Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree3Одобрявам
  • 1 Post By extory
  • 1 Post By SPSt
  • 1 Post By Stoil

Neo ACS-HH12LIH Р22 енергийна ефективност

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #1

    Neo ACS-HH12LIH Р22 енергийна ефективност

    Здравейте,
    Отоплявам с въпросния климатик стая 15м2 с южно изложение. Справя се перфектно, но е стар модел и нямам никаква информация за COP. Заслужава ли си да го сменя за нещо по-икономично?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Мнения
    37
    #2

    Отговор: Neo ACS-HH12LIH Р22 енергийна ефективност

    Щом се справя перфектно, не го пипай....и без това е без пари(300-400 лева си го купил).....радвай му се докато умре и тогава ще говорим.Ако само икономията ще ти е в плюс .не, не си заслужава да набиеш едни 1000-1500 лева в нов ,ще ти спести едни 20-30 лева на месец в зимните месеци и ще го избиваш 10 години
    По-добър е от конвектор като СОР
    Този пост е редактиран от extory; 18-02-18 в 20:53.
    Stankov85 одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3

    Отговор: Neo ACS-HH12LIH Р22 енергийна ефективност

    Преди 2 години имах дилема със същия климатик, но при мен топлеше 21-22m2 и се справяше отлично. Сметката за ток не ме е притеснявала. Замислих се за смяна, защото беше станал по-шумен, особено при много ниски температури. Може би беше нормално, имайки в предвид, че беше на 11г. и освен външен тръбен датчик, друго по него не беше сменяно, в т.ч. и лагерите. Не мога да Ви кажа какво да направите, но ще Ви кажа какво направих аз и дано това по някакъв начин да помогне.
    Реших, че е време след 11г. вярна служба да му олекотя живота. На негово място сложих японска Тошиба втора употреба, а Нео-то след добра профилактика /смяна на лагери на външен и вътрешен вентилатор, измиване на топлообменници и турбина, боядисване на външно и вътрешно тяло/, го монтирах в кухнята-около 10-11m2 и сега там си работи идеално и живее втори живот. Между двата климатика и дума не може да става за сравнение и като сметка и като комфорт, но е въпрос на приоритет и личен избор. Ако компресорът е като на моя-Тошиба, след добра профилактика, може да Ви служи още дълго време. Но щом е изкарал толкова време, сигурно компресора е Тошиба. Изхождам от факта, че изхвърлих 2 други Нео-та с един и същ дефект на китайския компресор. Единият дори беше същия модел, но 9-ка.
    Дали да го смените, ще си решите сам, но първо добре си направете сметката.
    Поздрави!
    toto4ev одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    29
    #4

    Отговор: Neo ACS-HH12LIH Р22 енергийна ефективност

    Благодаря! Ще го оставя да си работи тогава. Компресора мисля е Samsung. Работи сравнително тихо. Единствено ме притесняваше , че е произведен 2004 година.
    Stankov85 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кредит енергийна ефективност - как стоят нещата?
    От boiski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 292
    Последно: 06-11-17, 23:11
  2. Кредит енергийна ефективност от техномаркет
    От dinko69 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 53
    Последно: 24-10-12, 19:34
  3. Климатици по програма Енергийна ефективност
    От ivo75 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 44
    Последно: 31-10-11, 19:05
  4. Samsung AQV12MSA с кредит енергийна ефективност?
    От rumo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-07, 17:04
  5. Отговори: 8
    Последно: 06-11-05, 18:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе