Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 376
Like Tree306Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #361

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Снощи в 22.00ч. изключих климатика в спалнята 36m3 която е с вътрешна изолация от гипсокартон с вата и включих конвектора на 20 градуса при външна температура 9 градуса.Тази сутрин в 07.00ч. изключих конвектора при външна температура 7 градуса и за тези 9 часа работа конвектора ми беше изгорил 2 киловата.Мен ме дразнят и събуждат шумовете от климатиците когато спя и затова вече всяка вечер когато си лягам ще изключвам климатика и във вече отоплената от него стая ще включвам конвектора. Така ще спя на пълна тишина.Сега ще измервам всяка вечер колко ще ми струва това удоволствие да спя на тишина като използвам конвектора по този начин. Ако има и други които се интересуват от този начин на употреба на конвектора в малки и добре топлоизолирани стаи и особенно спални нека да направят отделна тема, там ще публикувам редовно моите измервания колко киловата ми изгаря конвектора. Повече тук няма да пиша , защото тази тема е за Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    Този пост е редактиран от GLARYS; 15-03-21 в 13:11.
    mimojef, bobivg, jonny33 и 1 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #362

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Сега ще измервам всяка вечер колко ще ми струва това удоволствие да спя на тишина като използвам конвектора по този начин.
    Ако спиш на климатик каква му е консумацията при същите условия?

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #363

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Дори и 0Kw да е разхода на климатика, за 50-60лв. на отоплителен сезон си струва комфорта. 2Kw нощна са 27ст.
    bobivg и gerhar харесват това.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #364

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Изключвай те ги ама после като се счупи да не се сърдите на машините и сервизите. Пресен пример панасоник 2017 монтиран с повреда в компресора. Уж не го гасил ама тази зима решил да го спира като е на работа и преди месец когато захладня не тръгнал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #365

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ако се намали на 18° и ако не включи цяла нощ, то май пак същото като изключен да е. Или...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #366

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Ако има подгрев на компресора не му пречи да се изключва предполагам , той за това е сложен за лесен и безопасен старт при минусови температури . Но може и да греша за предназначението на подгрева , ако някой знае точно за какво е подгрева ако желае може да сподели .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #367

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Изключен 2,6W
    Off 4W
    Май няма подгрев.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #368

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Трябва да се включи сам около нулата и обикновено е 30-40 Вт.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #369

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Досега климатика в спалнята ми работеше 24 часа в денонощието като през деня му намалях градусите. От няколко дни включвам климатика в спалнята в 17.00ч. (за да стопли стаята до 19.00ч.когато жена ми се прибира от работа и си пусне нейните програми на телевизора там) и климатика го изключвам в 22.00ч. В 22.00ч включвам конвектора и го изключвам в 07.00ч. на другата сутрин и така спя на пълна тишина без шумове от дефрости и ОН/ОФФ които при мен са чести заради вътрешната изолация на спалнята ми. Следобяд в 17.00ч. когато включвам климатика температурите са високи и не мисля че като пускам климатика тогава нещо ще му стане.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #370

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Трябва да се включи сам около нулата и обикновено е 30-40 Вт.
    Това за МХИ ли е или за Панасоника по горе е, защото аз в сервизно на МХИ не съм прочел да я има тази екстра?

    А за Панасоника не вярвам това, че е бил изкл. дълго време да е довело до повредата.Когато се включи, климатика, не се ли самодиагностицира преди да тръгне, да измери ниска външна температура, да подгрее и тогава да развърти компресора.Много съмнителна ми се струва цялата тази история, че изключването е довело до разваляне.Ами, ако от енергото прекъснат захранването поради авария, за по-дълго време и маслото в картера изстине, нали пак ефекта ще е същия, не вярвам от Панасоник да не са предвидили такава ситуация.Няма да е проблема в спирането на климатика, мисля.
    Този пост е редактиран от Palev; 16-03-21 в 14:08.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #371

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Някои модели / марки пропускат влага до платките на външното тяло, когато не работят много дълго време и това причинява неволите. Моята етерея PKE на Панасоник не беше работила 9 месеца и повече, през което време имаше няколко силни бури с дъжд и градушка. 3 минути след запуск задейства ДТЗ и спря. След второто пускане загря външното (беше късно лято) и се оправи. Така че не е задължително проблемът да се явява само при отопление, макар че тогава конденза около изпарителя вън вреди повече.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #372

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    За панасоник, бюджетната серия са ми казвали, че имали някакъв конструктивен дефект, който позволявал да влезе вода/влага в платката на външно тяло и оттам....., та случая може да е подобен, ама от изключване да се развали компресора......

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #373

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++


    Според мен всичо е на късмет.
    GE-то от подписа ми от 2012 до ден днешен работи като "подгряваща група" основно при минусови температури. За толкова години му се е случвало сутрин да стартира при всякакви външни. Всяка сутрин нашите си го пускат за 2 часа докато си нагласят основното отопление. До преди година (преди да се пенсионират) сутрин 2 часа и след работа още 2. При по-високи плюсови му се е случвало и по цял ден да бачка. (ама рядко)
    Горкия не си помни монтажниците. Виждал ги е само веднъж при раждамето ааа.... при монтажа исках да кажа. Два пъти съм му мил питата с Меглио и толкова.
    Да чукна на дърво до сега винаги е тръгвал.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #374

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Старите МЕ-та са кучета. На баба ми също се пуска и спира при всякакви условия вече 7-ма година. Никакви проблеми няма машината. Нито са и се съсипали моторчетата от влизане он/офф, нито и цъка турбина, нито лагери и вият. Същото е и с моето МЕ, което кара 6-та година.

  18. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #375

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++

    Наминавам само да отбележа колко съм доволен от хевитата ми,освен че са комфортни и подсушаването след охлаждане е страхотна екстра.За няколко години нито един от тях не е замирисал или създал дискофорт,за разлика от тъпия панасоник който едва изкарва половин лято и така замирисва на спарено от него,че направо спирам да го ползвам.Писна ми всяка година да го разглобявам,нито йонизатора помага за нещо нито нищо.
    Jack Krauser, kantonaa1, rosswen и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 26 ПърваПърва ... 1523242526 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 25 ZGX-S или Mitsubishi Electric MSZ-GV251?
    От bgt123 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 06-06-23, 19:10
  2. HELP !!! Mitsubishi Heavy SRK20 ZJX-S или Mitsubishi MSZ GV222
    От Hary071 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 34
    Последно: 16-11-13, 13:13
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy или Fujitsu
    От valmon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 26-10-07, 15:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе