Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29

Качество на обслужване при климатиците

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #16

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Според мен има няколко причини да е такова положението със сервиза и резервните части:
    1. Масово климатиците навлязоха в бита през последните 5-6 години. Фирмите се ориентираха към внос, продажби и монтажи като сервиза остана на заден план.
    2. Все още няма натрупана достатъчна статистика за най-често дефектиращите елементи и това затруднява сервизите при доставка на части.
    3. Липсата на все още достатъчен брой специализирани сервизи за ремонт на климатици и на добре обучени кадри. Много фирми се опитват да са едновременно вносители, търговци, монтажници, гаранционен и следгаранционен сервиз без да имат достатъчно потенциал за това.
    4. Голямото разнообразие на доставяните климатизи - нови и "втора ръка" и от там липсата на части и документация за поддръжката им.
    Проблемите според мен ще се решат едва когато монтажа и сервиза се развият като достатъчно мощен самостоятелен бизнес.
    Как да има статистика когато има хиляди модели.Много от тях със специфични решения и то кое от кое по-безумни.
    Примера с пералнята с блутут.Добра идея в помощ на незрящи хора,ама познай кога ще се сетя да потърся повреда на пералня там особено ако блутута при повреда блокира програмата.
    А ако ви кажа че има пералня която говори ще ми се смеете.Да ама има
    Върви търси при повреда що не ти говори пералнята.
    Сервиз мануали ли.Тия се пазят по-добре и от банкова тайна.Прекарал съм в търсене по интернет не просто месеци,а години
    На запитванията в официалните сайтове ти отговарят -- Ние платките ги сменяме,а не ремонтираме и цените като на половин изделие
    Как да стане мощен бизнес сервиза при ситуацията в България,когато виждаш клиента си че не може да си позволи качествена храна.Как да вземеш пари от такива хора,а те са много.От друга страна държавата прави всичко възможно да съсипе малкия бизнес
    Как при тия фактори качествените специалисти да останат в България

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #17

    Re: Качество на обслужване на климатици

    @Panzer
    Купил си си най-евтиния боклук, как искаш всичко да ти е вред.....Няма такъв филм като евтино и хубаво. И неси мисли, че боклуците на Нео и Елит са по-добре. Просто са по-малко разпространени и по-рядко се чуват недъзите им. Ако си беше дам парите за нещо стойностно да се оплакваш пък то.....


    P.S. И аз съм с Осака от 2 месеца и стискам палци....кво да се прави, проверих пазара, видях ги че са боклуци ама като нямам $$ за по-хубав купувам и стискам палци дане се развали.....

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #18

    Re: Качество на обслужване на климатици

    @MetalMilitia
    Гледам, че едни съседи се топлят с Елит 12ка - явно е възможно...
    Колкото до Panzer - не са малко парите, които е дал, като за конвенционална 18ка!!!
    Преди 2,5г. за т.нар. нискотемпературна Osaka17JV платихме 880, ако не се лъжа
    Гледам, че корави излязоха JVтата, макар че COP-а им не е много висок...което пък ме подсеща за непостоянното качество на родните марки...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #19

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Как да има статистика когато има хиляди модели.Много от тях със специфични решения и то кое от кое по-безумни.
    ....
    Сервиз мануали ли.Тия се пазят по-добре и от банкова тайна.Прекарал съм в търсене по интернет не просто месеци,а години
    На запитванията в официалните сайтове ти отговарят -- Ние платките ги сменяме,а не ремонтираме и цените като на половин изделие
    Как да стане мощен бизнес сервиза при ситуацията в България,когато виждаш клиента си че не може да си позволи качествена храна.Как да вземеш пари от такива хора,а те са много.От друга страна държавата прави всичко възможно да съсипе малкия бизнес
    Как при тия фактори качествените специалисти да останат в България
    Толкова ли е сложно да се свали схемата на климатик? Предполагам, че има някакво тъпо процесорче* и памат, където е записана програмка за управлението....Това е правено- ровил си из интернет и си намирал флаш-ове за какво ли не...На бас, че си го правил за спорта- разбираш от климатици, разбираш и от електроника...Само, че това си е доста работа, ако се прави за всички марки и модели климаци* И така стигаме до идеята за специализирани сервизи (няма що- открих топлата вода..).

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    28
    #20

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Сервиз мануали ли.Тия се пазят по-добре и от банкова тайна.Прекарал съм в търсене по интернет не просто месеци,а години
    Аз имам на някой марки климатици

    нотърся да си увелича колекцията ако изявяваш желание дай да обменим "Сервизни мануали"

    PS Чакам да ми донесът другата седмица документации за midea и LG

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #21

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @MetalMilitia
    Гледам, че едни съседи се топлят с Елит 12ка - явно е възможно...
    Колкото до Panzer - не са малко парите, които е дал, като за конвенционална 18ка!!!
    Преди 2,5г. за т.нар. нискотемпературна Osaka17JV платихме 880, ако не се лъжа
    Гледам, че корави излязоха JVтата, макар че COP-а им не е много висок...което пък ме подсеща за непостоянното качество на родните марки...
    Абсолютно е възможно. Тази седмица при най-долемите студове само с него се топля. Вече една седмица работи денонощно, даже за 5 минути сенъм го гасил. Да видим докога
    Иначе беше 520лв преди 2 месеца. 9-ка.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #22

    Re: Качество на обслужване на климатици

    По темата! Ами примерно имах печка духалка от Ровента и на 3 - месец се повреди както работе вентилатора й падна. ПРез това време спюх но шумът ме събуди. Нося веднага кочината в сервиза на "Сервиз България" които сервизират и Gorenjie и там ми казват да мина след седмица. Викам си добре , отивам и там някакъм образ ми заявява че пеката ми е падала и вътле корпуса и е счупен и нямат такъв на склад. Трябвало да чакам. Викам първо че не съм я изпусскали и го питах как е стигнал до съвършеното си заключение след като печката при предаването си беше без една драскотина или ужулване , но тоя ми каза че сигурно съм я изпускал и го лъжа. Казах му да си помисли пак и че ще мина скоро пак. Минах след 2 седмици, никакъв резултат. След 4 месеца отидох и им казаха че още нямало корпус, вдигнах им скандал и им казах че заминавам и след като се върна ще си взема печката , надявам се готова , те казаха че ще се обадят. След месец пак се сетих за печката. Отивам , а ония викат е айде де от един месец е готова ! Лелелелелеее! Викам е как да разбера аз ? Ами ние ви звъняхме ? Казвам им а аз как да не съм разбрал ? Абе нахоках ги без цинизми и с итръгнах. В къщи забелязах следното. На гаранцията пишее че този път по изключение ми я поправят , защото съм я бил изпускал. Лелелелееллеле Направо издивях. Слез поправката на венитлатора тя вече няма втора степен но мерси още 6 месеца , благодаря ! ТА за такива фирмени сервизи говорим! А иначе пералнята ми Gorenjie се повреди (някакъв лагер) и със ужас им се обадих да им споделя проблема. Дойдоха , видяха , казаха че е лагер ,върнаха си се до сервиза им и след час пералнята беше като нова ! Слава богу ! Ама какво е това не знам , от един сервиз различно обслужване според марката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    74
    #23

    Re: Качество на обслужване на климатици

    По скоро различно заради повредата

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #24

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Да не ти влизат "майстори " в къщата. Сладурите от сервиза и днес не се обадиха , минаха им десетте дена , мисля да ги дам на комисията , вече и с адвокат се консултирах. В Гаранцията им пише до 10 дена , не се споменава дали са работни или други. Абе кво ще стане , не знам , ще се заядат и ще ми спрат гаранцията пък аз нека съм ги осъдил ! тъпо!

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #25

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Наскоро във вестник 168 часа четох една статия за гаранционните ремонти на техника в БГ,на един човек му бяха ремонтирали уред 1 година(не помня уреда).Въобще в тая сфера сме много некоректни.Гаранционния сервиз и подръжка са особено важни при климатиците и големите фирми за подръжка според мен се излагат с некоректно обслужване,никога немогат да дойдат навреме,на въпрос "какво да правя докато уреда ми е счупен" дават многозначителни отговори в повечето случаи обещават напразно или незнаят какво да кажат.Интересно ако излъжеш един германец да речем с някакъв срок дали ще работи повече с теб.По отношение време се доближаваме до Ориента където знаем никой за никъде не бърза.В такива случаи съм на мнение че малките фирми се справят далеч по-добре от големите.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    242
    #26

    Re: Качество на обслужване на климатици

    1! ГОДИНА! Е добре де това какво е ? И след това няма гаранция ! Това просто един супер тъпашки български стандарт! Каква европа българино ! Нищо не ни е наред! Ще ни приемат и изхвърлят. Та ние ще им унищожим ценностната им система. С такова сервизиране .....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #27

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Ами 1 година не е малко при положение че в германия стоките се продават с различна гаранция като за 6,12 или 18 месеца цената е различна тоест плащаш повече за повече време гаранция разгледайте някое списание като Qele мися че така се казваше. А това че има фирми некоректни то си е за тях те губят клиентите си.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #28

    Re: Качество на обслужване на климатици

    И след тези встъпителни постове, запознаващи ни със състоянието на сервизите, давайте конкретни примери! Да си направим едно хубаво "черно" списъче на некоректни продавачи и сервизи за битова техника.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #29

    Re: Качество на обслужване на климатици

    Цитат Първоначално публикувано от TexHuk
    Аз имам на някой марки климатици

    нотърся да си увелича колекцията ако изявяваш желание дай да обменим "Сервизни мануали"

    PS Чакам да ми донесът другата седмица документации за midea и LG
    В голямата тема за климатици стана дума за manual-и и се присетих- трябва ми документация за мидеа msf12hr (за некомерсиални цели - просто искам да поровя по управлението на моя).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Проблеми със сервизното обслужване
    От ivanovagm във форум Черен списък
    Отговори: 43
    Последно: 24-06-18, 08:25
  2. Гаранционно и извънгаранционно обслужване при климатиците
    От babati във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 23-02-12, 22:04
  3. Качество на обслужване на климатици "Osaka"
    От Panzer във форум Черен списък
    Отговори: 38
    Последно: 06-08-11, 23:37
  4. Обслужване на мастиленоструен принтер
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 19-03-09, 22:50
  5. За гарнционното обслужване на фирма D&G
    От baco във форум Коментирай новина
    Отговори: 23
    Последно: 15-07-02, 20:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе