Резултати от 1 до 15 от общо 15

Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #1

    Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    здравейте на всички имам проблем с осака модел CH-12 BP/D проблема е следният като го стартирам с дистанционното тръгва вътрешно тяло върти си стаен въздух и толкова външното тяло не реагира вообще проверих го токово няма проблеми кабела между двете тела го звъннах наред е дистанционното комуникира нормално с вътрешното тяло на вътрешното тяло си мигат само лампичките които показват зададената и постигнатата температура не съм го гледал като фреон как е и не съм отварял капака отвън мога ли да му видя кодовете за грешка и как става това

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Re:проблем с климатик осака

    Провери пусковия кондензатор.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #3

    Re:проблем с климатик осака

    ще го проверя благодаря ти а да знаеш как да видя кодовете за грешка в другата стая има daikin за него знам как става но този не е правил проблеми досега

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #4

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Ето ти кодове за грешки при Osaka...
    [img width=487 height=600]http://lh6.ggpht.com/_VoLvEZjf-4k/TQT3ZacID3I/AAAAAAAAAv4/yjNpb1fnI6g/s640/untitled.JPG[/img]

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #5

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    разбрах как става благодаря утре ще проверя това да имаш линк към тази таблица ?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #6

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Тази таблица съм си е свалил от сервизна документация, но откъде точно ,не помня.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    220
    #7

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    лампичката която е сама под тези за температура мига ли и ако да колко пъти.изключи го от контакта за 10минути

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #8

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    благодаря ти утре ще проверя и това че не съм там в момента

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    6
    #9

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    здравейте дълго време не писах че нямах достъп до машината днес пробвах да видя код за грешка но дистанционното няма sensor бутон ето го и него
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #10

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Колеги, за да не пускам нова тема, а и става дума за същия модел точно Осака - тази вечер жена ми тръгна да вдига температурата от дистанционното, за да се позатопли за къпане на бебето. След малко ме вика, понеже няма разлика към затопляне. Той си работеше на 22 градуса. Вземам аз дистанционното и се оказва, че климатикът не реагира на него - по самото дистанционно цифрите и функциите се местят, но климатикът не реагира. И аз направих голямата грешка да изключа климатика от контакта със заблудата, че ще го ресетна нещо като компютър, ама после съобразих, но вече късно, че той не тръгва така - може би защита от токов удар. И сега не мога да го подкарам. Какво да правя - първо да го пусна някак и после с дистанционното, че отново да се възстанови връзката дистанционно - вътрешно тяло?

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #11

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Възката между дистанциононто управление и климатизатора се губи в случай, че имаш проблем или в самото дистанционно или в приемника на сигнала от него. По вероятно проблема да е в приемника. Извикай техник да провери какво е състоянието на машината и да вземеш решение как да процедираш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #12

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Обадих се на техник и понеже ми е познат и почти комшия, дойде още след 10 минути, но както може да се очаква в такива случаи, тръгнахме да пускаме климатика и той проработи. Това, което направи засега, е да провери дали има сигнал от дистанционното - срещу камерата на телефона това се виждаше ясно. На този етап е това, тоест нищо не направихме. Каза, ако проблемът се повтори, тогава ще отваряме климатика. Евентуално, каква може да е повредата в приемника на вътрешното тяло и скъпо ли ще струва?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Батериите как са, сменял ли си ги скоро.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Живее в
    Велико Търново
    Мнения
    59
    #14

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Батериите са в такова състояние, че се виждат показанията на дисплейчето, а дистанционното е работело и когато почти нищо не се е виждало, с толкова слаби батерии. Но снощи, когато се появи проблемът, доближих дистанционното до самия климатик, а показанията на дисплейчето си се меняха, когато натискам, но климатикът не реагира. Днес, с едно натискане, все едно нищо не е било и си работи, но докога ли...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #15

    Re:Osaka CH-12-BP/D - външното тяло не реагира

    Колеги, нека и аз да се изплача ,че съм със същия климатик а и да не отварям друга тема.То тия дни си е такъв зверски студ в Русе та може и това да е обяснението но....Напоследък забелязвам вечер като стегне студа навън 10-15мин. преди да въздъхне /не знам правилно ли се изразявам/вътрешното тяло-
    външното започва все по силно да бръмчи и трепери и си мисля дали е време да ме оставя.Осаката е вече на 7год-12-BP/D а с какъв компресор е не зная ,че имам чувството че той бере душа.Дайте съвет как да го закрепя поне до пролетта,че малкия е на година и ще ме подгонят,печки ,дърва......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 09 LDC - шум от външното тяло
    От lightman във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 11-12-13, 01:58
  2. Osaka ch 09 LBPE Не тръгва външното тяло
    От Fujifen във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-13, 10:17
  3. Измиване на външното тяло!
    От krapeto във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-12, 14:25
  4. Отговори: 15
    Последно: 08-02-11, 15:02
  5. Osaka - външното тяло силно бръмчи
    От budisimo във форум Климатици Osaka
    Отговори: 11
    Последно: 29-11-08, 13:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе