Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #226

    Отговор: MSZ-AP

    Консумацията се намира в менюто Отчети(най-отдолу), после Потребление на енергия. Не съм сигурен колко е точно, понеже нямам ватметър. Свързването на климатика с wifi и мен ме изтормози, защото се опитвах да намеря климатика направо през MEL Cloud.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #227

    Отговор: MSZ-AP

    Ти за АР ли говориш? Защото в моето меню "отчети" няма потребление на енергия!
    подменютата са както следва:

    ОТЧЕТИ
    - Температурна история
    - Режим на работа
    - Сила на Wi-Fi сигнала
    - Информация за грешка

    Това е.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #228

    Отговор: MSZ-AP

    Имам същия модел 2 бр. от есента. Свързани са с WiFi - MeCloud. Много удобна и полезна опция. Ще покажа пример за енергиен отчет:


    Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    3
    #229

    Отговор: MSZ-AP

    Аз също имам монтирани два AP преди месец. Нямам репорта за следене на разхода на енергията в приложението. Сменях език и местоположение, преинсталирах приложението на ново, но всичко без успех. Интересно ми е защо се получава така, че на едни излиза, на други не.
    Погледнах стойностите на разхода от снимката по горе.
    Имам смарт контакти и на двата, като никога не са ми работили под 270-280w , камо ли да паднат до 200 w. Стойностите ми се струват не много точно.

    Btw, моите са 25ци, да не би само от 35ци нагоре да показва разхода.
    Този пост е редактиран от Phones3; 16-11-21 в 00:57.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #230

    Отговор: MSZ-AP

    И моя е 25-ца и няма отчет за консумация.
    П. П това от снимките са осреднени стойности. Включват и времето когато е в ОФФ.
    Минимумите са около 270 вата

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #231

    MSZ-AP

    25-цата на предшественика слизаше до около 250W, при отрицателни температури.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #232

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Ти за АР ли говориш? Защото в моето меню "отчети" няма потребление на енергия!
    подменютата са както следва:

    ОТЧЕТИ
    - Температурна история
    - Режим на работа
    - Сила на Wi-Fi сигнала
    - Информация за грешка

    Това е.
    Моя е MSZ-AP25VGK , MELCloud е версия 1.21.2
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от sasso; 16-11-21 в 10:54.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #233

    Отговор: MSZ-AP

    Е от къде я взе тази версия на MECloud?
    Аз я дръпнах онзи ден от гугъл плей и е версия 2.21.0.1

  11. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #234

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Е от къде я взе тази версия на MECloud?
    Аз я дръпнах онзи ден от гугъл плей и е версия 2.21.0.1
    Свалих я от Google Play ама още август като ми монтираха климатика.
    Сега погледнах в Google Play и в менюто всичко за приложението пише Версия 1.21.2 от 21.04.2021
    В нета се намира за даунлоуд
    Този пост е редактиран от sasso; 16-11-21 в 14:01.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    3
    #235

    Отговор: MSZ-AP

    Моята версия, сеалена от Google play, също е 1.21.2, но в приложението като отида в настройки, най-отдолу изписва V1.21.0.1. Предполагам, че и при тебе е така. Явно проблема не е от версията на приложението.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #236

    Отговор: MSZ-AP

    Нещо сме сгафили явно при регистрацията

    - - - - - - - - - -

    Аха, излезе ми и на мен
    Влизаш си на устройството после натискаш (действия) горе в дясно.
    След това (редактирай), слайдваш надолу и му задаваш модел на Външното тяло MUZ-AP25VG(H)
    Избира се от падащия списък след въвеждане на първите 3 букви

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Mar 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    30
    #237

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Нещо сме сгафили явно при регистрацията

    - - - - - - - - - -

    Аха, излезе ми и на мен
    Влизаш си на устройството после натискаш (действия) горе в дясно.
    След това (редактирай), слайдваш надолу и му задаваш модел на Външното тяло MUZ-AP25VG(H)
    Избира се от падащия списък след въвеждане на първите 3 букви
    Супер,
    важно е да има хепи енд

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    3
    #238
    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Нещо сме сгафили явно при регистрацията

    - - - - - - - - - -

    Аха, излезе ми и на мен
    Влизаш си на устройството после натискаш (действия) горе в дясно.
    След това (редактирай), слайдваш надолу и му задаваш модел на Външното тяло MUZ-AP25VG(H)
    Избира се от падащия списък след въвеждане на първите 3 букви
    И при мен излезе по тоя начин. Много благодаря колега.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,299
    #239

    Отговор: MSZ-AP

    Пак заповядай.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #240

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте,
    пуснах си запитването в темата за климатизатори, но няма отговор и затова го копирам и тук: предстои ми закупуване на климатик и се надявам да може да ми помогнете с избора.


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa - охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - Хол и трапезария 32 м2/83.2 m3; Кухня 5.2 м2/13.52 м3; Коридор 12 м2/31.2 м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид) - алуминиева дограма
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - в хола са 2.25 м2, а в кухнята 2.21 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - Южно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - Трети последен етаж от кооперация. Няма изолация на тавана.
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - Апартамент.
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - Пловдив
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 24 градуса лятото и 23 градуса зимата.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - Фибран под паркета и външна изолация на хола.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo, в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - в хола има телевизор, в трапезарията компютър, а в кухнята хладилник и готварска печка.
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 2500 лв. с монтажа.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - 40 градуса лятото и -15 градуса зимата.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo, пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.


    Сегашният ми климатик е стар - 12-ка LG E12EL.NSH/E12EL.UA3 и се намира над телевизора в хола. Не съм доволен нито от местоположението му, нито от самия климатик. През зимата достига максимум 19 градуса само в хола и трапезарията и то при външни температури 10-12 градуса над нулата след доста време работа. Ако е по-студено, следват много чести дефрости и не може да качи над 17-18 градуса и то, за да ги достигне тези 17-18 градуса, трябва да работи половин ден(и след това започва постоянно on/off).


    Идеята ми е с новия климатик да отоплявам спокойно хола, трапезарията и да държа отворена вратата към кухнята(стават общо малко над 37 см2). Понякога ще отварям да се топли и коридора.


    Ще преместя новия климатика на ограденото място в червено (стената е 97 см.). Недостатък е, че ще трябва да мине pvc канал на мястото на сегашния климатик(стената е 97 см). Има и вариант външното тяло да е извън кухнята и тръбата да мине през нея. Спрял съм се на Mitsubishi Electric MSZ-AP50VGK / MUZ-AP50VG + WiFi, 18000 BTU. Според вас 18-ката няма ли да дойде малко мощтна и да работи само на on/off. Според мен 12-ка трудно ще се справи, ако температурите са ниски няколко поредни дни. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 25 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе