затопли съм я намалил на 18 градуса. Дотук добре, но нещо сметката за ток не е както
    трябва да бъде.160 лв ми беше за предния месец със старото конвекторно Mitsubishi Heavy SRK40 HA, a за този месец получавам сметка за ток 150 лв. с новия климатик.Един единствен път съм го изключил за да му изчистя филтрите иначе не съм го спирал откакто е монтиран.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    139
    #37

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Той на 18градуса заработва ли изобщо (имаш икономия от цели 10 лева ,те може би са от изолацията) , но си подсигурен за външни темпратури до минус 25TEST. По големи икономии с по малък климатик (може да съм в грешка , понеже не разбирам нищо от климатици). Моето непрофесионално мнение е , че сега имаш инверторен климатик , който работи , като конвенционален климатик ...

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #38

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Здравейте.Спрял съм се на въпросния климатик.
    Хол+кухня - около 29-30 кв.м;2-ри етаж;тухла;източно изложене,pvc дограма без външни стени,но нямам никаква изолация.
    Проблем също така е,че под мен никой не живее,съответно апартамента там не се отоплява,този над мен още по-зле-в ремонт от 3 години и не е стигнал до никъде;изрина всичко до основи и няма прозорци,така че целия студ идва отгоре.Решил съм преди да взема климатика да изолирам тавана на помещението с гипскартон и вата - 4-5 см.
    Дали ще ме топли въпросния климатик ? - Хиперинверторен климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH50VE/MUZ-FH50VE


    Цитат Първоначално публикувано от ivchik Виж публикацията
    Здравейте,

    Вече от около месец и половина съм с въпросния климатик Mitsubishi Electric FH50VE в хола. Направих изолация на тавана и стената откъм прозореца преди да го монтират. За по-топло стана по-топло, и по-комфортно. Като цяло съм доволен от машината - мощна, тиха, топли добре с доста екстри. Не съм я усилил на повече от 20-21 градуса, а вече откакто се затопли съм я намалил на 18 градуса. Дотук добре, но нещо сметката за ток не е както
    трябва да бъде.160 лв ми беше за предния месец със старото конвекторно Mitsubishi Heavy SRK40 HA, a за този месец получавам сметка за ток 150 лв. с новия климатик.Един единствен път съм го изключил за да му изчистя филтрите иначе не съм го спирал откакто е монтиран.
    Без значение дали машината е конвенционална или инверторна, тя компенсира топлозагубите. Ако и двете са с еднаква топлинна мощност, работят на номинал и са с един и същ топлоносител, то разликата в ефективността им ще е много малка, изписаните глупости за SEER и SCOP са рекламни. Стените в стаята играят ролята на топловод, отвеждащ енергията в горния апартамент => околното пространство. Икономията от около 10 лева и по-големия топлинен комфорт, описан по-горе, се дължи на изолацията на тавана.
    mirandi одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #39

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    както по-горе е писано подобрия вариант за Вашето помещение е Нокрия 14 и с него със сигурност нямаше да имате такава сметка за консумирана ел.енергия.Това го споделям от личен опит с Нокрия 18 /в помещение 36 км. с дограма около 11,6кв.м, изложение изток, север/ сметките ми никога не са превишавали 96 лв за месец консумация. С монтираното при Вас Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE според мен трудно ще постигнете добра /приемлива/ сметка за ток. Помислете за допълнителни изолации по стените.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #40

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    бас държа ,че работи нон стоп он/офф с тоя минимум ,и моя бивш FH25 даваше височък разход
    rukar одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #41

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    както по-горе е писано подобрия вариант за Вашето помещение е Нокрия 14 и с него със сигурност нямаше да имате такава сметка за консумирана ел.енергия.Това го споделям от личен опит с Нокрия 18 /в помещение 36 км. с дограма около 11,6кв.м, изложение изток, север/ сметките ми никога не са превишавали 96 лв за месец консумация. С монтираното при Вас Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE според мен трудно ще постигнете добра /приемлива/ сметка за ток. Помислете за допълнителни изолации по стените.
    Колега,

    За допълнителна изолация съм съгласен, но относно Нокрията ако е така, както я дават по характеристика консумацията и е- 1.35 kw, а на Мицубишито - 1.48 kw. Със сигурност е много добра машина, но чак толкова ли да е голяма разликата?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    бас държа ,че работи нон стоп он/офф с тоя минимум ,и моя бивш FH25 даваше височък разход
    Ами както написах само един път съм го спирал за да изчистя филтрите. Иначе не е спиран въобще.

    - - - - - - - - - -


    Ами да, заработва за съвсем кратки интервали, но като няма никой в помещението няма смисъл да е на повече. А и вече не е толкова студено.

  14.  
     
  15. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #42

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Колега това със засичането на сметката е толкова относително,като искаш да си сигурен си закачи един ватметър на климатика и ще видиш реалната консумация.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    16
    #43

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    както по-горе е писано подобрия вариант за Вашето помещение е Нокрия 14 и с него със сигурност нямаше да имате такава сметка за консумирана ел.енергия.Това го споделям от личен опит с Нокрия 18 /в помещение 36 км. с дограма около 11,6кв.м, изложение изток, север/ сметките ми никога не са превишавали 96 лв за месец консумация. С монтираното при Вас Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE според мен трудно ще постигнете добра /приемлива/ сметка за ток. Помислете за допълнителни изолации по стените.
    А освен за допълнителна изолация си знам, че трябва да помисля може би и за нов по-икономичен бойлер, а и в спалнята съм с конвекторен радиатор, който пускам само вечер и спирам сутрин. С това ако мога да спестя от сметката за ток.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #44

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    както по-горе е писано подобрия вариант за Вашето помещение е Нокрия 14 и с него със сигурност нямаше да имате такава сметка за консумирана ел.енергия.Това го споделям от личен опит с Нокрия 18 /в помещение 36 км. с дограма около 11,6кв.м, изложение изток, север/ сметките ми никога не са превишавали 96 лв за месец консумация. С монтираното при Вас Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE според мен трудно ще постигнете добра /приемлива/ сметка за ток. Помислете за допълнителни изолации по стените.
    Ако другата зима е същата и сметката му с нокрията е същата, ще му върнеш ли парите за нея обратно? Какво подсказва твоя опит?
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 29-03-15 в 18:47.
    estqwerty одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #45

    Отговор: Митсубиши Електрик MSZ/MUZ-FH50VE

    хаха - съгласен съм с додо-пв : след като пенсионирах дайкина 50gv , боднах една нокрийка 14 , е имаше 10 лева надолу промяна в сметката.
    dodo_pv и tony34al харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 25
    Последно: 30-11-13, 20:04
  2. Кой да избера Mitsubishi Electrik MSZ-FH50VE или Fujitsu Nocria RJ-14 LAZ
    От Max във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 21
    Последно: 20-11-13, 20:25
  3. Странен проблем с климатик Митсубиши MSZ GE 35VA
    От hmarinov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 19-11-13, 18:39
  4. Седмичен таймер на климатици митсубиши електрик
    От petkovbg във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-13, 23:33
  5. Нови инвертори на МИЦУБИШИ ЕЛЕКТРИК
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 12-02-11, 00:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе