Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree7Одобрявам

Странен "феномен" с MHI SRK25ZMP-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #16

    Странен "феномен" с MHI SRK25ZMP-S

    Не съм съвсем съгласен, че работата он/офф е основната причина за мухлясването. Подкрепям мненията на [mention]SPSt [/mention] и [mention]justify [/mention] . Малкото Хеви работи он/офф в 14м2, като винаги е между 120-270W консумация. Много рядко изтича конденз от него. 3-то лято и няма никакви миризми и гъби. Рекордьор безапелационен. МЕ-то в спалнята ми също бачка он/офф, като работи основно в диапазона 200-350W. То също се вмирисва много трудно, въпреки че вече е брадясало и ще го чистя в края на лятото. Голямото Хеви пък се вмирисваше доста лесно до миналото лято. Винаги работи в диапазона 110-190W (колкото и топло да става, над 190W не съм го виждал на темперирано помещение). Почти не капва конденз през повечето време. Изключва много рядко. Всичките ми машини са на задание 25гр. Развъртат се повече само при първоначално пускане. Тази година пробвах с пускане на турбината, на висока степен за 20-40мин., след ползване на охлаждане. После си оставям и самопочистването. Резултатът до сега - чист климатик, който не се е вмирисал. Както по-нагоре бе споменато, машината трябяа да работи по-натоварена, за да е по-студен ТО, което води до голямо количество кондензат, който пък отмива голяма част от гъбите. Това са скромните ми наблюдения.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-08-20 в 17:22.
    SPSt одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #17

    Отговор: Странен "феномен" с MHI SRK25ZMP-S

    Огтавяйте си прозореца на 'V', хем се проветрява, хем климатика е по натоварен, повече конденз, няма on/off, .....

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #18

    Отговор: Странен "феномен" с MHI SRK25ZMP-S

    MHI са най-немухлясващите машини, с които съм имал допир. И климатиците с най-лошо регулиране на стайната температура. Даже се чудя, защо на дистанционните им няма цифри от 1 до 6, както на готварските печки, ами са нацвъкали температури?
    espace одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #19

    Странен "феномен" с MHI SRK25ZMP-S

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Огтавяйте си прозореца на 'V', хем се проветрява, хем климатика е по натоварен, повече конденз, няма on/off, .....
    Ами аз го правя и в двете спални, преди лягане. Ако захладнее повечко да влиза свеж, хладен въздух отвън. Иначе не влияе особено на работата, като се има на предвид, че вечер температурите падат и няма слънцегреене. А прозорците се падат в близост до вътрешните тела.
    П.п. Додо, при мен, поне при високия клас ZMX и ZSX не е така. Поддържат доста близка до зададената температура и в малкото, и в голямото помещение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Странен "аксесоар" към ME MSZ-GC35VA, който не е описан в книжката.
    От Creep във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 18
    Последно: 06-08-10, 19:24
  3. Отговори: 0
    Последно: 10-04-10, 13:09
  4. Fujitsu ASYB12LDC - "странен" шум от вътрешното тяло
    От bicubic във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 16-01-10, 17:36
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе