Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Въпросче за конвенционален NEO

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #1

    Въпросче за конвенционален NEO

    Здравейте колеги,
    Климатика ми (не е инвертор) като стигне зададената температура изключва само за 2 минути, след което сработва външното тяло и консумира все едно си работи, но без да топли, след още 1-2 мин сработва и вътрешното, но докато струята стане хубаво топла минат още 1-2-3 мин. Така на всеки 10-15минути.

    Въпросът ми е - има ли проблем (вредно ли е за климатика) да му задам по-висока температура, която не може да достигне и при положение, че съм си вкъщи на всеки 1 час примерно, ръчно го спирам за 10мин и после пак го включвам и след 1 час пак го спирам и т.н ???

    Благодаря за отговорите предварително !!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #2

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    След като достигне зададената тем.трябва да спре за около 3мин. това е за защита на компресора ,след като измине това време първо се включва външното тяло ,след 30 40сек и вътрешното . А за струята ,става мах.топла чак на около 2мин. Засега нямаш проблем ,още е топло и затова вкючва след 10-15мин като застуди ще започне да вкл.на 3мин.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #3

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Когато бях с неинвертор 12 LG, правилно оразмерен (17 кв стая без никва изолация, с пропускаща дървена дограма тогава) - в студа бях засякъл режим 5 минути работи, 3 не работи, дефроста отделно на 1-1.5 часа. Но май си пускаше вътрешния вентилатор само при достатъчно топла пита и не ме дразнеше.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #4

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Прав си за вътрешния вентилатор , а какво стана с това LG,защото до мен има едно на 14г и се чудя как работи още.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #5

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Ами LG-то е турско, юни 2003 произведено, LG KSH-126LLA0, 5 години беше у нас, сега септември след първа профилактика (чистене на питите и смазване на лагерите) отиде у брат ми - той го ползваше, преди да пуснат парното - топли като фурна, но и  леко си трака де, ама и племенничката не му прощава - само 27-28*С жега пуска! Яко се оказа. Аз си купих инвертор най-вече защото така и така правих основен ремонт в хола и така и така щеше да се демонтира и монтира (заради окачен таван и вкарване на тръбите в стената) и затова...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #6

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    OK, всичко добре, но никъде не видях отговор на въпроса ми:

    Въпросът ми е - има ли проблем (вредно ли е за климатика) да му задам по-висока температура, която не може да достигне и при положение, че съм си вкъщи на всеки 1 час примерно, ръчно го спирам за 10мин и после пак го включвам и след 1 час пак го спирам и т.н ???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #7

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Климатика ти работи перфектно , не е вредно, но не разбирам защо трябва да си играеш постоянно.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #8

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Според мен си си е вредно, независимо че не е инвертор - все пак автоматиката си е съобразена с всичко! Дебелите, умните глави с дръпнатите оченца, са го измислили.

    Ще работи малко по-форсирано, с по-редки спирания, а при 10-минутното изключване на ръка, което предлагаш - ако вън си е студено - така и така няма да размрази, дори влагата ще се уплътни хубавко в лед, компресора ще изстине повече от нужното, а и ти няма да го гледаш по часовник... Или ще сложиш таймер да натиска бутоните на дистанционното ON/OFF на кръгъл час деа пъти с интервал 10 минути?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #9

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    КОНВ. си работи постоянно на мах. но неразбирам защо трябва да вдига до 28 и да пада до 20гр.ще загуби комфорта.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #10

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    По-форсирано в смисъл с по-малки почивки и т.н. Комфорт бай Ганьо не гони, или поне е объркана идеята му!

    Трябва или да се пържи като във фурна или да седи с 10 пуловера и шушони, ама да знае, че е направил ИКОНОМИЯ! Средно няма май.

    Сори за офтопика!

    Както казах - на моя стария LG дето е у брат ми - виж по-горе - племенничката като думне 28 и става сауна за 0 време. Ама после от EVN са дали банкет сигурно в нейна чест...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #11

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Конв. не може да ти качи разхода ловече от 1.25кв на h. докато инвертора стига и до 2кв.да не забравяме. Говоря за 12ка.Мой приятел мина от конв. на инвертор каза, че топли по добре но нещо сметката от evn му набъбнала.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Да, градските легенди и митове. Сега ако му сложи 30* за 15 минути може и да вдигне 2 кВ, ама после кога мислиш отново ще работи в такъв режим? Това е пикова мощност и не може да продължава дълго.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    18
    #13

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Благодаря за мненията, колеги.

    Явно не съм обяснил ситуацията напълно, та виждам някакви изказвания за Бай Ганьо, за пуловери, шушони и комфорт.

    В помещението (45м3 - много добре изолирано, само една външна стена - 60см тухлена с външна изолация, PVC дограма със стъклопакет и външни PVC щори), когато не е отоплявано е да кажем 16градуса.
    Включвам климатика на 23градуса и той работи 1 час и ги достига.
    Изключва се само за 2 мин, след което външното тяло се включва. Минават още 2мин, докато тръгне и вътрешното. Минават и още 2-3мин, докато струята (вече е по-хладна) стане пак топла като преди (на практика 7минути не топли, но само 2мин не консумира, докато е изключено външното тяло).
    След което климатика работи 10мин и пак изключва за 2 мин, след като включи пак 10мин работи и 2 почива.

    Какво имаме на практика за (2часа и 15мин) примерно:
    1час топли / 7мин НЕ топли
    10мин топли / 7мин НЕ топли
    10мин топли / 7мин НЕ топли
    10мин топли / 7мин НЕ топли
    10мин топли / 7мин НЕ топли

    1час40мин ТОПЛИ / 35мин НЕ ТОПЛИ, а в същото време:
    2часа5мин КОНСУМИРА / 10мин НЕ КОНСУМИРА


    Какво си мисля аз:

    Ако за същите 2часа и 15мин разгледани по-горе аз го включа за 1час, изключа за 15мин и пак включа за 1час, ще имам:

    2часа ТОПЛИ / 15мин НЕ ТОПЛИ
    2часа КОНСУМИРА / 15мин НЕ КОНСУМИРА

    Нищо не ми пречи да натисна дистанционното 2пъти повече, като съм на компа примерно, когато не съм - нека си работи автоматиката.

    Та въпроса нека се трансформира така:

    Кои цикли са по-вредни за климатика:
    - 10мин работа/2мин почивка, пак 10мин работа/2мин почивка и т.н
    или
    - 1час работа 15мин почивка, пак 1час работа 15мин почивка и т.н ???




  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #14

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Вредно е да стоиш и да му броиш минутите-работи,не работи,работи,не работи.Нали знаеш че най-малко консумира изключения климатик.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    111
    #15

    Re: Въпросче за конвенционален (неинвертор):

    Най-много един компресор се товари при първоначалния старт докато развъти. Апеража му скача 7-8пъти и повече .Така, че сам си прави изводи>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за конвенционален..
    От stirex4 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-13, 14:20
  2. Проблем с FUJI 9 UA конвенционален
    От dobrinov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 12-05-11, 23:30
  3. Инвертор или конвенционален?
    От valdess във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 10-07-09, 15:35
  4. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 16:22
  5. Помощ за конвенционален телефон
    От FearMe във форум Поддръжка
    Отговори: 19
    Последно: 03-02-08, 11:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе