Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    2
    #16

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    искьм да се запазная с IMonev ,да си поговорим за климатици.Nippon ASW H14A4 / EW има качество много нат цената си.Черпи 1,01 а топли 4,04,такива климатици преди една година струваха по 1100лева.Nippon ASW H14A4 / EW и Midia MSG-12HRN2 са най добрити за цената си.Следват Дайкин и Митсобиши а това е най доброто в света.Всички междо тях се губи смисьл.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #17

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    Моделът Midea MSG-12HRN2 се води compact, на фреон R407c, има ефективност на охлаждане EER-2.6 и на отопление СОР-2.9, на охлаждане енергиен клас Е

    NIPPON ASW H14A4 / EW, външното му тяло е още по-компактно дори и от горният модел compact, на фреон R410a, има ефективност на охлаждане EER-2.51 и на отопление СОР-3.08, на охлаждане енергиен клас Е

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #18

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Моделът Midea MSG-12HRN2 се води compact, на фреон R407c, има ефективност на охлаждане EER-2.6 и на отопление СОР-2.9, на охлаждане енергиен клас Е

    NIPPON ASW H14A4 / EW, външното му тяло е още по-компактно дори и от горният модел compact, на фреон R410a, има ефективност на охлаждане EER-2.51 и на отопление СОР-3.08, на охлаждане енергиен клас Е
    Вален,MSG 12та си е нормална и работи добре (макар да е с тоя компот 407,имаше с тези означения и на 22),но и с завишена консумация,друг е въпросът дали и се скъсява "живота".От 9ките има орязан модел с малко външно тяло,който и на +10 не си вдига налягането и става само за вентилатор,650гр 407-кво говори това.Бях питал Велев,оказа се прав-при -6гр.15 бара,на входа 24,на изхода 42 гр.(не премерих ампеража) и чакаш един час да ги вдигне.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #19

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    Цитат Първоначално публикувано от shibumi
    Черпи 1,01 а топли 4,04
    И това кой го е проверил? Да не би Eurovent да са започнали да сертифицират Nippon, или пък може би JARN? Китаецът всичко може да си напише като няма кой да му го провери, а още по-малко да му търси отговорност.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #20

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    Цитат Първоначално публикувано от shibumi
    искьм да се запазная с IMonev ,да си поговорим за климатици.Nippon ASW H14A4 / EW има качество много нат цената си.Черпи 1,01 а топли 4,04,такива климатици преди една година струваха по 1100лева.Nippon ASW H14A4 / EW и Midia MSG-12HRN2 са най добрити за цената си.Следват Дайкин и Митсобиши а това е най доброто в света.Всички междо тях се губи смисьл.
    Свършеха ли жените, че да говорим за неща които не разбираме? Давай щом си рекъл.

    Приемаме цифрите които си изнесал за даденост, защото ти ще се ползваш от тях, а е важно човек да вярва в нещата които прави. Влияе благотворно на самочувствието и няколко други ментални параметри, важни за начина по който се възприемаме и по който общуваме със себеподобните.
    Човече радвай се!!! Та ти имаш машина 12-ка(14-ка???) с COP=4. На пръсти се броят моделите за европейския пазар с тази мощност и този СОР. Да не говорим, че те са все от средния или високия клас на дадената марка и цените им са над 1500 лв. А за ниския клас климатици на дадена марка направо е невиждано. Определено си направил чудесна сделка за която лекичко ти завиждам.
    Даже се замислям следващия климатик който ще купувам дали да не носи гордото име ЯПОНИЯ (NIPPON). Хммм...В главата ми изплува спомена за една Нипонка конвенционалка в един хотел. Хубава пролет с температура 15-20*. Включих я да я изпробвам за да имам вариант за топлене на малкия, ако застуди през ноща.
    На десетата минута още се чудеше какво точно искам от нея, а на петнайстата започна да полъхва топъл въздух и ме успокои че ще свършим работата ако се наложи. Също чудесна машинка с чудесни показатели на хартия и е само за хора които имат усет за добрите неща с още по-добра цена.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #21

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    М,даааа, започвам да се замислям, дали да не сменя двамата ТОШО-вци, защото излиза, че се губи смисъла от тях.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5
    #22

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    аз имам 6 нипона 3 във бургас и 3 на село като 3 те са 12 а останалите 3 са 14 ки моделите са много добри за тези пари няма зима няма лято работят перфектно закупих ги от ЕКСПЕРТ КЛИМА БУРГАС доидоха момчетата сваршиха си работата и сам много доволен.12те станаха на по 5 години и без никакав проблем си работят сега мисля пак да им се обадя че имам нужда от 2 колони и мисля пак към тях да се обарна защото съм много доволен от качеството и профисионализма на тази фирма.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    9
    #23

    Re:Nippon ASW H14A4 / EW - съществува ли такъв модел?

    ASW H14 A4 EW няма външен датчик - най вероятно размразяването е по време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Има ли такъв модел F28MTEV PLASMA STREAMER ???
    От logimaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 15
    Последно: 19-11-12, 23:36
  2. Има ли такъв модел: SHARP-AY/AE-XP-12JK ?
    От sombrero във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 11
    Последно: 31-05-11, 20:52
  3. Daikin ATXS25DAVMB - има ли такъв модел?
    От kristi77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 4
    Последно: 22-08-08, 11:46
  4. Съществува ли качествен rip на Епизод2?
    От rozovata pantera във форум Общ - софтуер
    Отговори: 16
    Последно: 04-07-02, 13:37
  5. Съществува ли такова устройство...
    От Stealth във форум Мрежи
    Отговори: 2
    Последно: 21-06-02, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе