Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By AC_From_Hell

Nippon ASW-H12A4/HSLR

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #1

    Nippon ASW-H12A4/HSLR

    Здравейте,

    Имаме въпросния климатик от края 2008-ма и съм страшно доволен от него, но когато потърся някаква информация в нета няма почти нищо? Причината да търся е, че мотора започна да бръмчи страшно много (в ниските обороти бръмчи, но във високите почти не се чува може би заради звука от въздушния поток.) и има вибрации по тялото и ми се иска да знам какъв е мотора за да купя/намеря лагери за него понеже точно сега немога сам да смъкна тялото.

    това е тялото

    RSCN0505.jpg


    това дистанционното
    DSCN0508.jpg

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Nippon ASW-H12A4/HSLR

    чети тук или извикай някой майстор да се справи с проблема https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D1...tml#post716842

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #3

    Отговор: Nippon ASW-H12A4/HSLR

    Това е от фабриката AUX, да го имаш като информация.

    Разглоби го да видиш какъв модел е мотора и е твърде вероятно да може да се намери нов такъв и то на нормална цена.
    mirandi одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: Nippon ASW-H12A4/HSLR

    От месец май 2008 г и аз имам същия климатик. Ако проблема за който говориш е свързан с въртенето на турбината за въздух, значи имам абсолютно същия проблем - притракване при развъртане, със стабилизиране при работа на високи обороти, цялото това с някакви резонанси на пластмасата. Уточнявам че говоря за вътрешното тяло, защото по начина който си написал, леко се обърквам дали говорим за едно и също нещо. Иначе с оглед на оскъдната информация в нета, да споделя и аз лични впечатления - климатикът е здрава машина. справя се добре и при температури около и под -10 градуса. Не е особено икономичен - при включване ползва 2000 вата и след определено време стабилизира на 1400 вата. За 7 години е с 1 профилактика и един сменен датчик на вътрешното тяло (добре че беше той за да направим профилактиката).
    Моля като отстраниш проблема да споделиш опита!

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #5

    Отговор: Nippon ASW-H12A4/HSLR

    Явно е време за профилактика ама ето такава https://www.youtube.com/watch?v=TrCH...yer_detailpage не такава https://www.youtube.com/watch?v=ggri...yer_detailpage
    Същия случаи в събота с един кериар турбината беше като валяк след измиването заспа.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Nippon ASW-H12A4/HSLR

    Най-сетне дойде време да отворя климатика преди няколко дни, голям зор но го отворих. Въртя го на ръка и има доста инерция, като се заслушам, много леко се долавя стържещ звук но само това. Това е мотора: YYK19-4 и доста елементарен отвътре.

    IMG_20150901_151144.jpg IMG_20150901_151207.jpg IMG_20150901_151259.jpg

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Nippon KFR-14 DC грешка Е5...?
    От helix във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 13
    Последно: 10-10-16, 19:45
  2. проблем с NIPPON ASF -H48 A5
    От frick във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 23-10-13, 21:05
  3. Климатик HYUNDAI asw-h12a4
    От batalski във форум Други марки климатици
    Отговори: 24
    Последно: 20-01-13, 22:38
  4. GPS NIPPON NP350
    От tzvetina във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 15-11-09, 11:16
  5. GSM H69 и GPS Nippon NP 350
    От kris11 във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-09, 09:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе