Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Проблеми със сервизното обслужване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    1
    #1

    Проблеми със сервизното обслужване

    Здравейте! Купихме преди година и половина LG ART COOL - 12 и започна една трагедия, направо не ми се разказва. Но пък някой може да даде съвет как да се справим с проблема. Два месеца след монтажа се оказа, че климатика не може да затопли помещението в което беше монтиран и го преместихме в по-малка (20куб) стая, след като техниците прибраха 100лв за преместването (само на вътрешното тяло) и изказаха мнение, че не вярват да не може да затопли, но щом държа ще го преместят. Съвсем скоро разбрах, че проблема не е в помещението. Събудих се през ноща от студи и с леден нос. Климатика на 30 градуса - в стаята 17. УЖАС. "КЛИМАСИСТЪМС" е фирмата която го поддържа докато е в гаранция. След десет дневни преговори и обещания, че ще изпратят техници те го го допълваха на око, сменяха и връщаха датчици и на края казаха, че нищо повече не могат да направят! Всичките тези ескперименти с машината се проточиха повече от 20 дена. Така с уговорките стана 1 месец - и НИЩО! Фирмата, която ни го продаде срещу 1200лв с отстъпка е "МАГНУМ-Д" ООД и при покупката гаранционната в карта беше посочена фирма "КЛИМАСИСТЪМС" като гаранционен сервиз.
    След като се оплаках в "МАГНУМ-Д" ООД, че сервизната фирма отказва да отстрани повредата, те ми изпратиха свой техник, който изпразни и отново напълни климатика, като измери нужното количество с ел. везна. Оказа се, че машината е била на половина празна!
    Сега се повтаря същия проблем! Отново шефа на сервизната фирма ме лъга една седмица, че ще прати техници, а сега вече и не си вдига телефона, като му изпише моя номер. От "МАГНУМ-Д" ООД ми казаха, че не мога да сменя сервиза докато климатика е в гаранция или в противен случай тя ще отпадне!
    Сега климатика не работи както трябва, не мога да сменя фирмата по поддръжката защото има още година и половина гаранция!
    МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ КАК ДА РЕША ПРОБЛЕМА!
    Искам климатика, който съм купила да ми топли-нищо повече!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Проблеми със сервизното обслужване

    Отивай в комисията за защита правата на потребителите.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #3

    Проблеми със сервизното обслужване

    има
    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Отивай в комисията за защита правата на потребителите.
    имам кладилник samsung купен от ТЕХНОМАРКЕТ, който дефектира през авугуст
    след 45 дни смениха изпарител и го върнаха с ударена врата
    още същия ден установих че не работи както трябва - компресора е заминал
    още 30 дни чакане за компресор, като в гаранционната карта пише че трябва да е оригинален а те при махане на оригиналния махнаха и някакъв голям елемент /сигурно кондензатор/ и сложиха един ATLANT, с който работи точно 5 минути след тръгване на майсторите

    вече втори месец чакам за компресор а КОМИСИЯ ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НЕ ПОМОГНА

    от сервиза казаха че като могат да го ремонтират няма да го сменят

    та искам да ти кажа, че в България сервизите не са което трябва да са
    май е по-добре да си платиш и да ти се направи като хората

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    120
    #4

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    сега зависи много от подхода според мен... аз оплаквания от ТЕХНОМАРКЕТ нямам - защо:
    купих си май месец фотоапарат Панасоник ТЗ1, някъде август започна да не снима със светкавица (тя си светкаше ама на снимката нищо ), естествено сезона нямаше как да го изпусна и чак на 3.10 го занесох в МАГАЗИНА, а не в сервиза - викам управителя и той естесвтено ми казва: "Обърнете се към сервиза"....ама не беше познал ...нали си държа разпечатка от закона в едната ръка и просто му казах , че отношенията им със сервиза не са моя работа ..... и се наложи да приеме стоката .. състави протокол и всичко както му е по реда ...

    Естествено няма да ги тормозя с гаранционния ремонт - оставих спокойно да мине месец и на 5.11 спокойно си отивам да видя каво става ...
    и какво да стане ... започна едно ходене насам натам , едо лутане ... и ми казват ... в четвъртък пристигали резервните части и щели да го ремонтират(беше вторник) - ужас !!! те японците това чуди едвам са го сглобили а тез пичове взели че и го разглобяват ...
    естествено им казах че в четвъртък ще си имат хубав ремонтиран апарат(по закон до 30 дни ако не е ремонтитан ти възстановяват сумата) , а на мен трябва да ми дадат НОВ (естесвтено пак си носих закона и при първоначалното още стъписване на управителя му казах че ако има проблем мога да звънна на комисята за защита на потребителя да се консултирам ...)
    Е - получих нов апарат и си го ползвам с кеф...
    Направих и две грешки - но умишлено не се задълбочих в нещата защото положението ме устройва:
    - в закона пише че трябва да възстановят сумата - но на мен апарата ми трябваше, харесва ми, а и тогава разликата в цената беше 20 лв.
    - издадоха ми гар. карта за новия м като писаха старата дата на покупка, а според закон атрябва да имам нова двегодишна гаранция - но не исках и затова да се заяждам - все пак си имам протока за замяна с нов апарат и мога да го ползвам като документ ...

    Та така - дали е късмет или стечение на обстоятелствата , но аз не мога да кажа лоша дума за Техномаркет...засега(забравих да подчертая че и управителя беше доста сдържан и точен - явно познаваше закона и се отнесе много добре- препирни не съм имал), но знам ли - купих си хладилник и предпочитам да имам късмет .. ...отколкото воля за борба с неприятностите...
    но едно Ви съветвам - не се занимавайте със сервизи - ПРОДАВАЧА НЕ МОЖЕ ДА ВИ ОТКАЖЕ РЕКЛАМАЦИЯТА ! - така е по новия закон, а оттам нататък той да се разправя със сервизи ... по-лесно е , повярвайте !

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от georgebg
    сега зависи много от подхода според мен... аз оплаквания от ТЕХНОМАРКЕТ нямам - защо:
    купих си май месец фотоапарат Панасоник ТЗ1, някъде август започна да не снима със светкавица (тя си светкаше ама на снимката нищо ), естествено сезона нямаше как да го изпусна и чак на 3.10 го занесох в МАГАЗИНА, а не в сервиза - викам управителя и той естесвтено ми казва: "Обърнете се към сервиза"....ама не беше познал ...нали си държа разпечатка от закона в едната ръка и просто му казах , че отношенията им със сервиза не са моя работа ..... и се наложи да приеме стоката .. състави протокол и всичко както му е по реда ...

    Естествено няма да ги тормозя с гаранционния ремонт - оставих спокойно да мине месец и на 5.11 спокойно си отивам да видя каво става ...
    и какво да стане ... започна едно ходене насам натам , едо лутане ... и ми казват ... в четвъртък пристигали резервните части и щели да го ремонтират(беше вторник) - ужас !!! те японците това чуди едвам са го сглобили а тез пичове взели че и го разглобяват ...
    естествено им казах че в четвъртък ще си имат хубав ремонтиран апарат(по закон до 30 дни ако не е ремонтитан ти възстановяват сумата) , а на мен трябва да ми дадат НОВ (естесвтено пак си носих закона и при първоначалното още стъписване на управителя му казах че ако има проблем мога да звънна на комисята за защита на потребителя да се консултирам ...)
    Е - получих нов апарат и си го ползвам с кеф...
    Направих и две грешки - но умишлено не се задълбочих в нещата защото положението ме устройва:
    - в закона пише че трябва да възстановят сумата - но на мен апарата ми трябваше, харесва ми, а и тогава разликата в цената беше 20 лв.
    - издадоха ми гар. карта за новия м като писаха старата дата на покупка, а според закон атрябва да имам нова двегодишна гаранция - но не исках и затова да се заяждам - все пак си имам протока за замяна с нов апарат и мога да го ползвам като документ ...

    Та така - дали е късмет или стечение на обстоятелствата , но аз не мога да кажа лоша дума за Техномаркет...засега(забравих да подчертая че и управителя беше доста сдържан и точен - явно познаваше закона и се отнесе много добре- препирни не съм имал), но знам ли - купих си хладилник и предпочитам да имам късмет .. ...отколкото воля за борба с неприятностите...
    но едно Ви съветвам - не се занимавайте със сервизи - ПРОДАВАЧА НЕ МОЖЕ ДА ВИ ОТКАЖЕ РЕКЛАМАЦИЯТА ! - така е по новия закон, а оттам нататък той да се разправя със сервизи ... по-лесно е , повярвайте !
    дайте го насам този закон, моля!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #6

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    дайте го насам този закон, моля!
    http://law.dir.bg/reference.php?f=zzpot-05

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #7

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Аз също имам един проблем,който е малко специфичен.Купихме си факс от службата: модел НР 4355.Факса си работи добре,но когато се набират номера по телефона,след 50 знак разпада връзката.Това иначе не би било проблем,но ние работим с IVRS системи в USA и се налага да въвеждаме дълги поредици от знаци.Това ограничение не е описано никъде в документацията, пък и в интерес на истината не съм обърнал внимание по време на покупката (Техномаркет),защото не съм срещал такъв проблем при други факс машини.
    Обадих се в сервиза и хората ми го смениха с чисто нов, но се оказа че проблема си е в модела - просто буфера си е толкова.От сервиза ме насочиха към представителството на НР,откъдето казаха,че ще търсят решение и повече не се обадиха.Дайте съвет какво може да се направи оттук нататък! За мен решението е или да ми върнат парите или да ми го сменят с друг.Обаче се чудя към кой трябва да се обърна???

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    6
    #8

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Проблема е че LG въобще нестават за отопление. лятото охлаждат качествено но зимата.... забрави че имаш климатик да те топли. Аз смених 2 елджита докато разбера това. дори НЕОто топли 2 пъти по качествено и е 3 пъти по евтино. Ама то така става като не питаш преди това.
    LG при +5-6 градуса и издъхва.

    Смени си климатика с инверторен хайер. Това LG няма да се оправи.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #9

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Наскоро. Купувам стол за компютър, с колелета, въртящ. От Практикер в Дружба. Стола ми го дават разглобен в кашон. Питам за подлакътници. Обясняват ми че се продават отделно. Дават ми ги от рафта опаковани в найлон. Искам да се уверя че всички винтчета и болтчета за монтиране са си в опаковката. Оказва се че не са. Питам консултанта - къде са. Той ми отговаря че са в кашона на стола. Което ми се стори много странно. При положение че подлакътниците се продават отделно от стола. Ха-ха-ха. Повярвах му че винтчетата са при стола, плащам и си нося стола у нас. Разопаковам и се опитвам да го сглобя. О-о-обаче, оказва се че винтчетата за подлакътниците ги няма. Много се ядосах че ме будалкат. На всичко отгоре в инструкцията на стола си е нарисуван стол със подлакътници и точно как се монтира. И си е написано какво трябва да има в комплекта, включително и колко винтчета и с какъв размер. Оказва се че СТОЛЪТ Е ПРОИЗВЕДЕН ЗАЕДНО СЪС ПОДЛАКЪТНИЦИТЕ и така се предлага от производителя. Умниците от Практикер го разглобили и го продават на части, естествено на по-високи цени. Още малко се ядосах и вземам подлакътниците и в Практикер. Отивам и им казвам че техния консултант ме е излъгал за винтчетата и не мога да монтирам подлакътниците. И си искам винтчетата. Със цялата си наглост се опитаха да ми обясняват че винтчетата трябвало да си ги купя отделно. Вадя инструкцията и им цитирам че винтчетата са написани в комплекта и трябва да ми ги дадат. Не - та - не ! Да съм си ги купил. Тогава съвсем ми кипна и много учтиво им обясних че ще подам писмена рекламация и ще поискам писмен отговор на рекламацията. И възнамерявам да направя със отговора им каквото си искам. Да го публикувам във всички сайтове и форуми за които се сетя, и да го изпратя до всички федерации на потребители за които се сетя. За да ми кажат как да постъпя за да си взема винтчетата. И каквото ме посъветват - това ще направя. Също им обясних че проблемът не е във винтчетата ами във това че си позволяват да ме мотаят заради някакви скапани винтчета. В резултат ми предложиха да върна подлакътниците и да си взема парите. Точно така и направих. За мен изводът е че когато си купуваш нещо, особенно в гаранция:
    1. Трябва да си много по информиран от продавачите
    2. Трябва да си отваряш очите
    3. Не трябва да разчиташ на никакви гаранции - това си е само хабене на нерви
    А пък това за закона - напълно съм съгласен - носиш си закона във джоба и им цитираш ако се наложи точно това което ти защитава интересите.
    Успех на всички бъдещи купувачи

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    637
    #10

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar
    Аз също имам един проблем,който е малко специфичен.Купихме си факс от службата: модел НР 4355.Факса си работи добре,но когато се набират номера по телефона,след 50 знак разпада връзката.Това иначе не би било проблем,но ние работим с IVRS системи в USA и се налага да въвеждаме дълги поредици от знаци.Това ограничение не е описано никъде в документацията, пък и в интерес на истината не съм обърнал внимание по време на покупката (Техномаркет),защото не съм срещал такъв проблем при други факс машини.
    Обадих се в сервиза и хората ми го смениха с чисто нов, но се оказа че проблема си е в модела - просто буфера си е толкова.От сервиза ме насочиха към представителството на НР,откъдето казаха,че ще търсят решение и повече не се обадиха.Дайте съвет какво може да се направи оттук нататък! За мен решението е или да ми върнат парите или да ми го сменят с друг.Обаче се чудя към кой трябва да се обърна???



    HP !!!HP !!!HP!!! Никога Никога Никога повече за около година съм пръснал по Тва HP !!!HP !!!HP!!!
    eee по голямо дърво няма от това.Купувам Leptop HP ZD8313EA след около месец взех да се притеснявам че когато е включен около 10 15 мин работи на 85 86 градуса веднага контакт с сервиза на HP отговор нищо му няма това е нормално след месец се изду клавиатурата носи се на сервиз сменена клавиатура и това е отсрани периферията бих казал която и тя се беше издула нищо не са бутнали носисе на сервиз пак и така 3мс докато ми писна и го пратих след дълги уговорки в германия нали са специалистите още един месец пос сервизите им, връща се и какво да видя се едно са го отваряли лепили с незнам какво ако го бях дал на първокласниците в час по труд и творчество щяха да го сглобят по добре неможете си представи каква прегризана кутия е след тия ремонти !ааа ами зигански трикове пишат че е леко надраскан и ако не го одраскат случаино го драскат с химикалка чудоооо ами Multifunction kopier инсталирам оригинално CD бъкано с вируси ходи се до магазина от които е закупен отговор ми да това е нормално ХА!!Пише се E-Mail до HP Servic никакъв отговор до ден днешен !!!!!Бесен Бесен
    Някои да има няква идея какво може да се направи срещо тия ....
    Аз съм решил да не гледам прегризаната и издута кутия на моя лептоп в един чувал с копир машината да ги набласкам и към шефа на HP в Германия толкова нерви ми струваше че бесен бесен такъв сервиз НЯМА никъде по света

  13. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #11

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Цитат Първоначално публикувано от Compare



    HP !!!HP !!!HP!!! Никога Никога Никога повече за около година съм пръснал по Тва HP !!!HP !!!HP!!!
    eee по голямо дърво няма от това.Купувам Leptop HP ZD8313EA след около месец взех да се притеснявам че когато е включен около 10 15 мин работи на 85 86 градуса веднага контакт с сервиза на HP отговор нищо му няма това е нормално след месец се изду клавиатурата носи се на сервиз сменена клавиатура и това е отсрани периферията бих казал която и тя се беше издула нищо не са бутнали носисе на сервиз пак и така 3мс докато ми писна и го пратих след дълги уговорки в германия нали са специалистите още един месец пос сервизите им, връща се и какво да видя се едно са го отваряли лепили с незнам какво ако го бях дал на първокласниците в час по труд и творчество щяха да го сглобят по добре неможете си представи каква прегризана кутия е след тия ремонти !ааа ами зигански трикове пишат че е леко надраскан и ако не го одраскат случаино го драскат с химикалка чудоооо ами Multifunction kopier инсталирам оригинално CD бъкано с вируси ходи се до магазина от които е закупен отговор ми да това е нормално ХА!!Пише се E-Mail до HP Servic никакъв отговор до ден днешен !!!!!Бесен Бесен
    Някои да има няква идея какво може да се направи срещо тия ....
    Аз съм решил да не гледам прегризаната и издута кутия на моя лептоп в един чувал с копир машината да ги набласкам и към шефа на HP в Германия толкова нерви ми струваше че бесен бесен такъв сервиз НЯМА никъде по света
    Нищо не разбрах,ти?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    3
    #12

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Здравейте, всички!
    Следният смешен проблем: точно в подготовката около вечерята за Нова година изпуснах на пода капака на кухненския робот и той се счупи. На 4 януари се обаждаме на единствения посочен в гаранционната карта сервиз на Kenwood в София, за да си купим резервен капак. Месеци наред от сервиза обясняват, че са поръчали нашата част, но не е пристигнала... Междувременно говорим за модел Kenwood FP479, който все още е в гаранция и който все още се предлага в търговската мрежа и дори отвреме-навреме е в промоция. Т.е. трябва да има резервни части за него. Проверихме в няколко сервиза на Kenwood в други градове - няма я тази част. На 19 април по препоръка от сервиза реших да се обадя на вносителя - Фикосота, Шумен. Отговориха ми, че до десет дни ще ми изпратят капака, но след 20 дни него още го няма и мисля, че ме пързалят.
    Говорих с консултант на държавната Комисия за защита на потребителите. Отговори ми, че по закон вносителят няма задължение да осигурява резервни части, а само гаранционен ремонт. Но моят случай не е такъв, защото уредът не е дефектирал, а аз му счупих капака по невнимание. Е, добре, аз сега да го изхвърля ли този робот, който още е в гаранция? Възможен ли е този абсурден сценарий в една нормална държава?
    Какви действия ще ме посъветвате да предприема?

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Нищо неможеш да направиш,в гаранцията е описано в какви случаи важи.Твоя със сигурност не е от тях така че ти остава да чакаш.За съжаление в българските сервизи нещата са много различни от това което трябва да бъде.Нормално е да можеш да си купиш частта ама не и в България.Щом от Фикосота са обещали предпополагам че ще удържат на думата си.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #14

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Пиши директно на KenWood и им обясни какъв е проблемът. Може и да не ти обърнат внимание, но може и да стане нещо.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    3
    #15

    Re: Проблеми със сервизното обслужване

    Ами всъщност влязохме в сайта на Кенууд, видяхме резервната част - няма проблем с цената, но доставката от Кралството до България ще излезе доста солено. Най-вероятно ще използвам някой познат, който пътува, за да ми я донесе "на ръка".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. как се влиза в сервизното меню на lg m2262d
    От cikone във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 30-04-14, 09:49
  2. как се влиза в сервизното меню на самсунг
    От moulin във форум Samsung телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 13-04-14, 00:59
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-01-09, 09:27
  4. Влизане в сервизното меню на DAEWOO
    От giuleto във форум Други телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 08-12-08, 20:36
  5. 32V4500 - сервизното меню проблеми
    От yavorvm във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 22-08-08, 10:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе