Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #1

    Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Здравейте колеги. Проблема от известно време е че при зададена примерно 22гр, климата не изключва. Проверих датчика за стайна температура (който си беше наред 10кОм )и го замених с нов такъв, въпреки че беше здрав. Новият е с по дълъг кабел, така, че да мога да го премествам на различни места около климатика , за да експериментирам с местоположението и да предизвикам спиране на климата при зададената температура. За момента не се получава, което ме навежда на мисълта, че не е там проблема. Климатика е напълно обслужен - фреон, почистване отвън и отвътре. Работи перфектно , като нов. Изходящата температура е 55-57гр. Та........дайте мнения и предложения за проблема. Предварително благодаря !
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Дефинирайте понятието "не изключва". Кое не изключва- компресора, турбината?

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #3

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    ....при зададена от дистанционното температура ,.... примерно 22гр климатика продължава да работи , без да изключи , дори при достигане на 26гр в стаята.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #4

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    При задание 20-18гр., изключва ли?
    А като стоплиш датчика с пръсти, изключва ли?
    Сигурен ли си, че трябва датчика да е 10к?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #5

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Когато стопля датчика с пръсти , климата изключва. Само , че не знам на колко изключва - предполагам над 26-27гр, тъй като топлината на човешкото тяло е над тия градуси. Сигурен съм в датчика, тъй като след като го свалих и измерих си беше около 10кОм при стайна температура около 25гр. Другия чисто нов датчик показа същите стойности като на оригиналния. Не съм пробвал при около 18гр дали изключва.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #6

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Щом климатика изключва след стопляне с ръка, за мен проблем е в сензора. Не съм запознат със стойностите на съпротивленията на моделите на MHI на 100 волта, но все ми се струва, че ще са еднакви с евро - моделите, на 230 волта, може и да греша.
    По-надолу качвам таблицата съпротивление при определена темп. при евро -моделите на МХИ.
    Пробвай още веднъж да измериш съпротивлението, като поставиш датчика в чаша с вода, с потопен термометър, за да игнорираш евентуална грешка.

    Мисля, че при 24-25 гр, трябва да ти показва 5 кОм.Смени го с такъв да видим дали няма да се оправят нещата.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #7

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Една възможна причина, без да има проблем е:
    В първият час непосредствено след включване на климатика, той гони +4 до +4,5гр. над заданието(при Национал и Фуджи, за Митсубиши не знам).
    Ако загубите не са големи, тавана и пода ще са с почти еднакви температури, т.е. 22+4гр. примерно.
    Като измине час се гони +2 до +2,5гр. над задание.
    Намалявай градусите с по един, изчакваш малко, докато спре.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #8

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Пробвай още веднъж да измериш съпротивлението, като поставиш датчика в чаша с вода, с потопен термометър, за да игнорираш евентуална грешка.

    Мисля, че при 24-25 гр, трябва да ти показва 5 кОм.........
    Съпротивлението на този климатик е 10кОм. Измерих отново оригиналния датчик на климатика , който показа 11,3кОм при 22гр. Сравних стойността му с чисто нов такъв , който ми показа 11,27кОм. Този който поставих преди няколко дни е също чисто нов със стойност 11,31кОм при 22гр.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #9

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Климатика е Митсубиши Електрик, не Beaver/MHI. Послушай zxc0 и намаляй градусите с по един с изчакване след това, за да се ориентираш.

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #10

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Цитат Първоначално публикувано от caby Виж публикацията
    Съпротивлението на този климатик е 10кОм. Измерих отново оригиналния датчик на климатика , който показа 11,3кОм при 22гр. Сравних стойността му с чисто нов такъв , който ми показа 11,27кОм. Този който поставих преди няколко дни е също чисто нов със стойност 11,31кОм при 22гр.
    Дай малко повече инфо, откога имаш климатика, кога е станал проблема, новия датчик, оригинален за климатика ли е или китайски?Тази температура 50+ градуса постоянно ли е, момента консумация мерена ли е?
    За да разбереш на колко градуса изключва, сложи го в вдна чаша с вода с един термометър с около 22-23 градуса и наливай топла вода докато изключи.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #11

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Климатика не е мой - аз го обслужвам. До сега не е правил такива номера, а лятото почти не се ползва за да го забележим. Новия датчик не е оригинален, но има същите показания като оригиналния (както описах подробно по горе) . Вчера смених отново датчика с друг със същите параметри , отново китайски. Взех от друг климатик такъв датчик и отново пробвах. ........... За сега без резултат.
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Тази температура 50+ градуса постоянно ли е, момента консумация мерена ли е?
    ..... не съм споменавал това никъде !

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    За да разбереш на колко градуса изключва, сложи го в вдна чаша с вода с един термометър с около 22-23 градуса и наливай топла вода докато изключи.
    Това ще е следващата стъпка, че почти станах член на семейството с тия проби които правя.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #12

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Цитат Първоначално публикувано от caby Виж публикацията
    Изходящата температура е 55-57гр. !
    кое точно имаш в предвид, че не си споменал, това или друго, че не разбрах?
    Друг такъв климатик няма ли под ръка да се вземе платката и да се закачи, да видим да не е в нея проблема?
    Този пост е редактиран от Palev; 28-02-22 в 21:12.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #13

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    Работи перфектно , като нов. Изходящата температура е 55-57гр. ......... Не съм мерил моментната консумация , тъй като не съм сметнал за необходимо ! Климатика си работи перфектно, както казах. За какво да меря консумацията? Проблема не е свързах с нея , а най вероятно с температурния датчик. Търся обяснение свързан с него, за да разбера защо не ми спира при достигане на зададената температура. Приемете, че климата е перфектно работеща, с изключение на споменатия проблем.
    При зададени 31гр на климатика (максимума) ,.... изходящата температура от 55-57гр е постоянна .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Друг такъв климатик няма ли под ръка да се вземе платката и да се закачи, да видим да не е в нея проблема?
    Така ще е най лесно ...... Но не съм мислил да търся, тъй като тия клими вече са рядкост. Все пак утре пробвам метода на колегата zxc0 ( Намалявам градусите с по един, изчаквам малко, докато спре )

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #14

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    А сигурен ли си в термометъра измерващ стайната?
    Използвай другият датчик като сравняваш съпротивлението/температура.
    Следенето на консумацията веднага дава отговор дали климатика гони темп. или не си дава зор и бачка на мин. без да има желание да изключи.
    Теоретични възможности:
    Корекция на сензора някак да е включена.
    Следене на темп. от ДУ, сложено на по-студено.
    Нестабилни и по-ниски 5V.
    Промяна на добавъчното съпротивление към маса дето е.
    Лоша връзка в буксата на датчика.
    Обикновено, но не е задължително около 2,5V са на датчика при 25гр.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2020
    Мнения
    25
    #15

    Отговор: Проблем с Mitsubishi MUZ-25TB

    В термометъра съм сигурен !
    Климатика със сигурност си гони температурата, защото след заданието веднага започва да помпи и да изкарва въпросните 45-48-50-52-55 и т.н градуси.
    Това с корекцията на сензора да е включена,........ не го разбрах нещо !
    Лошата връзка в буксата го изключвам - проверено !
    Ще проверя напрежението , както си описал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем Mitsubishi src25zs
    От sayomgplz във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-21, 00:39
  2. Проблем с Mitsubishi MSZ-R22TWY-W
    От ATM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 02-07-20, 23:23
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 17:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 09:21
  5. Проблем с климатик Mitsubishi
    От NeRoX във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 04-07-10, 19:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе