Страница 18 от 25 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 372
Like Tree237Одобрявам

MSZ-AP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    9
    #256

    Отговор: MSZ-AP

    Спрях се на Мицубиши Премиум 18-ка. Нали няма да има проблем монтажа на вътрешното тяло? Стената е широка 97 см, а размерите на климатика са В х Ш х Д (мм) 290 x 870 x 230

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #257

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от chronicle Виж публикацията
    Спрях се на Мицубиши Премиум 18-ка. Нали няма да има проблем монтажа на вътрешното тяло? Стената е широка 97 см, а размерите на климатика са В х Ш х Д (мм)290 x 870 x 230
    Добър избор. Няма никакъв проблем, като гледам скицата, вътрешното тяло има предостатъчно простор отстрани. Ако може отгоре разстоянието да е минимум 10см.

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #258

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от chronicle Виж публикацията
    Спрях се на Мицубиши Премиум 18-ка. Нали няма да има проблем монтажа на вътрешното тяло? Стената е широка 97 см, а размерите на климатика са В х Ш х Д (мм) 290 x 870 x 230
    Ще имаш даже и по 5 см. от двете страни на тялото.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #259

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Ще имаш даже и по 5 см. от двете страни на тялото.
    То хубавото е, че е свободно пространството извън тези 97см.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #260

    Отговор: MSZ-AP

    Вчера през WiFi пристигна ъпдейт на софтуера. Инсталирах го за около 5 минути. Надявам се да подобри работата. А дано...

    Изпратено от моят LDN-L21 с помощта на Tapatalk

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    3
    #261

    Отговор: MSZ-AP

    Здравейте,
    Извинявам се за глупавия въпрос, но можете ли да ми обясните какво се има предвид под "он/офф режим" при МЕ АР?
    Аз искам да закупя АР50, който да се използва предимно за отопление и ме интересува, при достигане на зададена температура от 25 градуса например, климатика продължава ли да вентилира въздуха и на каква степен? Питам, тъй като познати ми споделиха, че са имали опит с подобни климатици и се създавало усещането за прохлада, което не е било много ок през зимата.
    Благодаря ви.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #262

    Отговор: MSZ-AP

    Он/офф е когато климатика започва да работи като конвенционален климатик - включва компресора, работи духа топло, ако продължи така безкрай ще претопли много стаята и спира, изключва копресора а вентилатора на вътрешното тяло продължава да духа с много малка сила. След известно време се включва пак компресора и горното се повтаря.
    На едни им харесва такава работа, на други не.
    Причини за такава работа- климатика отдава повече топлина от колкото е необходимо на стаята, било поради това че е сложен прекалена голям климатик, било поради неподходящо място на вътрешното тяло, било поради че някои марки/модел са повече предразположени към такъв начин на работа.
    Това при положение че външните температури са около и под нулата. При +15° външна няма как да не работи on/off който и да е климатик.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    3
    #263

    Отговор: MSZ-AP

    Благодаря за изчерпателния отговор. Аз имам опит с Fujitsu General ASHG12KMTA, и той въпреки че се води инверторен, при достигане на зададената температура - спира напълно вътрешното тяло, т.е. не се усеща въздушно течение от вътрешното тяло. Моля, хората с опит с АР50, да споделят какво е положението на АР50 в това отношение - спира ли напълно, ако не спира, как се усеща вентилирането, колко време продължава?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #264

    MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от kamala Виж публикацията
    Благодаря за изчерпателния отговор. Аз имам опит с Fujitsu General ASHG12KMTA, и той въпреки че се води инверторен, при достигане на зададената температура - спира напълно вътрешното тяло, т.е. не се усеща въздушно течение от вътрешното тяло. Моля, хората с опит с АР50, да споделят какво е положението на АР50 в това отношение - спира ли напълно, ако не спира, как се усеща вентилирането, колко време продължава?
    Честно казано, при Фуджицу е по-вероятно да усетиш хладен полъх, защото не си вдига клапата, когато изключва. При МЕ няма такава опасност. Няма да имате хладен полъх при AP.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #265

    Отговор: MSZ-AP

    При МЕ AP Не се усеща хладна струя понеже вдига клапите при ОФФ

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #266

    Отговор: MSZ-AP

    Едно и също вътрешно тяло при Ме 25/35/50 (което не е изключение ,при КГТА 7,9,12,14 са еднакви вътре вън и компресори еднакви ).... при Ме 60 вече е нормално тяло голямо макар че ако ще е 60 по добре като данни МХИ SRK / SRC 63 ZR-W страхотна клима ....за парите си не виждам по добра на пазара !
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #267

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от bary Виж публикацията
    при КГТА 7,9,12,14 са еднакви вътре вън и компресори еднакви )...
    Разлики вътрешни, външни, компресори.
    mimojef одобрява това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #268

    Отговор: MSZ-AP

    Цитат Първоначално публикувано от bary Виж публикацията
    Едно и също вътрешно тяло при Ме 25/35/50 (което не е изключение ,при КГТА 7,9,12,14 са еднакви вътре вън и компресори еднакви ).... при Ме 60 вече е нормално тяло голямо макар че ако ще е 60 по добре като данни ...
    Извън темата.
    Ей така като почне някой да се изказва неподготвен...евала...типична черта на много субекти...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    15
    #269

    Отговор: MSZ-AP

    При МЕ 25/35/50 вътрешното тяло е еднакво като размери ,дебитите се различават .При КГТА 7,9,12,14 според тази спецс.която чета са с еднакав компресор 900вата ,явно се разминават спецс ...не споря кгта 7,9,12,14 се са с еднакви размери вътре /вън ,само външните като кг са 30,31,32кг http://www.fujitsuklime.com/wf-doc/f...cal-manual.pdf

    - - - - - - - - - -

    При МЕ 25/35/50 вътрешното тяло е еднакво като размери ,дебитите се различават .При КГТА 7,9,12,14 според тази спецс.която чета са с еднакав компресор 900вата ,явно се разминават спецс ...не споря кгта 7,9,12,14 се са с еднакви размери вътре /вън ,само външните като кг са 30,31,32кg; http://www.fujitsuklime.com/wf-doc/f...cal-manual.pdf на 48стр. "като се изкаже някой неподготвен ..."

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    По тези спецс. 7,9,12 са с еднакъв комп.14 друг като кг.7.65 са еднакви .....бъркотия неква ....явно се различават данните в различни сайтове ,всичко друго е еднакво с тези данни който чета аз .Установява се опитно ще отворя и снимам като имам възможност .!
    Този пост е редактиран от bary; 01-04-22 в 12:02.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #270

    Отговор: MSZ-AP

    Разликите в топлообмениците са описани и в документа който си линкнал. Като сложим и разликата в компресора на 14-ската излиза, че хардуерно са еднакви само 7 и 9.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bary, rosswen и Vasil Vasilev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 25 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе