Извикайте фирма която да направи оглед и на място да Ви консултира дали тази машина е оптималния вариант, както и да Ви предложи други опции.
Извикайте фирма която да направи оглед и на място да Ви консултира дали тази машина е оптималния вариант, както и да Ви предложи други опции.
Извиках фирма, която да направи оглед, но човекът, който дойде, беше продавачът от офиса на фирмата, а не монтажници и нито ме пита за изолации, нито колко градуса искам да поддържам, нито изчислява топлозагуби...
Каза само, че според него ще мога да топля и трите помещения (хола и трапезарията, кухнята и коридора), но при по-студено време няма да смогва за коридора. Аз не смятам да държа постоянно отворено към коридора. Искам да стоплям хола, трапезарията и кухнята и да не работи само в режим on/off. При положение, че над мен е подпокривното пространство и нямам изолация на тавана, трудно 12-ка ще смогне да отопли. Може ли някой, който ползва този, или подобен модел на Мицубиши, да помогне?
а ако не можеш ще ти го смени ли за негова сметка с друг модел ?
Ако искаш да топлиш 37кв. и евентуално още 12кв (имай в предвид, че ако не ги топлиш те пак си "дърпат" своето) без никаква изолация на тавана с 12ска няма да стане.
Гледай 18ската, а он-офа на АРто ще ти е бял кахър в хол/всекидневна.
Ами, Цанков, тук няколко човека толкова много наплашиха хората с този он/офф, че вече всички бягат от него, като дявол от тамян. На МЕ он/офф, при мен дори и в спалня не ми е пречил, а работеше постоянно така. А в хола или кухня, ще го познава само по позицията на клапите.
На АР-то 18-ката не става. Много му е малко вътрешното тяло и много ще Фучи
- - - - - - - - - -
Да си вземе човека един фуджак LFC
Ако намери някъде. То май няма много наличности от почти всички марки идващи от извън европа.
- - - - - - - - - -
На АР-то дебитите са доста по добри от на предшественика му. Дори 12-ката у нас може да прави много вятър. Помещението ще го стопли, но 80см. Тяло за 18-ка ми се вижда смешно.
Съгласен съм и съм предложил модел който според мен ще е перфектен за помещението.
18-ка Фуджицу не знам дали може да се намери някъде, а и няма wi-fi( не, че толкова ще се ползва, но по-добре да го има). On/off-a казвам, че може да е проблем, само заради по-високия разход.
Казаха ми, че ME AP50 и MHI Premium SRK50ZS / SRC50ZS-W се очакват 5-6 декември.
Мислих между двата и се спрях на на AP50. Ако, според вас няма да се справи със заданието, може ли препоръка за някой друг? Стената, на която ще се монтира вътрешното тяло, е 97 см.
Само не знам, как ще съберете 18LFC на 97 см?! Аз бих заложил на Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance. Но темата е за МЕ.
Благодаря на всички за коментарите
Изчетох доста по темите във форума и ми направи впечатление следното:
За ME:
Наистина ли дефроста е настроен така? Интересува ме конкретно, ако някой знае как е при AP50, да сподели.При по-големи студове и малко повечко влага, може да го вкара в омагьосан кръг от дефрости, на 30-40мин., благодарение на условието, за съкращаване на интервала между дефростите, ако последният е бил по-продължителен. Случвало ми се е да работят така по 5-6 денонощия. Няма такова неприятно преживяване!
Като "явлението" беше в сила и при 2-те машини, дори и при преоразмерената 12-ка, в 14,5м2, под която спим.
За MHI Premium SRK50ZS / SRC50ZS-W:
темата е пълна с оплаквания за тракания, пукания, проблеми с монтажа. Дефектна партида, или проблемът е масов?
Hitachi RAK-50RPE/RAC-50WPЕ Performance - с какво този климатик превъзхожда другите два?
Такъв е алгоритъма, най-вероятно и при AP серията не е променен. Във финландския форум се оплакваха от таков поведение, дори при високия клас LN. При 50ZS ням такива драми, а и проблемите не са масови, като цяло са доста читави и тихи машини, подходящи за по-тегави условия. На съседа кара 5-та зима, като никога не е имал проблеми с него. Бачка в студен, външен апартамент, последен етаж - 45м2. Предполагам и Хитачито е добра машина, но нямам наблюдения над него.