Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Качество на обслужване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #1

    Качество на обслужване при климатиците

    "Жалко че в момента нямам малко повече свободно време да ви напиша малко за Еко Клима и прословутият им сервиз... Как на монтирани 2 клими осака им се счупват перките за 2 дена и на 2-та и после по телефона ти обясняват че ти си пъхал некво желязо и си ги счупил сам и затова не ти важи гаранцията.... или за друг климатик осака монтиран преди 1 месец и никога не е работил...но сега нямали време да дойдат...( добре е поне че човека не си го е платил целия ) - те може и заради това да не идват . Та как ви се струва? " - това нещо го писах преди месец в друга тема, ама смятам че мястото на мнението е тука...
    П.С. На човека със счупените перки му е казано по телефона да си купи 2 газови печки и да се топли с тях докато дойдат частите на осаката

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #2

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Ами още малко ще им бъде на търговците... шест месеца ще ги изтърпим, после влиза новият закон:
    http://www.paragraf22.com/pravo/zako.../118853.html*

    Чл. 113. (1) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба трябва да се извърши в рамките на един месец, считано от предявяването на рекламацията от потребителя.
    (2) След изтичането на срока по ал. 1 потребителят има право да развали договора и да му бъде възстановена заплатената сума или да иска намаляване на цената на потребителската стока съгласно чл. 114.
    (3) Привеждането на потребителската стока в съответствие с договора за продажба е безплатно за потребителя. Той не дължи разходи за експедиране на потребителската стока или за материали и труд, свързани с ремонта й, и не трябва да понася значителни неудобства.
    (4) Потребителят може да иска и обезщетение за претърпените вследствие на несъответствието вреди.
    Чл. 114. (1) При несъответствие на потребителската стока с договора за продажба и когато потребителят не е удовлетворен от решаването на рекламацията по чл. 113, той има право на избор между една от следните възможности:
    1. разваляне на договора и възстановяване на заплатената от него сума;
    2. намаляване на цената.
    (2) Потребителят не може да претендира за възстановяване на заплатената сума или за намаляване цената на стоката, когато търговецът се съгласи да бъде извършена замяна на потребителската стока с нова или да се поправи стоката в рамките на един месец от предявяване на рекламацията от потребителя.
    (3) Потребителят не може да претендира за разваляне на договора, ако несъответствието на потребителската стока с договора е незначително.*
    Един месец, уважаеми съфорумци, и след този месец нека от Осака да обясняват, че трябвало да мине половин година, за да може Чанг Ху Мун от село Ту Пак Щрак да произведе въпросната бобина и съответно да ви я подменят.
    Ще обясняват че една бобина се произвеждала и пристигала от Китай поне пет-шест месеца, през които вместо да им ползвате климатика ще си ползвате газовите печки, ама в съда...* *:knuppel2:

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #3

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Лошо е това че фирмата дето е упоменавате е Еко клима! От там си го купих! ми направо да ходя за газова печка ! А и Alexi е прав , ако имах бебе в момента ? Ебати държавата !А тия сладури от сервиза на упоменатат фирма ако така работят със всички не знам? Някой по нетърпелив човек може да ги затвори в мъзето си и да ги пусне чак пролетта ! Дреме им на тях! Нали в къщи си нямат ОСАКА!

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Panzer
    Всички знаем колко е студено навън :Super:. Много от нас са си купили по евтини климатици като Osaka . ......
    Та до тук съм с "евтините" марки , КАКВОТО ОБСЛУЖВАНЕТО ТАКАВА И МАРКАТА!
    * *
    Твоята одисея е много поучителна....Запитвам се доколко фирмите за климатици (не само Осака) реагират на евентуална повреда....Дали извора, който правиш "КАКВОТО ОБСЛУЖВАНЕТО ТАКАВА И МАРКАТА!" е верен? Лично аз се съмнявам- не виждам логиката сервиза на К&К (продават Осака, продават Митсубиши- с две думи продават и съответно поддържат всичко) да реагират различно за различните марки....Не мисля, че им дреме кой се е набутал с 500лв и кой с 2500- нали вече се е набутал...Аз нямам лични впечатления от сервизното обслужване- давам К&К като пример като сервиз, поддържащ широка гама климатици. Ще ми се хора, които имат (или са имали) нещастието да им се повреди климатика, да споделят до колко коректно и в какви срокове са реагирали техните сервизи. Разчитам на лични и безпристрастни описния, а не на рекламни постове!

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Позволих си да си копирам мнението от другата тема защото мисля че мястото му е тук.Моля в другата тема ако прецените да се изтрие.


    Здравейте,моят Sumec (компресор Хитачи) държи сега вътре в стаята 24 градуса.Трудно му е обаче и аз го усещам че изключва по-рядко ама все пак навън е минус 10.Искам да изкажа възмущението си от фирма Техноклима които подържат климатика на работата(Midea invertor).От 23 декември сме ги завикали за задължителната профилактика на климата и все викат утре,по-късно и прочие глупости.След скандал от мен на 8-ми януари(???),се оказа че няма управител или шеф на който да се оплача.Навиках се на една телефонистка която прати двама души.Не съм присъствал друг път на профилактика и незнам в какво точно се състои.Двамата дойдоха с ръце в джобовете и ме помолиха да измия филтрите.След като го направих написаха че температурата на вътрешното тяло(изходящата на въздуха де) е 55 градуса без даже да я премерят.Взеха 40лева и си тръгнаха,е...ти профилактиката и ако е така бих могъл и аз да си я правя.Иначе от Мидеята на работата не съм много доволен,топли ама отвреме навреме киха,кюфка и т.н.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: Качество на обслужване на климатици

    @Panzer

    Ами тормози ги всеки ден по телефона!!!
    Иначе наистина времето за ремонт е до един месец - те все още са в нормите! Но точно по това се познават добрите фирми :coolsmiley:
    Не ми се коментират сроковете на сервизите и на К&К, но от думите ти оставам с впечатление, че във вашия град са точни...
    И още нещо - климатика ти въобще не е евтин...

    Апропо - звънни и в офиса в Бургас - знам случаи, в които след това се оправят нещата!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #7

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Днес им е последния ден за отреагиране , след това ще видим как една фирма си плюе върху постигнатото!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #8

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Ами защото като купувате от по големите фирми е така ако търсите по малки фирми те са заинтересувани да сте доволни защтото после нямат клиенти а при големите ако се откаже един друг се забива при тях.
    Аз например немога да си позволя този лукс и до седмица гледам да отстраня проблемите.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #9

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Ами защото като купувате от по големите фирми е така ако търсите по малки фирми те са заинтересувани да сте доволни защтото после нямат клиенти а при големите ако се откаже един друг се забива при тях.
    Аз например немога да си позволя този лукс и до седмица гледам да отстраня проблемите.
    Защото: 1. Цените в малките фирми са поне с 10% по-високи
    2. Монтажа също е по- скъп
    3. За малките фирми е по-неизгодно да държат резервни части на склад- като поддържат 3 климатика, какви резервни части..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #10

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Защото: 1. Цените в малките фирми са поне с 10% по-високи
    2. Монтажа също е по- скъп
    3. За малките фирми е по-неизгодно да държат резервни части на склад- като поддържат 3 климатика, какви резервни части..
    Напълно съм съгласен с теб. Аз самия бачкам в малка фирма и нямяме резервни части в наличност. Звъниш на вносителя и чакаш да ти я пратят.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #11

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от TexHuk
    Напълно съм съгласен с теб. Аз самия бачкам в малка фирма и нямяме резервни части в наличност. Звъниш на вносителя и чакаш да ти я пратят.
    Абе като чета из форума какво става ако ти се строши климатика- май никой не държи резервни части (нито малки нито големи фирми). Не съм чел нещо такова: "Счупи ми се климатика, ама пичовете от сервиза дойдоха след два часа, смениха му някакви чарколаци, изтестваха го, извиниха се (климатика е гаранционен) и си заминаха поживо поздраво...". Това как ви звучи?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #12

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Абе като чета из форума какво става ако ти се строши климатика- май никой не държи резервни части (нито малки нито големи фирми). Не съм чел нещо такова: "Счупи ми се климатика, ама пичовете от сервиза дойдоха след два часа, смениха му някакви чарколаци, изтестваха го, извиниха се (климатика е гаранционен) и си заминаха поживо поздраво...".* Това как ви звучи?*
    Ами това е така защото фирмите за които говориш са просто вносители на климатици. Призводителите нямат сметка да имат склад и сервиз в държави където продажбите са смешни.

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Според мен има няколко причини да е такова положението със сервиза и резервните части:
    1. Масово климатиците навлязоха в бита през последните 5-6 години. Фирмите се ориентираха към внос, продажби и монтажи като сервиза остана на заден план.
    2. Все още няма натрупана достатъчна статистика за най-често дефектиращите елементи и това затруднява сервизите при доставка на части.
    3. Липсата на все още достатъчен брой специализирани сервизи за ремонт на климатици и на добре обучени кадри. Много фирми се опитват да са едновременно вносители, търговци, монтажници, гаранционен и следгаранционен сервиз без да имат достатъчно потенциал за това.
    4. Голямото разнообразие на доставяните климатизи - нови и "втора ръка" и от там липсата на части и документация за поддръжката им.
    Проблемите според мен ще се решат едва когато монтажа и сервиза се развият като достатъчно мощен самостоятелен бизнес.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #14

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Аз не желая да споря но цените дори са по ниски при нас отколкото в големите фирми дето си прецакан отскъде. Та нали и аз съм потребител на други стоки и услуги и знам как са ме цакали в големите фирми затова никога не купувам от такива фирми мога да дам много примери с мой преживявания относно гаранциони стоки.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #15

    Re: Качество на обслужване на климатици


    Цитат Първоначално публикувано от airclima
    Аз не желая да споря но цените дори са по ниски при нас отколкото в големите фирми дето си прецакан отскъде. Та нали и аз съм потребител на други стоки и услуги и знам как са ме цакали в големите фирми затова никога не купувам от такива фирми мога да дам много примери с мой преживявания относно гаранциони стоки.
    Моя опит е по- различен: купих климатика от голема верига за около 400лв (не си спомням точно). Интересно ми беше, че съшата машина в магазина на директния вносител (пишеше го на кашоните, така че грешка няма)струваше по-скъпо. А в малките фирмички- цената беше от 460лв нагоре...Явно големите вериги имат някаква отстъпка, защото въртят оборот- за това продават и по- евтино. Или с две думи връщат си парите+ печалбата по-бързо...За какви запаси от резервни части говорим- тези части може да не потрябват с години...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблеми със сервизното обслужване
    От ivanovagm във форум Черен списък
    Отговори: 43
    Последно: 24-06-18, 07:25
  2. Гаранционно и извънгаранционно обслужване при климатиците
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-12, 21:04
  3. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 22:37
  4. Обслужване на мастиленоструен принтер
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-09, 21:50
  5. За гарнционното обслужване на фирма D&G
    От baco във форум Коментирай новина
    Отговори: 23
    Последно: 15-07-02, 19:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе